Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnénk összeköltözni a...

Dóri1994 kérdése:

Szeretnénk összeköltözni a párommal pár hónap múlva. Mind a ketten 20 évesek vagyunk. Olvastam régebben hogy valami segélyt/támogatást ilyenkor lehet igényelni. Tudna segíteni valaki ebben? Mik a feltételek, és egyáltanál van e még ilyen lehetőség

Figyelt kérdés

2014. szept. 16. 09:14
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
ennél normálisabban hova? egy egyszerű kérdés volt. és egyből mindenki letámad.
2014. szept. 16. 11:32
 22/41 anonim ***** válasza:
94%
szerintem már mindent felsoroltunk, amit ismerünk - de lehet, hogy van még valami, amiről nem tudunk...
2014. szept. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

akkor nem tudom mit olvashattam anno :(

az a baj még családit sem kapok, mivel a 20at betöltöttem.

2014. szept. 16. 11:41
 24/41 anonim ***** válasza:
63%

Iskolában igényelj lakhatási támogatást, és ha a párodé a lakás, írjatok papírt arról, hogy albérlő vagy nála. Leadod a HÖK-nek, vagy akihez kell a megfelelő időben. Pályázhatsz szociális támogatásra is, ugyanitt. Meg van még pár ilyen. Kellenek hozzá mindenféle jövedelemigazolások, lakhely távolsága a tanulási helytől albérlet esetén (vonatjegy, amin szerepel a km, tőlem pl azt kérték anno).

Az ösztöndíj is jó, de azt majd félév után kapod leghamarabb.

De ezeket az iskola adja, és ezekhez államilag támogatott képzésre kell járnod.

2014. szept. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

nincs ösztöndíj sajnos. nincs messze sem a sulitól, 30km.

köszönöm a segítséget

2014. szept. 16. 12:00
 26/41 anonim ***** válasza:
97%
Nincs ilyen segély és jobb lenne, ha nem is segéllyel kezdenéd a felnőtt életet. Mindenki álljon a saját lábán ha egészséges, munkaképes és ne állambácsitól várja a messiást. Nem cseszegetésből írom, hidd el sokkal jobb életed lesz ha talpraesetten, határozottan magad irányítod az életed és a jég hátán is meg tudsz élni. Iskola mellett simán el lehet menni dolgozni, a párod is dolgozik, így majd el tudjátok magatokat tartani. Ha pedig nem akarsz suli mellett dolgozni (bár 20 évesen ez másoknál nem is szokott kérdés lenni), akkor hanyagoljátok az összeköltözést inkább.
2014. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
De jó... van saját lakása a barátodnak, de majd állambácsi még titeket támogat. Jó, hogy nem adjon a kis feneked alá neked is lakást, mert hát legyetek már egálban a pasiddal. Jó ég! Mégis mit képzeltél???
2014. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
azért kíváncsi lennék hogy aki beszólogat ugyan hogy kezdte, mert annyira okosan tudtok más életébe beleokoskodni. másik dolog ha neked bármilyen támogatás vagy akarni járni azt de mond hogy te nem használnád ki. lehet próbálkozni a kioktatással de megsúgom nem érdekel! tanácsot, segítséget kértem ha nem tetszik nem kell olvasni, tovább kell lapozni. ennyi :)
2014. szept. 16. 13:30
 29/41 anonim ***** válasza:
85%

Mit arrogánskodsz, aranyom? Fáj az igazság?

Elmondjam, hogy kezdtük? Úgy, hogy albérletbe mentünk, és -kapaszkodj meg!- magunk fizettük! Ja, és nekem volt annyi eszem, hogy tudtam, ilyen lehetőségek nincsenek, amit te szeretnél.

Lakhatási támogatásról tudtunk, minket nem érintett, ha mégis, igénybe vettük volna. De te magad sem tudod, mit szeretnél, és mindenki hülye, aki nem ért egyet veled, hogy neked alanyi jogon jár X tízezer forint azért, mert együtt laksz a barátoddal.

Ne haragudj, de mégis mit gondolsz, mire járna támogatás, ha nem dolgozol, nem is albérletbe mentek, hanem te cuccolsz a barátodhoz? Milyen jogi címen kapnál bármit is? Szerinted, ha így menne, ki dolgozna?

Ja, bocsi, kivétel a cigók, ők akik alanyi jogon kapnak önkormányzati lakást, és a gyerekek után járó pénzekből fenntartják magukat. Szóval esetleg megoldás lehet, hogy lepottyantasz pár purdét, és várod a gyest meg a családi pótlékot. ;)

2014. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
98%
Hát én úgy kezdtem, hogy meghalt édesanyám, ingatlant ugyan örököltem, viszont rögtön dolgozni kezdtem, hogy ne a bátyámnak kelljen támogatnia. Esetleg suli mellett dolgozhatsz, vannak alkalmi munkák is. Segélyt nem hinném, hogy kapnál.
2014. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!