Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Koporsó vagy hamvasztás?...

Koporsó vagy hamvasztás? Fiatalon mit válasszak?

Figyelt kérdés
Melyik viseli meg kevésbé a családot? Ha szülőknek, férjnek és kisgyerekeknek kell eltemetnie téged, mit választanál? Nyitott koporsót semmiképp azt hiszem. A hamvasztás olyan "végleges"... a koporsós meg mindig szívszaggató, ha elindulnak és zörög a tetején a föld.
2014. szept. 16. 13:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Hamvasztás.
2014. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 csabika1971 ***** válasza:
100%

Én hamvasztás párti vagyok. És ráadásul a halál mindenféle képen "végleges". Nem gondolod? Mert nem értem miért kevésbé véglegesebb a koporsós temetés, mint a hamvasztás?

Nem akarok morbid lenni, de: Még egyikből sem kelt fel soha senki.

2014. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%
29 éves vagyok, 3 gyermekem van. 70% hogy kigyogyulok a rákbol. az a 30 % viszont megadta a lehetőséget arra hogy ezt a kérdést feltegyem magamnak. a hamvasztàs számomra a legmegfelelöbb megoldás. elhamvasztanak, majd otthon leszek velük, valamilyen szinten részt veszek az életükben. nekünk ez a megoldás lesz ha esetleg oodáig jut a dolog.
2014. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 piroska és a farkas ***** válasza:
92%
Szerintem válaszd az életet.
2014. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%

Miért kell választani? Remélem a kérdés elméleti csupán.


Egy morbid vicc jutott eszembe.

- Nagypapa nagypapa! Hamvasztást, vagy koporsót szeretnél?

- Nem tudom kis unokám. Lepjetek meg!


Mivel a halál nem a halottra, hanem az itt maradtakra nézve fájdalmas, így talán az lenne a fontos ebben a kérdésben, hogy nekik hogy lenne kevésbé fájdalmas a búcsúzás, vagy hogy tartanák jobbnak.

2014. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is inkább a hamvasztás... és szórjanak a Dunába...
2014. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Hamvasztás. Kevésbé szívszaggató, mint a koporsós.
2014. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát, miután a temetkezési vállalkozó végez, az is elég végleges.

Nekem a hamvasztas szimpatikus, a férjem azt mondta, inkább hazahozná az urnát.

Az én álláspontom egyébként ugyanaz, mint a megboldogult nagymamámé: ha már meghaltam az se érdekel ha a lónak a s..gébe dugnak fel.

(Megnyugtatásul közlöm, hogy hamvasztottuk, és a papa mellé temettük)

2014. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen hamvasztás.

Voltam már mindkét féle temetésen. A koporsós szerintem sokkal megrázóbb. Különösen a nyitott, amikor látni kell a szürke, lila stb. elhunytat. Ennek a lényegét soha nem is értettem. Mire jó ez? Aki ismerte úgyis tudja hogy nézett ki, úgyis emlékezni fog rá. Miért kell az emlékképek közé betolni ezt a sokkoló élményt? Nekem is ahányszor eszembe jut nagymamám, a jó emlékek mellett mindig feltünik az a kép is, amikor halottként láttam.

A hamvasztásnál nincs ilyen, meg zörgő koporsó...

2014. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Engem ha mar odajutok nem erdekel, legyen az amelyik a leheto legolcsobb, a franc akar meg halo poraban is gond lenni.
2014. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!