Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért terjedt el ennyire a...

Miért terjedt el ennyire a potyogtatás, pottyantás szó használata, ha gyerekszülésről beszélünk? Csak szerintem bántó, vagy van még rajtam kívül valaki, akinek ez nem tetszik?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elsősorban akkor szoktátok használni, ha valaki több gyermeket vállal, mint amit anyagi helyzete indokolna, vagy túl korán szül, de akkor is, ez nagyon bántó a gyerekre nézve is. Szerintem potyogtatni a WC-n szokott az ember,a ...t. Ti mit szólnátok, ha ahelyett, hogy azt kérdezném, mikor születtél, azt mondanám, mikor "pottyantottak ki" téged?

2014. szept. 11. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Én nem szoktam ilyen kifejezést használni, és az ismeretségi körben sincsen aki használna.
2014. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit szólnék, ha ezt kérdeznéd?

Azt, hogy primitív vagy.

DE: valóban vannak olyan nők, akik ilyen-olyan okok miatt annyi gyereket szülnek és olyan gyorsan egymás után, hogy potyogtatásnak is minősíthető. :(

2014. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy bántó, nem is kedveskedésből szokták használni. Én nem mondtam még senkinek, de azért kicsit találó azokra a nőkre, akik amint teherbe tudnak esni megint, meg is teszik és csak úgy lógnak a gyerekek rajta.
2014. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Én itt a GYK-n találkoztam először ezzel a szóhasználattal.

Miután szültem kettőt, úgy érzem, nem pottyannak ki olyan könnyen, és szerintem is sértő. De mindegy. Azt mondják ne csak azt nézd, mit mondanak, hanem azt is hogy ki mondja. Itt mondjuk csak a százalékot látod, az illetőt nem, de az is sokszor sok mindent elárul.

2014. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

felénk a lepetézés a divat.

meg sok paraszttól hallottam már hogy előhasas a nő(disznókra szokták mondani, ha vemhes, csak azért írtam ha valaki nem tudja)

2014. szept. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Természetesen sértő, pont azért használatos!


Most őszintén, ma pl. itt volt egy 23 éves leány 2 gyerekkel, érettségi nélkül, és életében nem dolgozott egy percet sem. Most erre mit lehet mondani azon kívül, hogy potyogtat?


Mélységesen lenézem az ilyen "nőket", a gyerekeiket pedig iszonyatosan sajnálom, hogy a szüleik felelőtlenségéből fakadóan ilyen példát látnak maguk előtt, és rengeteg lehetőségtől megfosztja őket az élet.


A gyerekre nézve szerintem nem bántó, őket tényleg őszintén csak sajnálni tudom, és remélem, hogy tanulnak a szüleik példájából. Értsd: a gyerekre nem mondanám, hogy kipottyan, de a nő részéről "potyogtatás" a szülés, hiszen pont ugyanolyan gondolkodás nélküli cselekedetként, ösztönszerűen teszi, megfontolás nélkül.

2014. szept. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Minálunk azokra a nőkre szokták mondani, aki szó szerint egymás után szinte "potyogtatja" a gyerekeket, hogy az értük kapott pénzből megéljen.

Ezekkel a gyerekekkel sem érzelmileg sem értelmileg nem foglalkoznak, nem viselik a gondjukat, tetvesek, bolhásak, de a pénzt kapják utánuk.

Ha a gyerekeket el is veszik, helyi nevelőszülőkhöz kerül, ahol bár a nevelőszülőknek egy csomó autója, és hasonló mindene van, míg a gyereknek még csak radírja és füzete sincs az iskolába, ingyen kajáltatják őket, mondván, hogy szegények.( Sajnos szemtanúja vagyok sok mindennek, a szívem szakad meg az ilyen gyerekek miatt, és nagyon nem értem, hogy miképp lehetnek ilyen anyukák.

A közös sétájuk kb úgy néz ki, mennek az utcán, mint a csürhe, az anyuka tolja a babakocsit, de már a gyerek a hasába ( megint), mellette pár gyerek.

Múlt évbe egy ilyen séta során egy ismerősöm megsérült, mert fő úton sétáltak, az ismerősöm biciklizett az úton(szabályosan), a család a másik oldalon, az egyik gyerek biciklivel gurult ( szabály szerinti oldalon). Erre a gyerkőc átgurult a másik oldalra, de olyan hirtelen , hogy az ismerősöm megnyomta a féket, hogy a kicsi ne sérüljön( akkor volt tán 6 év feletti, iskolába járt, elméletileg tanítják velük a kreszt) A gyereknek nem lett semmi baja, nevetve gurult vissza a családjához, az ismerősömnek tönkre ment a térde, hosszabb távon kellett menni gyógykezelésre. A gyerek a szülőktől letolást, szidást nem kapott, egy bocsánat kérés sem hangzott el, és gyorsan otthagyták a helyszínt.

Minálunk az ilyen nőkre mondják, hogy "pottyant", hiszen nem törődnek velük, ellátni nem tudják, és már annyira rutinosak...

2014. szept. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Jobb mint a zabigyerek meg hasonlók amit régen használtak.
2014. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!