Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nemrég elhunyt családtagról...

Nemrég elhunyt családtagról beszélni Facebookon inkább gesztus az elhunyt felé, vagy részvéthajhász figyelemfelkeltés?

Figyelt kérdés
2014. febr. 20. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Az elhunytnak már mindegy, a beszélés meg nem mindegy, hogy milyen hangnemben és stílusban történik. Emlegetni, az emlékét ápolni lehet, szidni, hogy mennyit ivott, mennyit zabált, mennyit pletykált, mennyit őrjöngött borgőzösen a meccsen... na ez már szerintem nem a gesztus kategória.
2014. febr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy gesztus lenne,ha az illető hisz is a túlvilágban akkor sem a facebookon tenne ilyen "gesztust".

Tényleg nem mindegy a hangnem,de van,hogy könnyű eldönteni,pl ha az ember szépen kiírja az állapotába akkor valószínűleg csak az együtt érző szavakat akarja látni.

2014. febr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Az egyik elhunyt ismerősöm családtagja írt néhány szót a halála után a Facebook adatlapján, hogy azok az ismerősei, akiket talán a családtagok nem ismertek, értesüljenek a halálhírről és a temetésről. Ez szerintem teljesen normális gesztus az elhunyt ismerősei felé.
2014. febr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Én fb életeseményt hoztam létre papám emlékére. Tettem fel róla 2 fényképet, egyet a fiatalkorából, egyet az utóbbi pár évből. Meg egy szép verset írtam hozzá.

Ezenkívűl gyakran gyújtok gyertyát, virtuálisan is, meg igaziból is.

2014. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem normális kiírni pl. a temetés időpontját. Így a távolabbi rokonok is, akik esetleg eljönnének, értesülnek.

Vagy barátok, akik pl. külföldön vannak és éppen hazalátogatnak, akkor el tudnak jönni.

Ha mindenféle menhelyes kutyáról szomorkodó arcokkal kitesznek képeket, akkor pont ezt ne tehetné ki az illető?

2014. febr. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömnek pár napja halt meg a mamája. Azóta leiratkoztam az ismerősömről, mert nagyjából 10 percenként posztol a mamájáról 1-1 fotót, sírós szmájlit, verset, idézetet, és persze mindegyik alatt millió hozzászólás részvétnyilvánításról, meg "ne sírj életem, tudom, hogy fáj" szövegek. Elhiszem, hogy szomorú, az én nagyszüleim is meghaltak már, de nem hiszem, hogy ilyen szinten a FB-n kéne élni az életünket. Írja ki egyszer, mondja el, hogy szomorú, de az, hogy 3 nap alatt 50 nagymamás posztot nyomott az arcunkba szerintem a too much kategória, a tipikus példa arra, hogy nincs élete, ezért FB-n próbál legalább annyi kommunikációt kicsalni az emberekből, hogy részvétüket nyilvánítsák.
2014. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3-massal teljesen egyetértek, köszönöm mindenkinek a válaszokat! Köszi, hogy megerősítettetek abban, hogy ha valaki szeretetből emlékezik meg egy családtagjáról Facsebukon, akkor nem kell levenni a fejét. :)
2014. febr. 21. 12:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez most fontos volt, jó arcok vagytok, tényleg köszönöm. :)
2014. febr. 21. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!