Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám hajléktalan lett....

Édesanyám hajléktalan lett. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Kitették az albérletből. A cuccait elvették. Napok óta utcán alszik meg lépcsőházakban. A mobilja gondolom lemerült nem tudom elérni. Elhatároztam hogy megkeresem valahogyan. De mit tehetnék? Apukámnál lakom és itt nem látja szívesen a mamám:(

2014. szept. 15. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Élnek még a szülei, testvére? Szerinted van olyan valaki aki tudna segíteni?

Van valamilyen betegsége(alkoholizmus, pszichiátriai, egyéb) ami miatt kórházi kezelését javasolná a háziorvosa? Ha beteg és kórházban kezeltetné magát, ott a kórházi szociális munkás többet tudna segíteni.

2014. szept. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A testvérei már nagyon sokat segítettek neki..ők sem bírják a végtelenig.

Igen van. Drogfüggő. És makacs.ha megfenyegettem mindig sírt hogy nem szeretem és nem volt szívem magárahagyni. De nekem egyszerűen ez túl sok. Túl fiatal vagyok ahhoz,hogy én neveljem Őt. Kétségbeestem.

2014. szept. 16. 00:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálnék első körben azon a környéken körbenézni ahol lakott, illetve felhívni az ahhoz a körzethez tartozó kórházat.


De azért a jelenlétednél gondolom többre lesz szükség. MI a terved?

2014. szept. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Huh, tök hasonló a helyzet, csak az én anyukám nem drogozik, de anyagilag totál ellehetetlenítette magát.


Mi is apuval élünk, nyilván hozzánk se jöhet, így segíteni nem tudunk neki. Tanáccsal próbáltuk, mikor még volt pénze, hogy ne szórja el, de hiába. :( Egy felnőtt embernek akarata ellenére nem lehet segíteni...

2014. szept. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak simán anyagi csődbe megy valaki, akkor még azért könnyebben talál segítséget, de aki drogos, azt sajnos sehol sem látják szívesen.Mondanám, hogy kérj segítséget családsegítőtől akár átmeneti otthonba is kerülhetne, hogy védett helyen legyen, de egy drogost nem hinném, hogy befogadnak.Sokan pl azért nem maradnak meg a hajléktalan szállón sem, mert ott nem lehet piálni....
2014. szept. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak különböző drogterápiás házak, vagy az emberbarát alapítvány.

[link]


Előtte viszont be kellene feküdnie egy közeli kórhát addiktológiájára. Ez már háziorvosi beutalóval lehetséges, és természetesen ha anyukád együttműködik.

Abban segíthetsz ha elmondod neki, hogy ez nem olyan mint az alkohol, mert azt abba lehet segítség nélkül is bizonyos stádiumban.

A drogfüggőségtől egyedül, terápia nélkül még senki nem tudott megszabadulni.

Az elvonási tünetek itt olyan erősek, hogy az életben maradáshoz szükséges már a drog, tünetek enyhítésére kell. Nem azért drogozik, mert fel akarja magát dobni, hanem a fájdalmak miatt amik komolyak lehetnek.

Attól függ milyen erősségű drogot használ.

Egy sikeres kórházi kezelés, után kb. 3 hét a kórházi szociális munkás segít majd egy utókezelés elindításában (szakorvosi javallatra)

Úgy tudom, már az sem ingyenes, ha minimális is a jövedelme abból is kell térítési díjat fizetni.

Ezt viszont vissza lehet igényelni az OEP-től a teljes árú menetjegyeket össze kell gyűjteni. A háziorvosnál ezt is el kell intézni.

Sok sikert!

2014. szept. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, már az sem ingyenes, ha minimális is a jövedelme abból is kell térítési díjat fizetni.

Ezt viszont vissza lehet igényelni az OEP-től a teljes árú menetjegyeket össze kell gyűjteni. A háziorvosnál ezt is el kell intézni.


jAVÍTOM: Mindenütt kell mát térítési díjat fizetni. A menetjegyet lehet visszaigényelni az OEP-től amivel odautazik a kezelőhelyre.

2014. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!