Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti környezetetekben is...

A ti környezetetekben is egyre gyakrabban előfordul hogy 17-20 éves pároknál már úton a baba illetve az eljegyzés is megvolt?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1-2 évben azt vettem észre, hogy sok lány 18-20 év között már teherbe esik. Illetve azt figyeltem meg, hogy kezd visszajönni a szokások közé, hogy nem a 20-as évek felett történik az eljegyzés hanem már 17-18 éves korban.

Csak az érdekelne, hogy ez másfelé is elterjedt-e.

Ti mit gondoltok az ilyen korai baba vállalásról?


2014. aug. 7. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Felelőtlenség, mivel megélni még nem tudnak miből.

Én is kikerültem a középsuliból, és a következő 1-2 évben fel-felbukkantak a régi osztálytársak esküvős, babavárós képei. Ez az ő döntésük, bár nem értem én se, hova sietnek. Szerintem nagyrészüknek becsúszott a baba, és emiatt lett házasság a dologból, ami szerintem szintén nem kell feltétlenül együtt járjon, hisz a fiatal fiúk általában nem bírják ezt kezelni, és szakítás-válás a vége, előbb-utóbb, plusz ugye majd valamelyikük előáll, hogy még nem élte ki magát. Ugyanakkor régebben 20 évesen már házasodtak az emberek, de szerintem egy magyar fiatalnak egy gyerek visszatartó erő egy könnyebb életre, tehát nem a legjobb ez a sorrend. Előbb legyen egy biztonságos környezet megteremtve, és ne szüljünk oda lehetőleg a szülőknek.

Én egy kis településen lakom a gödöllői hévvonalon, és a terhesség itt olyan, mint egy terjedő kór, először a sarkon álló nagyházban élő csaj esett teherbe 17 évesen, most 5 éves a fia. Aztán a szomszédlány is szült egy éve, és most szült a barátnője is. Biztos, hogy sokat számít a környezet, amiből jössz... Tényleg sok múlik a szülőkön. Én nagyon félnék gumi nélkül szexelni, de valakinek eszébe sem jut, hogy védekezzen.


VISZONT van olyan volt osztálytársam is, aki szintén 19-20 évesen szült, de az ő helyzete teljesen más, mert amikor alsósok voltunk, ők kiköltöztek Svédországba, ahol azért lássuk be, egyszerűbb az élet, a terhesség örömmel jár, nem pedig az anyagi gondokat hozza magával a szülés.

L22

2014. aug. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam hogy legalább egy olyan ember van, aki az én nézeteimet osztja.:)

Mondjuk könnyen becsúszhat a baba és nem szeretnének abortuszt, de azért ennyi mindenkinek?

Én pl. nem szedhetek gyógyszert, szóval marad a gumi de azzal is úgy vigyázunk barátommal mint a hímes tojással.

2014. aug. 7. 22:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Az eljegyzés nem, de a gyerek"vállalás" ebben a korban sajnos igen.


Nem a közvetlen ismerőseim között, de mindig értesülök 1-2 emberről, akit úgy névről, arcról, látomásból ismerek és ilyen "remek" fordulatot vett az élete. Természetesen "véletlen".

2014. aug. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem, budapesti vagyok, itt a lányok-fiúk az ismeretségi körünkből gimnáziumba mennek, majd egyetemre.


és az, hogy mit gondolok...azt most hagyjuk inkább:)

2014. aug. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én ismerősi körömben egy-két párnál fordult elő az, hogy 25 éves koruk előtt lett gyerekük, és ezzel kirívónak számítottak. Az egyik lány a suli után egy évig dolgozott, és rögtön össze is hozták a gyereket, és még így is 24 éves volt, szóval szerintem a trend nem fog megfordulni.
2014. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért lettem leszavazva? Csak leírtam a véleményemet...
2014. aug. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen, sajnos. Nem tudom hova sietnek.

Mi még magunkat sem nagyon tudjuk fenntartani, nem hogy egy gyereket.

Én most vagyok 25 és még annyi mindent szeretnék csinálni, míg a volt osztálytársam gyereke(i) már óvodásak.

2014. aug. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én senkit nem pontoztam le.


Utolsó: mi is szeretnénk kiélni magunkat, hiszen ezért vagyunk fiatalok. Nem azért hogy kikészüljünk a kevés alvástól és a sok idegtől.

2014. aug. 8. 11:02
 9/9 zabmester ***** válasza:

Nekem 20 éves koromban született a kisfiam, de az ismeretségi körömben csak nekem van gyerekem még most is (27 vagyok), legalább is a velem közel egykorúak körében. Szóval ne, én nem ezt tapasztalom, sőt, mivel a fiam révén gyakran kerülök kapcsolatba vele egykorú gyerekek szüleivel, inkább azt látom, hogy a legtöbb gyereknek idősebbek a szülei, 30-40 körüliek. Mondjuk a demográfiai adatok is ezt mutatják.

Az eljegyzés más kérdés, olyan nálunk is volt, már a középiskolában is, hogy egy-egy lány elhencegett vele, hogy ő már menyasszony, aztán 1-2 hónap múlva már nem is voltak együtt, sok esetben a szülők sem tudtak róla, hogy "eljegyzés" volt, szóval ez az én szememben nem sokat jelent, csak akkor, ha utána már tényleg el is kezdik az esküvőt tervezni, kitűzik az időpontot (mondjuk úgy egy éven belülre), na azt tényleg úgy tartom számon, hogy komoly a dolog, de ha egy 17 éves azzal jön, hogy ők eljegyezték egymást, azt azért nem veszem véresen komolyan.

2014. aug. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!