Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne családnevet...

Érdemes lenne családnevet változtatni, legalább a gyerekünknek?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, olyan családnevem van, ami alkalmas gúnyolódásra, engem legalábbis éveken keresztül bántottak vele az osztálytársak általánosban, középsuliban. Apámmal (akitől ugye a családnevem származik) pár éve nincs semmilyen kapcsolatom, miután testvéremmel együtt a sírba tették édesanyám utána meg kisemmiztek minket (és azóta megszületett unokáját).Azon gondolkozom, ezek után érdemes lenne-e megváltoztatni a fiúnk vezetéknevét a feleségemére (feleségem sem vette fel a családnevem szerencsére). Az a név nem ad okot gúnyolódásra és mivel feleségem apukája nagyon jó ember volt (pár hónappal a gyerekünk születése előtt halt meg:( ) méltó emlék lenne, ha az ő nevét viselné, nem pedig az én átkozott nevem. Igaz, megkeresztelve az én nevemen lett, de még gondoltam pár éves korban mindig jobb ezt megtenni, mint más kisiskolás korban.

Az én esetemben meg már nagyon macerás lenne, ugye? Azt gondolom, nekem már mindegy.


2014. aug. 29. 08:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
ha a feleséged is belemegy akkor jó ötlet :-)
2014. aug. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Sztem változtasd meg a nevedet Te is,nem olyan macerás az.Én a helyedben azt tenném.Sok sikert :)
2014. aug. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Van a dolognak más olvasata is: ha a eleséged nevét viszi a gyerek, akkor meg zabigyereknek csúfolják majd, hiszen az apja neve más lesz, mint az övé.
2014. aug. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

utcsó

ha a férj felveszi a felesége nevét akkor biztos nem

2014. aug. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan változtasd meg a nevét, ha a feleséged is belemegy.

A saját nevedet is megváltoztathatod. Vedd fel a feleséged vezetéknevét!

2014. aug. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ma már simán felveheti a férj a feleség nevét.
2014. aug. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Ha Te megváltoztatod a neved, akkor a kiskorú gyermekek neve automatikusan változik. Persze ez az okmányok kicserélésével jár majd, de gondolom nem ez az elsődleges szempont. Vedd fel Te a feleséged nevét, és egycsapásra megoldódik a dolog. Az önkormányzatnál kell leadni a kérvényt, illetéke nekem még 5000 forint volt, most nem tudom mennyi.

De a gúnyolódások megelőzése/a gyerek nyugalma mindennél többet ér, és pénzzel nem mérhető. Sok sikert.

2014. aug. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

3: Miért csúfolnák zabigyereknek?

Te tudtad a suliban az osztálytársaid szüleinek pontos, hivatalos nevét? És összehasonlítottad, hogy mi az apuka, anyuka neve?

Mert én nem tudtam az osztálytársaim nevét és nem is gondolkodtam rajta :)

Hivatalos helyeken meg úgyis mindig az anyja nevét kell megadni.

2014. aug. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vágj bele, sok ügyintézés, de megéri: legyen olyan neved, amit szeretsz. Sokan teszik ezt meg, nem kell tartani tőle.
2014. aug. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

("Zabigyerek" Jézusom! Hol élsz te, hogy ilyeneket mondanak?)


Szerintem is jó ötlet, de akkor már te is felveheted a nevét. Semmi akadálya. Ugyanaz, mintha a feleséged venné fel a tiedet, csak pepitában.

2014. aug. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!