Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Amerikai házasságot itthonról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bea... kérdése:

Amerikai házasságot itthonról lehet érvényteleníttetni? Itthon nem lett érvényesítve semmi. A házassági papír a hölgynél van, aki nem igazán "segítőkész". Már évek óta nem élnek együtt. Tudtok esetleg egy ilyen ügyekben jártas ügyvédet ajánlani?

Figyelt kérdés

2012. júl. 26. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagykövetséget hívtad már?
2012. júl. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem Magyarországon csak akkor hivatalos, ha itthon is lett érvényesitve. Pláne ha Las Vegasban esküdtek.
2012. júl. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

van erre valami külön kormányrendelet.

én úgy tudom, bármilyen házasságot fel lehet bontani itthon is.

Gondold el, csomóan jöttünk át Erdélyből, Délvidékről, ezek miatt a bontóperek miatt sem kell romániai, szerb bíróságok előtt perelni, az USA házasságot is fel lehet itthon bontani.

Az érvénytelenítés más tészta, (ha tényleg érvényteleníteni kell), akkor is a magyar bíróság dönt, és azt fogja vizsgálni, hogy az adott USA tagállam jogának megfelelően jött-e létre a házasság.

Házasságot felbontani könnyen lehet, érvényteleníteni viszont tényleg csak akkor, ha igazolni tudod, hogy szabálytalanul jött létre a házasságotok. (A "Már évek óta nem élnek együtt", annak az érvényesség szempontjából nincs relevanciája)

Vagyis ha igazad van, ügyvéd sem kell.

Egy másodéves joghallgató is átlátja ezt az egész helyzetet.

Persze, ha kacifántos az ügy, mehetsz ügyvédhez is.


Tök jó, h. ilyen okos vagyok, nem?

38/f / 22 cm/

2012. júl. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenkepp egy olyan ugyvedet keress, aki abban az allamban praktizal, ahol a hazassag kotettett, ugyanis allamonkent valtoznak a torvenyek.


Amennyiben az egyik hazastars legalisan tartozkodik egy kulfoldi orszagban (vagyis nemcsak vakaciozik, hanem be van jelentve pl Magyaroszagon) es a valast Magyarorszagon inditjak es a valast a birosag kimondja, ugy igen, azt a valast az USA birosaga is el fogja fogadni, de csak akkor ha a valasrol a meg USAban elo hazastars hivatalosan ertesitve lett. Nem tudom ertheto?

2012. júl. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!