Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki akarnak rakni a szüleim a...

Ki akarnak rakni a szüleim a házból, de még most tanulom a szakmám mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

A szüleimmel régóta rossz a kapcsolatom én is menekülni akarok ebből az egészből, meg gondolom ők is.

Az a kérdésem, hogyha jelenleg tanulok (ingyenesen), de már elmúltam 18 akkor kaphatok-e valami támogatást, vagy hasonlót.

Az iskolai kollégium biztosít-e ellátást nekem?

Ötleteket kérek, hogy mit tegyek.

A helyzet egyre rosszabb, úgyhogy sürgős lenne elköltöznöm valahová.

Gondolkoztam hajléktalanszállón, de nem tudom ott fogadnak-e egyáltalán.

Van-e ott valami zárható szekrény, vagy valami ahová el tudom tenni a cuccaimat?



2014. júl. 7. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Elvileg az első szakmáig támogatniuk kell. A kollégiumról az iskolát kérdezd. Nekem van ismerősöm, akit 16 évesen kitettek, ő meg el is ment és soha többé nem nézett vissza. Diákmelózott és szobát bérelt. Míg melója nem lett, addig pedig barátok befogadták.
2014. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 intrepid ***** válasza:
21%
Visszavenni az arcodból, amíg az ő fedelük alatt laksz? Egy esetleges albérletből is úgy kipenderülnél, ha tiszteletlen lennél a tulajjal, hogy a lábad sem érné a földet. Hajlékonyszállón is viselkedni kell.
2014. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Skorpió87 ***** válasza:
90%
Miért kell azt hinni, hogy a kérdezőben van a hiba? Sok fiatal tiszteletlen, de vannak kivételek! Kérdezősködj, ahol gondolod, akár barátoknál, hogy tudsz-e lakni. Remélem van némi pénzed elindulni ! A hajléktalanszállót nagyon végső esetben válaszd, mindenféle emberek vannak ott, még meg is lophatnak, ki tudja...Tartsd többre Magad :)
2014. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Az iskolai kollégium nem biztosít ellátást, legfeljebb lakhatást.


Ez iránt az iskolában, a kollégiumban érdeklődj.


Nincs más választásod, minden munkát meg kell fognod, míg meg nem szerzed a szakképesítést


Fordulj bizalommal a szakvezetődhöz, hátha van ötlete.

2014. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
hajléktalan szállóra ne menj. Ha én lennék az apád, baromira érdekelne, hogy miért jár ilyen a fejedben, bár lehet, hogy ez épp meghozná az eszed.
2014. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Kiskorú tartására kötelezhető a szülő, akár a gyermek nagykorúságának betöltése után - maximum 20. életévéig - is. Egyetlen feltétele, hogy középfokú iskolai tanulmányokat folytasson, ez esetben a rászorultságát vélelmezni kell, a szülő pedig saját szükségleteinek korlátozásával is köteles eltartani.


Egyébként lehet melózni suli mellett is (nem a szakmában: McDonald's, Burger King, szórólapozás, csomagolás, stb.), az iskolai kollégiumban pedig meg van a szállásod. Nem lesz egyszerű, de nem kivitelezhetetlen.

2014. júl. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha főiskolás vagy és jók a jegyeid, kapsz ösztöndíjat és szociális támogatást, vehetsz fel diákhitelt is. Ebből a pénzből már tudsz bérelni egy szobát. A városunkban a főiskolások call-centerben dolgoznak vagy szórólapoznak, hostesskednek, gyárban dolgoznak. Ez a gyár amúgy szívesebben foglalkoztat diákmunkásokat, mert olcsóbb így.

Hajléktalanszállóra ne.

2014. júl. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Inkább diákszállóra menj, ha már... vagy szakma mellett vállalj melót - sokan csinálják -, és gazdálkodj ki valami olcsó albit. Hajléktalanszállónál minden jobb (igen, még a híd is), ott lopnak, vernek, zsarolnak, azt a keveset is elveszik, amid van.
2014. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ezt intrepid-nek üzenem:

Sajnos ahogy a hozzászólásodat olvastam te is tipikusan olyan ember lehetsz, mint a szüleim, akik nem tudnak de nem is akarnak megváltozni, mástól azonban elvárják, hogy teljesen alkalmazkodjanak hozzájuk.

Sajnos az én esetemben az alkalmazkodás nem segít, hiába próbáltam kezdeményezni egyes mosolyszünetek után, mindig az lett a vége, hogy én lettem a sárga földig megalázva akár nyilvánosan is.

Ha van rajtam sapka az a baj, ha nincs rajtam az a baj.

Amikor megpróbáltam ezekről beszélni velük szintén én lettem leugatva és örüljek, hogy kapok enni.

Ez a 21. századi elnyomás legundorítóbb módja szerintem.

Amikor nincs hová menned és ezt nyilvánvalóan tudják, mentálisan és fizikálisan is megfélemlítenek, elnyomnak azt elmondani sem lehet, hogy milyen érzés.

Az a legszomorúbb, hogy ezt a saját vérrokonságod konkrétan a szüleid teszik veled.

Azért két depressziós időszak közt néha besüt a fény, de majd megint jön egy megalázás, csak azért, hogy ne felejtsd el ki az úr a háznál.

Te pedig töröd a fejed a menekülés meg az öngyilkosság közt.

Természetesen a rendőrség nem csinál semmit, mert bizonyítani nem tudok ebből semmit, ügyvédre meg lakhatásra pénzem nincs, kajára se futná, baráti körömből nem hiszem, hogy bárki befogadna.

Remélem ha legközelebb írsz kommentet ilyen "majd én elkenem a szádat, te porbafingó" mentalitással akkor eszedbe jut, amit ide leírtam.

2014. júl. 8. 18:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Üdv!


Keresd fel a gyámügyet, gyermekjóléti szolgálatot! Ha jobb ötleted nincs, a helyi önkormányzat segít hova fordulj!

Ők elég sok tanáccsal szolgálhatnak! Van pszichológus is, akivel ha van kedved beszélgethetsz, ezen kívül tudnak segíteni abban is, hogy milyen jogi segítséget kaphatsz, hol vannak olyan helyek ahol befogadnak, ilyesmiben. Mivel a legtöbb gyámügy egyéb szociális tevékenységet is folytat, (vagy kapcsolatban áll ilyen intézményekkel) talán tudnak keresni pl. egy idős embert aki befogad, ha segítesz neki a háztartásban, házkörüli munkákban, mellette meg kitapossák a szüleidből az eltartásod összegét is ha kell (gyerektartás, családipótlék...stb.)

Persze nehéz olyan gyámügyest találni aki még nem fásult bele a rendszerbe, de ne add fel, járj a nyakukra ha kell, akár hetente is!

2014. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!