Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Régebbi tapaszt...

Dododen kérdése:

Mit csináljak? Régebbi tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most hunyt el az egyik rokonom és anyukám azt mondja meg kéne tapasztalnom milyen egy temetés.De én nem akarok menni mert nagyon "félek" tőle.Úgy gondolom örökre rossz érzésem lesz tőle.mit csináljak?12 éves vagyok.Mások tapasztalata?

2014. szept. 6. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amitől félsz, azt meg kell tapasztalnod ahhoz, hogy elengedhesd a félelmeidet. A temetés az élet része. Nem azt kérte, hogy nézd meg a halottat, hanem hogy legyél ott a búcsúztatásán. Szerintem jogos a kérése.
2014. szept. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha távolabbi rokon, vagy nem túl közeli, talán jobb így megtapasztalni, mint később egy közelebbin, ahol érzelmileg is nehezebb. Örökre nem lesz tőle rossz érzésed, sőt, még az is lehet, hogy kicsit megnyugtat. A szertartások nem véletlenek, segítik a gyászfeldolgozást.
2014. szept. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hat en megtapasztaltam. Soha tobbe nem megyek el egyre sem, pedig nem 12 voltam, hanem huszoneves. Ez pont nem egy olyan dolog, amit eroltetni kellene.
2014. szept. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Senki nem szeret temetésen részt venni, nyilván nem is arról szól az egész. A tisztelet megadása az elhunytnak és a hozzátartozóinak.


Meg kell tanulni elviselni azt is, ami sokszor egyáltalán nem kellemes az életben.

2014. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ennyi idős voltam,mikor meghalt az egyik nagyapám.Az első temetés volt az életemben.

Ha nem olyan közeli rokon,ráérsz még megtapasztalni,milyen egy temetés.Az életünk része a halál,fájdalmas szembesülni vele.Nem lehet felkészülni rá.Ha közeli hozzátartozód temetése lesz,akkor úgyis ott kell majd lenned.

2014. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A temetés is az élet része. Nem kell tőle félni nem fogsz látni halottat.


Ez egy szertartás, elbúcsúzni valakitől. Nincs benne semmi félelmetes.

2014. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz örökre rossz érzésed emiatt, ne aggódj. Nincs okod félni.
2014. szept. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12 voltam amikor a mamám meghalt.Ráadásul láttam is igaz csak a ravatalozó ajtajából.Utána nem bírtak velem a wc-re nem mertem kimenni.Pedig imádtam,de nagyon féltem tőle.A későbbi temetésekre el sem mentem.A félelem, elég volt a tudat meghaltak.Rám rossz hatással van.Meghalt anyám is,na őt megnéztem,hát tőle is ugyan úgy féltem, a szemem nem mertem becsukni,ha vele álmodtam a halál vize is levert.Én ezt soha nem fogom tudni legyűrni.Ha csak nagyon nem muszáj én el nem megyek temetésre.
2014. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szerintem ennyi idősen nem kellene téged elvinni


meg ennyi idősen az is érdekes, hogy ismeretlen dolgoktól félsz..

2014. szept. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10 voltam, mikor a szeretett nagybátyám meghalt. Mire a temetésig értünk, már nem voltak könnyeim, inkább valami közönyös burokban léteztem.. De te nem közeli hozzátartozót veszítettél, és a temetés lenne az első, ahol szembesülsz a gyásszal, fájdalommal. Biztos nagyon nyomasztó lenne. Én nem látom különösebb értelmét, hogy ott legyél. A gyász nem a szertartásról szól, hanem a benned lejátszódó érzelmekről, amit úgysem fogsz átélni. Azt meg, hogy hogyan szoktak viselkedni egy temetésen, és hogyan szokott lezajlani, 3 szóban el tudja mondani neked bárki szükség esetére.
2014. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!