Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnénk már gyereket...

Nagyon szeretnénk már gyereket, a férjem is. De nem érti meg, hogy 90 ezret keres 80 a hitelünk így nem hagyhatom ott a munkahelyem. Szerintetek ha valaki nagyon akar tud jó munkát találni? Szerintem igen csak így kényelmesebb?

Figyelt kérdés
A félreértések elkerülése végett szeretjük egymást, nem gond hogy többet keresek. 10 éve együtt vagyunk. Szeretnék én is babát, csak így nem merek.
2014. szept. 16. 19:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Az első részre: te az első 6 hónapban a fizetésed kapod kb, ez a tgyás. Aztán gyed-et, ez közel 110 adókedvezménnyel. Ha ebből szűkösen jöttök ki, ő is otthon tud maradni gyed-en.


A másik része: attól függ, hogy milyen szakmái, végzettsége, tapasztalata és sajnos ismeretségi köre van. De ha nem is keres munkát, akkor nyilván így kényelmes neki.

2014. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%
Te mennyit keresel? Ő nem mehet el GYED-re? Eszembe jutott még egy dolog: mi a végzettséged? mert elég sok olyan állás van, amihez nem kell GYED-re menni, de mondjuk csak heti 1 napot kell konkrétan benn lenned az irodában (pl. kutatóintézetekben).
2014. szept. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Első hat hónapban tgyás alatt otthon maradsz te utána meg ő gyed-en,és kész
2014. szept. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az egyik baj hogy minimálbérre vagyok bejelentve.

A másik, hogy mindketten azt szeretnénk ha én lennék otthon a babával, mert 2 éven belül szeretnénk tesót is.

2014. szept. 16. 21:00
 5/19 A kérdező kommentje:
Amúgy 12 éve dolgozik a jelenlegi munkahelyén, szerintem fél a változástól a cég szépen tönkre ment az évek alatt. Kezdetben 15-en voltak most csak a mag 4-en maradtak. Megértem, hogy nem szeretné cserben hagyni őket, de tudom, hogy ők is támogatnák benne.
2014. szept. 16. 21:05
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

"mindketten azt szeretnénk ha én lennék otthon a babával, mert 2 éven belül szeretnénk tesót is."


ezt nem értem, egy gyerekre sincs pénzetek,de 2 éven belül másikat is csinálnátok? és még egy szempontból nem értem, hogy miért kéne ahhoz neked otthon maradni, hogy 2 év múlva megint szülhess?

2014. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Ha belátható időn belül nem lesz jobb anyagi helyzetetek és közben meg múlik az idő, és úgy érzed, hogy kifutsz az időből, akkor jöjjön a baba. De maradjon otthon a férjed. Aztán ha tesót akartok, akkor majd megint te leszel otthon fél évet és nyomás vissza dolgozni. Azért mert5 két év különbséggel tesót akartok még nem kell neked otthon lenned. Persze jó lenne ha az anyjával lehetne a gyerek, de a ti esetekben a gyerek érdekében az anyagiak miatt tényleg az lenne jobb, ha te mennél vissza dolgozni.

A párodnak meg jó lenne azért valami más munkát találni. Ha nem arról van szó, hogy keres, de nem talál, hanem arról, hogy sajnálja a céget ahol dolgzik, akkor le kell ülni ezt megbeszélni vele, hogy a gyerek érdekében nem sajnálatból kéne dolgoznia.

2014. szept. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%

A fennmaradó 90-ezerből fizetitek a rezsit, egyéb számlákat, kaját, ruhákat?

Elhiszem, hogy nem mersz szülni.

Először a hiteltől kell megszabadulni. Mindegy milyen áron, ha kell adjátok el a házat vagy ami leterhel. Egy albérlet már 30 körül mozog, ott maradna 50.000-ft.

Így nem szabad élni, főleg gyereket vállalni, már csak azért sem mert 0 lesz a bevételed.

2014. szept. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Bocs 60 marad.
2014. szept. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Jelenleg én 200-250 között keresek nettóban, így nem okoz gondot fizetni a hitelt, de csak így tudtunk házat venni. Persze hogy szeretnènk 2 gyereket, nem azt írtam hogy egyre sincs pénzünk, csak hogy aggódok.
2014. szept. 17. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!