Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges 46 év házasság...

Lehetséges 46 év házasság után, hogy az édesanyám nevére szóló lakástakarékpénztári megtakaritásbol azt mondja édesapám, hogy nem akar belőle adni édesanyámnak, és ügyvéd által szólitja fel, hogy adja át neki a pénzt?

Figyelt kérdés
régota megromlott a viszonyuk,de nem váltak el
2014. aug. 29. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Kezdjük ott hogy édesanyád nevén van, tehát a teljes összegre semmiképpen sem számíthat édesapád. azt kell az ügyvédtől megkérdezni, hogy közös vagyonnak számít-e ez a megtakarítás (szerintem igen), ebben az esetben felezniük kell a pénzt. De általában váláskor szokás ezt a vagyonmegosztást megcsinálni.
2014. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ÁÁÁÁ, ilyen nincs. Mire föl? Nincs olyan ügyvéd, aki erre felszólítaná, csak fenyegetőzik. Nem váltak el, gyanítom ez közös vagyon. Válás után a vagyonmegosztásnál lehet erről szó esetleg.
2014. aug. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

csak mondogatja, hogy ügyvég által szólítja fel, vagy keresett is már ügyvédet?

Egyébként szerintem üres fenyegetés. Bár válás esetén felezni fogják, ha nem anyukád különvagyonának a része. Teljesen mindegy,kinek a nevén van, ha házasság alatt szerezte a megtakarítást, akkor közös vagyon része, fele apukádat illeti. De ehhez válás és vagyonmegosztás szükséges. Olyan nincs, hogy ügyvéddel felszólíttat, mégis milyen alapon?

2014. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
egy háztartásban élünk,édesapám számlájárol vonták le az összeget,de az édesanyám nevére lettz megkötve a szerződés! egyébként szó sem volt rola,hogy edesanyám nem adja oda a pénzt,erre ma jött egy levél ügyvédtől,hogy márpedig azt a 850 ezer forintot oda kell adni ! :D
2014. aug. 29. 15:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A 850 ezer forint mekkora része a megtakarításnak?

Több sebből vérzik, hogy anyukád most adjon ennyi pénzt.

Egyrészt még nem válnak, tehát még nincs vagyonmegosztás. Másrészt a lakástakarék számláról nem lehet csak úgy felvenni a pénzt, pont az a lényege, hogy ingatlanra kell elkölteni, és ezt igazolni is kell.


A házasságuk alatt kötötték a szerződést? Mert ha igen, akkor közös vagyon. Csak a felét követelheti, ha majd válnak.

2014. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miután a hazassag vagyonkozosseg ez is jelent, az a lakás takarékpénztár nem az anyade, hanem kettejüke.
2014. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb lenne ha elválnának, mert egy ilyen rossz kapcsolat senkinek nem tesz jót, utána lehet osztozkodni.
2014. aug. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
elválni már nem fognak szerintem,édesapám 75 éves,édesanyám 63 éves! én azt gondolom,hogy ez közös vagyon,csak nem értem az ügyvéd milyen jogon irja,hogy át kell adni a teljes összeget, az édesapám részére! Legalábbis felezni kellene szerintem!Mármint jog szerint!
2014. aug. 29. 15:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát ez csak úgy lehet, hogy az a papír nem hiteles. Ha semmiképpen nem lesz válás akkor nektek is ügyvédhez kell fordulnotok, bár továbbra is fenntartom, hogy főleg ennyi idősen, már egészségügyi kockázatai is vannak egy ilyen rossz házasságban való együttélésnek, folyamatosan marják egymást, el akarják perelni egymás pénzét, az egyik hamar szívrohamot fog kapni. Ha elválnának akkor még értékes és kellemes éveket tölthetnének el.
2014. aug. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyukád forduljon ügyvédhez, és eszébe se jusson mindenféle fenyegetésnek bedőlve kifizetni a pénzt.
2014. aug. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!