Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halálom esetnén kiskorú...

Halálom esetnén kiskorú gyermekem örökli a hiteles házat, melyben csak én szerepelek tulajdonosként, de az apa él ott?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben elárverezik a házat, és a gyerek gyámja fogja a pénzt megkapni ami megmarad? Nem vagyok jártas ebben a kérdésben, ezért írtam.
2014. szept. 19. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül te vagy a tulajdonos és az apa csak ott él, de nincs sem tulajdonjoga sem haszonélvezete, akkor egy az egyben a gyermeked fogja örökölni. Ha haszonélvezete lenne az apának, akkor is a gyermek örökli, de az apa ott lakhat haláláig. Ha nem nagykorú a gyermek, akkor igen, a gyámhivatal intézi.
2014. szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én rendelkezhetek külön, hogy mondjuk anyukám vagy más örökölje? Ha esetleg rosszul siekrül a házat eladni, és a banknak még lenne követelése, akkor azt már az örökös tartozása lesz?
2014. szept. 19. 13:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem köteles rész mindenképp van.
2014. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kovpet ***** válasza:

Örökölni csak vagyont lehet, továbbá az öröklés jog és nem kötelesség.

Ha a hitel több mint a vagyon, akkor vissza lehet utasítani az örökséget (egyébként is vissza lehet utasítani, csak akkor nem érdemes :) ), de így, kiskorú esetén a Gyámhivatal vissza is fogja utasítani a kiskorú nevében azt, ha az érdeke ezt kívánja.

Csak adósságot nem lehet örökölni amúgy sem, mert az örökös az örökség erejéig felel az adósságokért.

2014. szept. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az apa a férjed, vagy csak az élettársad? A ház a te különvagyonod, vagy közösen szereztétek az apával?

Egyébként az öröklés szabályai megváltoztak, az első válaszadónak nincs igaza. Ha a feleség meghal, akkor 50-50%-ban örököl a férj és a gyerek, és nincs haszonélvezeti jog. De nem tudom, hogy ez rád vonatkozik-e, mert nem írtad, milyen viszonyban vagy az apával. Szerintem ha biztosra akarsz menni, keress egy ügyvédet, mi nem vagyunk jogászok.

2014. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a gyámügy zárolja a vagyont a nagykoruságig a házat nem lehet eladni, pláne nem kerül a gyám kezébe a pénz,
2014. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!