Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A külön élő apukának mennyivel...

A külön élő apukának mennyivel kell támogatnia a gyerek iskolakezdését? Mennyit költöttetek az elsős gyermeketek iskolakezdésére?

Figyelt kérdés

A páromnak van az előző kapcsolatábl egy 7 éves kisfia, aki idén kezdi az iskolát. A párom exe minden hülyeséget összevásárol, ráadásul nem nézi az árakat (hitelkártyák), majd követeli mindennek a felét. Csak az érdekelne, hogy ilyenkor van-e valami ésszerűségi határ vagy az ex szabadon költhet?

Az én egyik fiam is most lesz elsős, tehát van némi sejtésem, hogy mi mennyibe kerül. Ezért is vagyok elhűlve az eddigi költségeiktől.


2014. aug. 19. 17:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Hát szabály biztos nincs, de felnőttek, nyilván meg tudják beszélni,hogy mi fér bele a normákba, és mi sem.


Mennyi egyébként az a horribilis összeg?

2014. aug. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Hivatalosan: semennyivel, ha egy általános válást veszünk. A legtöbbször a gyerektartáson felül semmilyen anyagi kötelezettségi nincs a különélő félnek, de ehhez ismerni kéne a részleteket, ők miben állapodtak meg papíron.


Ésszerűen a reális költségek fele természetesen. A különélő szülőnek illik fedezni a költségek felét, ha van rá lehetősége, de nem várható el, hogy mindenből a luxust vegyék. A füzet használható a szabvány kék, piros borítóval is, nem kell rajta focicsapat logójának vagy kiscicáknak szerepelnie rajta. Nem kell évente új tolltartó, táska, csak azért, mert a gyereknek már más tetszik, mint egy éve. Ha nagyon elszaladnak a költségek, apuka vegyen meg mindent, és azt a költséget felezzék, ne az anyuka vásároljon.

2014. aug. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2014. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Amennyivel tudja, ez nyilván mindenkinél más.

Konkrétan az iskolakezdésnél szerintem úgy lenne igazságos, ha a két szülő felezné a költségeket. De nyilván ne hülyeségekre költsék, hanem amire szükség van, amit kérnek a suliban. Menjenek el együtt vásárolni és felezzenek. Ha az anyuka szeretne még pluszban vásárolni, akkor vegyen még, amit akar, de azt saját maga fedezze.

2014. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%

En is megismertem egybol A kėrdėst!:))) akkor vitasuk meg hogy jo az ex vagy sem...mert az elözö kerdeseben nem volt jo lelku az ex... itt viszont nem szol bele hanem ossze vissza vasarol meg mindent....

Most melyk az igaz?????

2014. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 zabmester ***** válasza:
77%

Hát most pontosan nem tudnám megmondani, de egy olyan 50 ezer körül biztos volt az iskolakezdés (és a tornacucc még nincs megvéve), mert ugye kellett iskolatáska, íróasztal, ez volt a két legdrágább tétel, de ezen felül még ott volt a sok apróbb dolog is. Nem bántam volna, ha a fiam vérszerinti apja kifizeti a felét, de tekintve, hogy évek óta nem is adott hírt magáról, már az elképzelés is nevetséges a mi esetünkben. Szerencsére a párommal, akivel közösen neveljük a fiamat, tudtunk annyit félretenni, hogy ne legyen gond az iskolakezdés.

Nem tudom, hogy van-e rá bármi szabály, hogy az ilyen nagyobb, alkalmankénti kiadásokat hogyan kell rendezni, de mintha már hallottam volna róla, hogy ebben a különélő szülőnek is pluszban be kell szállni, ami azért végül is logikus elgondolás. De nyilván értelmes, felnőtt emberek egyeztetnek egymással, hogy mi az a keret, ami mindkettőjüknek belefér még.

2014. aug. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az exférjem 2x20ezret ad a gyt-n felül minden augusztusban. Önként teszi, nincs róla bírósági végzés.
2014. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%

Ha a gyerek anyja ésszerűtlenül össze vásárol mindent, az az Ő gondja.

Ha a gyerektartás összege a havi 20.000-ft sem éri el, akkor az apa megveheti a tankönyveket.Feltéve ha azzal nem veszélyezteti a másik családja megélhetését.

2014. aug. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

JOGILAG a gyerektartáson felül nem köteles semmit adni.


Erkölcsileg viszont illene ésszerü határokon belül beszállnia, amennyiben ez nem veszélyeztetei a saját illetve az új csaladja megélhetését.

2014. aug. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%
Bár az új családjában az felé a gyerek felé aki nem tőle van nem köteles több pénzt adni, mert annak a gyereknek is van saját apja akinek segítenie kell az iskolakezdést. Inkább a saját gyermekét támogassa mint egy idegent!
2014. aug. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!