Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg a szüleimet...

Hogy győzzem meg a szüleimet hogy vehessek egy SJ4000-es kamerát?! (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Na szóval kinéztem magamak egy kamerát amit meg szeretnék venni saját pénzemből.(A szüleimet nem kérdeztem még meg).Jó tanuló vagyok,és sokszor segítek otthon.Az Édesapám meg a Nagypapám szigorúbbak a Mamámtól és az Anyukámtól.Szerintetek érdemes lenne megkérdezni?

2014. aug. 24. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Saját pénzed, tehát sok beleszólásuk nem lehet.

Nem tudom hány éves vagy, ha 15 elmúltál, akkor sétálj el az üzletbe és vedd meg, vagy rendeld meg a netről.

2014. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül attól, hogy mit szeretnél venni (tévét, kamerát, kutyát, cipőt), egy ilyen "meggyőzés" akkor hatásos, ha elő tudod adni a szüleidnek, hogy miért is van pont arra szükséged. Támaszd alá érvekkel.
2014. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Saját pénz az megkeresett, vagy összespórolt zsebpénz?

Első esetben kérdés nélkül vedd meg, a megkeresett pénzed fölött csak te ítélkezhetsz. Összespórolt pénz meg... mi értelme a zsebpénznek, ha nem szabadon költheti el a gyerek? :D Az egész ötletnek ez a lényege. Amúgy csak mondd el nekik, hogy neked ez okoz örömöt, nem véletlenül spóroltál rá.

2014. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát halljátok :D Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) Kedvesek vagytok :D (Még jöhet több is,ha akartok.)
2014. aug. 24. 17:06
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyékbékt spórolt pénz :D
2014. aug. 24. 17:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Az húzósabb. A szülők imádják azt csinálni, hogy AJÁNDÉKba adnak pénzt, aztán elkezdik megmondani, hogy te azt mire költheted, meg hogy úgy gondolták, hogy elrakod továbbtanulásra / önálló élet elkezdésére.


Egyébként megkérdezhetem, hogy miért akarod megvenni? No offense, csak van különbség aközött, hogy már benne vagy ebben a témában és szükséged lenne valami profi eszközre - vagy még gőzöd sincs az egészről, és egy drága kamerára támaszkodva akarsz profi lenni.


Mindenképpen beszéld meg velük, először talán kezd anyukáddal. Amit SEMMIKÉPPEN ne ejts ki a szádon: "az én pénzem, azt veszek belőle, amit akarok".

2014. aug. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia. :) A válaszodra válaszolva, (xD) meg akarnám örökíteni az élményeimet/élményeinket amit átélünk a családdal.Meg Time-Lapsek készítésére.Meg komolyabban is el akarok kezdeni videózni.Ennyi :D
2014. aug. 25. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!