Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a megfelelő lépés?

Mi lenne a megfelelő lépés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

24 éves nő vagyok, és segítséget, tanácsot szeretnék kérni.

A barátommal élek albérletben (40 nm), ő szintén 24 éves. Én már dolgozom, ő még egyetemre jár.

Az a gondom, hogy mostanában egyre jobban zavar, hogy csak én keresek. Nagyon jó fizum van, egyáltalán nem panaszkodom, simán megélünk belőle ketten. Igazából az probléma, hogy az összeköltözésünk előtt megbeszéltük, hogy keres valamilyen diákmelót, és ő is belead a közösbe. Egyébként abszolút a közös kassza híve vagyok, egy számlánk van 2 kártyával, ami az enyém, az az övé is. Viszont egyáltalán nem látom rajta az igyekezetet, hogy dolgozni akarna, nem keres munkát, nem nézi a hirdetéseket, nem megy be érdeklődni a diákszövetkezethez. Én is voltam diák, tudom, hogy nem fognak a két szép szemedért neked adni valami szuper melót jó fizetésért. Elég nagy szívás az elején, az tény, de ahogy megismernek, látják, hogy megbízható vagy, jön jobb. De ő nem nézi, amit eddig keresett egy hónapban, az max. 20 000 HUF volt (egyszer kapott ennyit, átlag 5-7 ezret keres 1-2 nap munkával). Nem várok tőle sokat, csak tudom, hogy heti 20 óra munkával (órarendjébe simán beleférne, mert csúszott) 40-50 ezret simán kerestem, és nem dolgoztam agyon magam.

A közös kassza nálam az, hogy mindketten teszünk bele (és ha az egyik csak 5 ezret, akkor annyit, az elv a lényeg), de nálunk csak én teszek, ő meg csak kivesz. 5 éve vagyunk együtt, tudtam, hogy nem a munka hőse, nem is várom, hogy eltartson, de azért ez így nagyon gáz. Főleg most, hogy neki nyári szünet van, állandóan otthon van, és folyamatosan játszik. Főzni nem tud, így az rám marad, valamint nem szeretem, ha ő indítja el a mosást, de minden más házimunkát ő csinál. Ha megkérem rá külön, mert magától nem látja meg. Kipróbáltam, 2 hétig lógott a mosott ruha a szárítón az erkélyen, és nem szedte be. Engem ez zavar, mert oké, hogy én dolgozom, de akkor legyen övé az otthoni meló, ne kelljen mindent külön mondani neki. De sajna kell.

Eljutottunk oda, hogy nem látom túl férfiasnak, olyan, mintha lenne egy kamasz gyerekem, akinek cetliket hagyok reggel a napi teendőiről. Nem nagyon van kedvem lefeküdni vele emiatt és nagyon zavar ez, mert imádom őt, úgy érzem le tudnám élni vele az életem. Tökéletes lehetne minden, ha kicsit erőt venne magán, nem az lenne a válasz, hogy de van pénzünk, megoldjuk. Mert nem megoldjuk, jelen állás szerint megoldOM. Nem érzem magam nőnek, és szégyenlem, de eszembe jutott hogy pl karácsonykor tőlem kér pénzt az én ajándékomra, vagy mi lesz? Szeretném, ha kicsit én is kényeztetve lennék, nem az én vállamon nyugodna minden, hanem támaszkodhatnék rá. Mit tanácsoltok, hogy tárjam ezt elé?



2014. aug. 21. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Kicsit ki vagy merülve, és ezért látod ennyire borúsan a dolgokat. Munkát nem könnyű találni manapság.
2014. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

A megfelelő lépés huszár F4 sakk-matt!

Mennyit keresel? Mi a végzettséged? Ő mit tanul?

2014. aug. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
küld el neki ezt a linket...itt mindent szépen leírtál és én is meg szerintem többen is megmondjuk, hogy ez így tényleg nem oké...aztán erre meg majd csak szól valamit vagy észreveszi magát
2014. aug. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Amit ide leírtàl azt igy mond el a pàrodnak,szerintem van annyira ėrtelmes hogy belàtàssal legyen !

Mi nem tudjuk megoldani a problėmàdat azt viszont tanàcsolni tudjuk hogy beszelgess el a pàrodal!

2014. aug. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Őszinte beszélgetés erről. Határidő kitűzése, amíg munkát kell találnia és vállalnia, ha nem megy, közös kassza megszüntetése, külön kassza bevezetése. Drasztikusnak hangzik, de mivel neki ez a helyzet nyilvánvalóan baromi kényelmes, nem nagyon látok rá esélyt, hogy máskülönben változzon...
2014. aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
93%
Ha magyarázni kell egy 24 éves embernek, hogy a felnőtt lét milyen kötelezettségekkel jár, akkor baj van vele. Te már felnőttél, ő még nem, és ha belekényelmesedik a helyzetébe, akkor már nem is nagyon fog változni. Ezt bírod amíg bírod, aztán úgy is eljutsz odáig, hogy válaszút elé állítod, ott dől majd minden eldől, aminek el kell dőlnie.
2014. aug. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából az zavar, hogy diákmunkát könnyű találni, én is az eudiákok szövetkezetnél dolgoztam régen, és mindig volt valami náluk. Lehet, hogy rossz, unalmas, monoton, de fizetett. Akkor nekem kajára kellett a pénz, a szüleim nem tudtak támogatni, így muszáj volt vállalni. Rajta meg nem látom az akaratot. Legalább telefonálgatna, vagy küldené az önéletrajzait, vagy valami. De azt mondja, hogy beregisztrált, látják az életrajzát, és hívják, ha van valami. De már 7 hónapja nem nagyon hívják, meg kellene lassan mozdulni.

Egyébként környezettant tanul, és pedig bankban dolgozom, 240 000 HUF a nettóm, + 17 500 HUF cafeteria. Bár nem értem, ez miért számít, írtam, hogy megélünk így is, csak zavar a helyzet. Tudom, hogy beszélnünk kellene, de nem tudom, hogy hozzam fel, valahogy olyan, mintha piszkálni akarnám, mert nincsenek anyagi gondjaink, akkor miért akarom melózni zavarni. Nem tudom, hogy megértené e.

2014. aug. 21. 17:58
 8/14 anonim ***** válasza:
Közöld vele kerek-perec,hogy neked a közös élet csak úgy megy,ha ő is letesz valamit az asztalra.Ez nem egy irreális elvárás tőled szerintem.
2014. aug. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene zavarban lenned ezzel a kéréssel. Az együttélés alapvető szabálya, hogy mindenki belead a közösbe. Egyik hozzászólóval igazán egyetértek, szánalmas, hogy egy 24 éves férfi ilyen alapvető dolgokat nem ismer, én ezzel a lendülettel már szétköltöznék. Mihez kezdene lakótárs nélkül? Pont olyan, mint egy magatehetetlen kisbaba.


Egyébként véleményem szerint nappali képzés mellett nem jó ötlet rendszeresen dolgozni (olyan szakon, ahol tanulni is kell és nem csak büfében ülni, nem is lehet), de házimunkát minden embernek kell végeznie, aki lakásban él.

2014. aug. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ezzel egyet is értek, de nem tanulja agyon magát év közben, inkább a vizsgaidőszakok húzósak. Nyilván akkor nem várnám el, hogy dolgozzon. Ellenben csúszott, uh elég szellős órarenddel üzemel, ráadásul látom, hogy mikor nem suliban van, játszik, nem a könyvek fölött görnyed. Nem mérnöki kar, vagy ilyesmi, sima TTK környezettan Bsc. Én is végigmelóztam a sulit, aztán csak elvégeztem valahogy, tőle pedig nem várok annyi melót, mert tudom milyen szar éjszaka után bekóvályogni előadásra. Senkinek nem kívánom, de legalább zsebpénzt ne tőlem kérjen.. 20-30 ezer forint nem túl nehezen szerintem reálisan megkereshető egy budapesti diáknak, és ezzel maximálisan elégedett lennék, nem érezném kihasználva magam.
2014. aug. 21. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!