Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az baj, hogy a kolléganőmet...

Az baj, hogy a kolléganőmet és az ő édesanyját jobban szeretem, mint a saját anyósomat?

Figyelt kérdés

Röviden: Múlthéten anyum járt át minden nap,ezen a héten pedig anyósom jön segíteni a pici körül. Így mindenki elégedett.

Ma itt volt egy kolléganőm,akivel nagyon szoros kapcsolat alakult ki köztünk annak ellenére,hogy 20 évvel idősebb. Neki nem lehetett saját babája. Jött vele anyukája is,aki "unokájának fogadott" engem. Mi kolléganőmet szeretnénk keresztanyánbk,mivel nincs lánytestvérünk,a lány unokatesókkal pedig alig tartjuk a kapcsolatot. És ez anyósnak annyira b****a a csőrét,hogy nagyon. Rá kellett szólnom,hogy legyen már normális a vendégekkel,meg hagyja őket szóhoz jutni,mert nem azért jöttek,hogy a keresztény élet alapjait és a családi összetartás fontosságát hallgassák. Lefikázta a babának hozott ajándékot. Mikor rászóltam,még neki állt feljebb. Elvagyok én vele,csak néha "fegyelmezni" kell.



2014. szept. 22. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Azért őt is meg lehet érteni, nem? Őszintén lehet beszélgetni anyóssal is, az talán segíthet. Egy esélyt adnék neki. Nem baj, hogy egyik embert jobban szereted a másiknál, de a tiszteletet azért mindenkinek meg lehet adni, akkor is, ha kevésbé szimpi.
2014. szept. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én a tiszteletem maximálisan megadom. És a férjem már mondta is neki ajkeresztszülő dolgot. Elmagyaráztuk neki,hogy nem szeretnénk,ha a lányunk tájára sem nézne a keresztanyja. De nem fogja fel. És fogy az eddig végtelennek hitt cérnám.
2014. szept. 22. 12:04
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

"hagyja őket szóhoz jutni,mert nem azért jöttek,hogy a keresztény élet alapjait és a családi összetartás fontosságát hallgassák. "


Figyelj, ez biztos uj lesz neked: a keresztszulo feladata a keresztany életre neveles. Miután te nyilvánvalóan divatból tervezed megkeresztelni a gyereket, ez neked eszedbe se jutott. Mondjuk anyaként az is erdekes, hogy neked nem fontos a csaladi összetartás. Nem csodálom, hogy nem jo a viszonyod az anyósoddal. Leszolni az ajándékokat valoban nem kellett volna, de eselyes, hogy ki akasztottad a beszolasoddal. Mellesleg egy anyád korabeli not nem kellene neked fegyelmezni

2014. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem divatból lesz megkeresztelve. Hanem azért,hogy anyósék részéről ne legyen patália. Templomi esküvő is csak ezért volt. Ők nagyon vallásosak,és hisznek is. Én megvagyok ugyan keresztelve,de nem hiszdk. Természetesen az ő hitüket tiszteletben tartom.

Fontos az össztartás,de akit ő akar kerianyunak,az magasról tojik a saját szüleire is. Akkor sem a vendégek előtt kellene. Többet segített nekem ez a kolléganőm,mint az ő részéről bármelyik rokok.

2014. szept. 22. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Mit nem az vendégek elott kellene? Beszélni a keresztény életről? A leendő keresztanya elott? Aki mellesleg családtagnak fog számítani? Gondold végig megegyszer, nem az anyóssal van itt a problema.....
2014. szept. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Semmi jelét nem látom annak, hogy ne adnád meg anyósodnak a tisztaletet vagy ne udnád, mi a kersesztszülő feladata. Még most kicsi a babád, most kell helyre tenni a dolgokat. A gyerek felnevelése a ti felelősségetek, a ti feladatotok, ennélfoga az ezzel kapcsolatos döntések is benneteket illetnek. Nem anyóst és nem bárki mást. Ha ti úgy látjátok jónak, hogy xyz legyen a kesztszülő, akkor ő lesz. Aki ezt elfogadja, jó, aki nem, csak a feszültésget kelti. Na EZT kellene szépen kulturáltan megértetni az anyóssal. Megjegyzem, inkább ő az, aki nem adta meg a tiszteletet sem neked (mivel nem hagyja, hogy meghozd a döntést, ami a te fleelősséged) sem pedig a vendégeknek (mivel lekicsinylően szólt az ajándékukról és kioktatta őket). Úgyhogy a leírtak alapján inkább anyóspajtásnak kellene helyre tenni pár dolgot a fejecskéjében.


Amikor beszélsz vele, ne legyél ingerült. Legyél tisztelettudó, de nagyon határozott. Nem kell, hogy egytétsen veled, ezt ne feledd, és ő is meg kell hogy értse. Nem neki kell megfelelj, hanem saját magadnak.

2014. szept. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj, de már a templomi esküvő se kellett volna, csakis akkor, ha te és a férjed úgy akarja. Keresztelőt ezek után már még úgy se tartanék.


Férjem családja katolikus (de az a max karácsonykor benézek 5 évente a templomba féle, de ha valaki nem katolikus, arra meg fröcsögni kell ezerrel), férjem nem hívő, én meg más vallású vagyok.


Én alapból megmondtam annak idején, hogy ha ő nem hívő én meg nem katolikus akkor miért is lenne katolikus templomi esküvőnk?


Jött a baba, akkor a keresztelő már nem is nagyon volt téma, de volt egy aranyos próbálkozás, minek során kiderült, hogy az anyósom már arra se emlékszik, melyik gyerekének ki a keresztanyja. Ja mondom akkor tényleg annyira fontos lehetett a keresztelő...


Természetesen ezek után a mi gyerekeink nincsenek megkeresztelve...

2014. szept. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

#7 vagyok még 2 dolog


1. Aztán anyós miből gondolta, hogy ő döntheti el ki lesz a keresztanya? Tiszta pofátlan egy nő.


2. Kedves előző válaszolók akik a keresztény élet rejtelmeit firtatjátok. Nem tudtok olvasni? A kérdezőnek az volt a baja, hogy anyós ezzel traktálta a jelen lévő vendégeket, miközben senki nem kíváncsi a szövegére! Nyilván ezzel akarta felhívni a kérdező figyelmét, hogy milyen alkalmatlan keresztszülőket választott, és természetesen az általa javasolt személy lenne a tökéletes.


Kérdező! Ne hagyd megad befolyásolni!

Mindenki más... Pontozzátok le a válaszom, attól még nekem van igazam :D

2014. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tényleg nem a keresztény embereket szóltam le, nincs velük semmi bajom. Anyós is katolikus. Én evangélikus vagyok, de férjem katolikus. De nem járunk templomba.

Megtartjuk Karácsonykor a keresztelőt. Ja, a leendő keresztanya is evangélikus, de ő sem gyakorolja a vallását. Tudom milyen az, ha egy gyerekre rá van erőltetve a templom. Mamám mindig vitt ha akartam, ha nem. Én nem akarom a gyerekemre ráerőltetni, de természetesen, ha érdeklődni kezd iránta, el akar menni a templomba stb. nem fogom lebeszélni róla. Ha egyházi személy akar lenni, abban is maximálisan támogatni fogom. Nem a hittel van bajom, csak amikor ráerőszakolják az emberre, azt nem szeretem.


Elmeséltem a férjemnek, hogy mi történt. Elbeszélgetett anyósommal, hogy MI már eldöntöttük kik lesznek a keresztszülők. És hogy nem akarunk olyat, aki még az esküvői meghívásunkat válaszra sem méltatta, annyira érdeklődik a családunk iránt (anyós szerint ez az unokatestvér lenne a legjobb!).

2014. szept. 22. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!