Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy nagyon spórolnunk kell és neki is össze kell kapnia magát?

Figyelt kérdés

5 hónapja váratlanul munkanélküli lett. Azóta hiába keres állást, nem talál. Fizikai munkát nem végezhet egészségügyi okokból, máshová meg nem kell. Folyamatosan küldi az önéletrajzokat, de nem sok sikerrel.

2 gyermekünk van, hamarosan megszületik a harmadik és a férjem még most sem hajlandó leadni az igényeiből. Az egyetlen felesleges kiadásunk a cigaretta, ezen tudnánk spórolni, de ő ragaszkodik hozzá, sőt mostanában még többet is szív mint eddig (azt mondja, az idegesség miatt). Ha én nem veszek neki, akkor kölcsönt kér az ismerőseitől, mert tudja, hogy útálok tartozni, tehát azt ki fogom fizetni.

Nagyon el vagyok keseredve, hogy így viselkedik. Eddig nem volt ilyen önző, rá sem ismerek.


Hogyan rángassam vissza a valóságba?


2014. aug. 6. 10:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem várható el tőle, hogy na most akkor tedd le a cigit. Rászokott, szüksége van rá és gondolom most tényleg stresszes, ideges, hogy nincs munkája, így eszébe sem jut, hogy megváljon tőle. Ha már kicsit rendbejönnek a dolgok, akkor mondjuk érdemes elgondolkodni rajta mert káros, drága és egyre kevesebb dogányzó helyet adnak, már a kocsmákban sem szabad. Ráadásul sokszor úgy néznek a dohányzó emberre mint valami csernobili fertőzöttre, engem már ez is idegesítene. Viszont csak akkor tud leszokni, ha ő is akar, ha eldönti, hogy mostantól egy szálat sem. Mindenkének kell valami, ami megnyugtatja, neki is szüksége van rá csak ő nem a legjobb dolgot választotta, másnak a hobbi, munka neki a cigi. Szerintem így munka nélkül, rossz anyagi helyzettel sok lenne neki. Én azt is megértem, hogy olyan munkahelyet szeretene, ami kapcsolódik a munkájához és meg is fizetik érte. Viszont 5 hónap után már elgondlkodnék azon, hogy máshol kéne próbálkozni. Mondjuk nem tudom pl. 2 diplomával megértem, hogy nem szívesen megy takarítani vagy nem tudom és szerintem ez nem is helyénvaló, de ha legalább egy kicsit átgondolná a dolgokat, akkor szerintem találna munkát anélkül, hogy drasztikusan lejjebb kéne adnia az igényeiből. Szerintem, ha megoldható akkor próbálkozzon más közelebbi nagyobb városokban is. Nem tudom...milyen nagy igényei vannak, hogy 5 hónapja nincs munkája? Mindenképpen kell munkát találnia, de az is igaz, hogy a ha elmegy bolti eladónak, akkor nem lesztek sokkal előrébb. Én megértem a férjed, a valami komolyabb munkát keres elsőként és ezzel szerintem később is érdemes próbálkoznia, abból több pénz folyna be, de nyilván, ha soha incs semmi, akkor egy idő után már muszáj. A gyerekkel, ha addig sincs semmi, akkor tényleg jobb, ha ő marad otton, addig te tudsz dolgozni.
2014. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

3. válaszoló vagyok.

Sajnálatos, hogy a normális válaszomat sikerült lepontozni, de akkor ugyan válaszold már meg kérlek, hogy

milye más utat ismersz még, ha

- bevételt nem lehet növelni (nincs munka vagy nem akar dolgozni stb.)

- költséget nem akar csökkenteni (sőt többet dohányzik stb.)

- vagyonelemet nem tudtok vagy nem akartok értékesíteni vagy nincs (pl. autó vagy megtakarítás felhasználása).


Tényleg nem értem. Ennyire fájt valakinek az, hogy a munkanélküliségre felelőtlen kölcsönkéregetést igenis alacsony pénzügyi kultúrának tituláltam?


Sajnálom.

Üdv: egy pénzügyes anyuka

2014. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nincs megtakarításom, mert ami volt, abból a tetőteret újítottam fel a szüleimnél mikor beköltöztünk (1 éve). Az előző helyen jól keresett (netto 140E), így nem volt gond, hogy fizessük a havi 50000Ft-os hitelét. Most van egy háza, amiben a családja él (anyja, 2 tesója és néha az apjuk is). Eladni nem tudjuk, mert már annyit sem ér, amennyi a hitel fennmaradó része.

Ha ő marad itthon a gyerekekkel, akkor rosszabbul járunk anyagilag. Ő akkor csak a pici után kapná a gyest, míg én így kapom a középső utána a max gyedet még fél évig és mellette a tgyást.

2014. aug. 6. 12:09
 14/19 anonim ***** válasza:
12%
Te vagy az önző,mert tudod,hogy beteg és csak gyárttatod vele a gyerekeket,aztán meg neked áll feljebb,hogy nincs pénz.Csodálkozol,hogy annyit cigarettázik...
2014. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%
Értem. Három gyereket a szüleid nyakára, a tetőtérbe. Szép elképzelések...
2014. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Kövezzetek meg, de nekem már az alapfelállásban is neccesnek tűnt volna a gyermekvállalás.

A férj tehát jól keresett 140 eFt-tal, amiből 50 eFt a hitel, maradt a boldog múltban 70 eFt nettó jövedelem a férjtől az akkor már 4 tagú családra.

(a minimálbér nettója 1 főre! sem sokkal több, de itt ugye családról beszélünk).


Csak én érzem azt, hogy már a kiindulási állapot is NAGYON felelőtlen volt, ami sajnos csak romlott a "nagyon jól kereső" 140 eFt-os jövedelem kiesésével?

2014. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem a szüleim nyakára szültem. A ház az én nevemen van, de én jobban szeretem azt a szüleim házának hívni, mert ott nőttem fel és ha az édesanyám nem mond le a javamra az örökségéről, akkor az övé lett volna.


Szerintem bőven elég lett volna egy 5 fős családnak a bevételünk (438000Ft+ cafeteria), persze, lehet, hogy én gondolom rosszul. Most tényleg kevés a pénz, mert csak a gyed és a családi van, ez jelenleg 166000Ft, de ha megszületik a kicsi akkor helyrebillen a mérleg gyed, tgyás, csp. összesen kb. 340000Ft lesz, persze ettől még a férjemnek is dolgoznia kellene. A főnökömmel úgy beszéltük meg, hogy 2016 januárjában megyek vissza dolgozni, a helyettesemet is eddig vette fel.

2014. aug. 6. 14:25
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt mondja, hogy nem lehet egyik napról a másikra letenni a cigit, az nem is akarja.

Anyukám bagózott egész életében. 55 éves korában agyvérzést kapott, részlegesen lebénult a baloldalán. Akkor megmondta neki az orvos, hogy a cigi nagymértékben elősegítette ezt, és a következőt már nem biztos hogy túléli. Soha többet nem gyújtott rá. Semmi adag csökkentés, semmi tapasz vagy rágó, egyszerűen nem gyújtott rá. Ez már 5 éve volt, azóta szerencsére felépült.

Kérdező, számolgathatsz itt, de akkor is nagyon nagy felelőtlenség volt a harmadik gyereket is bevállalni.

Hiteletek van, a férjednek komoly egészségügyi problémája van és a mai világban nem sokan mondhatják, hogy teljesen biztos az állásuk. Miért kell a pénzt így kicentizni? Lesz három gyereketek akiket éppen elbírtok tartani, de nem lesz megtakarításotok, ha bármi történne. Ha a gyerekek nagyobbak lesznek folyton azon megy majd a vita, hogy miért nem kaphatnak olyan dolgokat, mint a többi gyerek.

Sokkal nyugodtabb életetek lenne, ha csak annyit vállalnátok amit még centizgetés meg idegeskedés nélkül is bírtok.

2014. aug. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
140e jó fizu és arra szülni 3 at? HAHA
2014. aug. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!