Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám visszakérni, az...

Gábor_79 kérdése:

Hogy tudnám visszakérni, az elhunyt barátomnak odaadott dolgaimat? Mikor lenne az alkalmas időpont?

Figyelt kérdés

A srác 1 hete halt meg. A búcsúztató 1 hét múlva lesz. Külön lakásban élt és attól tartok, hogy ki fogják dobni a dolgokat. 36 volt én is annyi vagyok.

Borzasztó kellemetlen, már a kérés felvetése is, mert nem nagy értékről van szó. Egy (és fél?) számítógépről. Nem volt mit használnia, én vittem neki kettőt. Másnak értéktelen, de nekem fényképeim, meg miegymás van rajta. A merevlemezem leválasztottuk, nem használta.

Hagyjam az egészet?


2014. aug. 8. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs abban semmi ciki ,ha a temetés után majd felveszed a kapcsolatot a hozzátartozóival és jelzed az igényed a saját dolgaid iránt .
2014. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nalad nincs semmi dolga, amit vissza kell adnod a csaladnak?

Elvihetned es akkor mondhatnad, hogy ha nem tartanak ra igenyt, a szamitogeped, ami nala volt hasznalva, szeretned megtartani, vagy a dolgaidat akkor letorolned rola alkalomadtan.

2014. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

- Köszi, értem.

Csak olyan kicsinyesnek érzem. Meg, hogy jöjjön oda, ahová nem is akarna, meg bizonygassam, hogy tényleg az enyém, nem megvette például. Na meg az egész darabokba van, mind a két gép, vagyis 3. Mert amit lehetett a sajátjából használt, hogy azt rontsa el; ezért is kellett a csere. Szóval el kezdem ott gyűjtögetni a dolgokat, hogy az is az enyém, meg az is.. Mindegy, majd egy tételre korlátozódom. Eleve vonakodva adtam oda, nem kidobni akartam.

2014. aug. 8. 21:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Történetesen nincs nálam dolga. Az utóbbi időben nem tartottuk a kapcsolatot. Pont ezért keresett meg legutóbb.
2014. aug. 8. 21:39
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Én hagynám, nem kérném vissza. Esetleg annyit kérnék a testvérétől, szüleitől, hogy a gépen lévő számomra fontosabb adatokat mentsék le egy pendrive-ra. De lehet, hogy ezt is hagynám. Őszinte részvétem.
2014. aug. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Szerintem majd jelezd a családjának, hogy számodra fontos dolgok voltak a gépen, és szükséged lenne rá.
2014. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a részvétnyílvánítást!
2014. aug. 8. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!