Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám zaklat. Egyre agresszíveb...

Apám zaklat. Egyre agresszívebben viselkedik. Elmúltam 18 éves. Kihez fordulhatok segítségért? Családvédelmi segít ilyenkor?

Figyelt kérdés

2014. szept. 5. 19:45
 1/10 zabmester ***** válasza:
100%
CsaládSEGÍTŐ van, illetve gyermekvédelmi központ. De mivel már nagykorú vagy, a gyermekvédelem a te esetedben nem játszik. Viszont ha zaklat, akkor tehetsz ellene feljelentést. Vagy a családsegítőbe bemehetsz, ott is elmondhatod ezt, ingyenes jogi segítséget is kaphatsz.
2014. szept. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Már,mint mit jelent az hogy zaklat?

Elköltözhetsz otthonról, ezzel senki nem fog foglalkozni.

2014. szept. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem élek vele. Naponta 20 levelet küldd, hívogat. Azzal jön,hogy öngyilkos lesz, ha nem foglalkozom vele. Nem akarom, hogy érzelmi zsarolással sakkban tartson.
2014. szept. 5. 19:49
 4/10 zabmester ***** válasza:
Őszintén szólva ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni, csak azt, hogy nem foglalkozol vele. Vagy kérhetsz távoltartást, de ennek a menetével én nem igazán vagyok tisztában.
2014. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
ja, jó, akkor nem szexuálisan zaklat. És mi lenne, ha néha egy cukrászdába beülnétek egy teára, beszélgetni, hátha van valami, amit meg akar beszélni veled?
2014. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szia!


Távoltartást nem kérhetsz, azt akkor lehet kérni, ha fizikai bántalmazás van, és egy helyen laktok.

Viszont feljelentheted zaklatásért. Magánindítványos az eljárás, tehát nem hivatalból üldözendő, hanem csak a te kérésedre (magánindítványodra) indítanak eljárást, viszont a magánindítvány később már nem visszavonható.

2014. szept. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Feljelentheted zaklatásért. De szerintem itt neked is keménynek kell lenned. Lehet, hogy neked kéne sakkba szorítanod őt. Szerintem amúgy nem lesz öngyilkos, ez csak érzelmi zsarolás, de ha mégis, az nem a te lelkeden szárad. Az a saját rosszindulata.
2014. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vele éltél, mielőtt elköltöztél? Más rokonod nincs, aki tudna segíteni?
2014. szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A legtöbb rokonom meghalt. Csak távoliak élnek, akik nem beszélnek velünk. Csak akkor láttam őket, ha valaki meghalt a családban és egyből lesték, hogy mit örökölhetnek. Az ismerőseim, barátaim nem segítenek. Egyedül vagyok vele szemben és nagyon kiszolgáltatva érzem magam.
2014. szept. 10. 20:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Barátaid? Volt osztálytársaid?
2014. szept. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!