Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiaknak tényleg megalázó/...

A férfiaknak tényleg megalázó/ciki házimunkát végezni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk együtt a párommal, 3 éve együtt élünk. Nekem a párom az első perctől kezdve segít mindenben, hiszen ugyanannyit dolgozunk, de néha én még többet is. Teljesen természetes volt neki (pedig az anyjának sosem kellett segítenie, mert ő háztartásbeli volt mindig is). Szinte mindig ő porszívóz, mosogat, és a WC-t ő takarítja (ezt nem én kértem tőle, de mániája a fertőtlenítés). Na és most jön a kérdésem lényege. Saját elmondása szerint ő szívesen végez házimunkát, és büszke magára, de azt mondta, az elején, hogy azzal a feltétellel lesz ilyen tevékeny itthon, ha ezt soha, semmilyen körülmények között, még véletlenül sem említem a haverjai, munkatársai előtt, sőt még családon belül is csak mértékkel (max anyámnak elmesélhetem). Én ebbe belementem, mert amúgy sem terveztem hogy a kollégáival erről fogok társalogni, csak elgondolkodtam, hogy miért? Ez neki ciki, megalázó? Nem én kényszerítem, sőt néha rájön az ötperc, és nekiáll leporszívózni a FALAKAT, vagy pl lesikálni a zsírt a csempéről, mert én nem vagyok hozzá elég erős. És olyankor büszke magára, mégis szégyellené más férfi-társai előtt. Kérdést azért tettem fel, mert biztos vagyok benne, hogy nem ő az egyetlen férfi, aki sok házimunkát végez, és magában nem érzi gáznak, csak mások előtt. Mit gondoltok erről? Miért van ez?
2014. szept. 24. 12:26
1 2
 1/18 Kiyoko22 ***** válasza:
95%
A Fiúknak (meg általában sok embernek) fontos, hogy megtartsák a róluk alkotott képet, és a "macsó" fúk nem takarítanak a történetekben, de ez nem jelenti azt hogy ez gáz. Csak ő érzi ezt :)
2014. szept. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem igen, mert a haverok papucsnak gondolnák.

Az én férjem is segít, nem ennyit, ezt megmondom őszintén, nem is hagynám, engem zavarna, ha mindig Ő porszívózna, mosogatna.

2014. szept. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
85%
Nekem maga a takarítás és a házimunka egyáltalán nem ciki,én segítek itthon.Takarítás,mosogatás,néha még főzök is.Magam elött nem ciki,viszont ha szóba kerülne valahol,akkor ciki lenne,de csak azért mert tudom milyen az emberek nagyrésze,szóval biztos lenne olyan aki ezt cikinek tartaná és lepapucsozna ezért.Holott én szerintem ez nem papucsság.
2014. szept. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is olyan a haveri köre, ahol ez a "jelenség" nem elfogadható.

Az én férjem nem szégyelli, hogy szokott segíteni. A teregetés pl. az ő feladata általában, és jobban is csinálja, mert ő türelmes, szöszmötölős típus, én meg utálom a zoknikat rendezgetni a száríton:)

Ha nagyon lemaradok, segít felmosni, vagy porszívózni is.


Nálunk inkább én szégyellem néha mások előtt, ugyanez miatt a régi beidegződés miatt, miszerint a házimunka a nő dolga.

2014. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi válaszokat! Második: azt kifelejtettem, hogy 1 szobásban lakunk, szóval nagyjából 15 négyzetméter felületet porszívóz rendszeresen, ami lássuk be, nem nagy munka. Kialakult már, hogy ki mit csinál szívesebben/jobban. Ő pl soha nem főz és nem nyúl a mosógéphez....
2014. szept. 24. 12:41
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Más megközelítésből: lehet, hogy a férjed tisztaságmániás, és attól fél, hogy ez kiderülne.
2014. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tisztaságmániás, falakat porszívózni??? Állandóan fertőtleníteni??
2014. szept. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
81%

ma 12:37 vagyok


Még annyit tennék hozzá,hogy férfias vagyok és szerintem a legtöbb ember ránázásre azt mondaná hogy ez a fikckó tuti nem csinál semmi házimunkát,még papucsnak sem nevezném magam.Inkább az emberek papucsoznának le ezért,de csak azért mert nem tudják mi az hogy valaki papucs és nincsenek tisztában vele.Az hogy valaki segít feleségének és nem csinál belőlle egy házi robotot,az nem egyenlő azzal hogy valaki papucs,ez csupán segítség és egymás élete könnyebbé tétele.Vannak munkahelyen ahol a munka után az embereknek el kell takarítani a piszkot maguk után,esetleg még fel is mosni,akkor az is papucsság ezek szerint nem?Amúgy pont lesz..srom ki mit mond.

2014. szept. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, rátapintottál a lényegre. Nekem sok házimunkát azért végez el, mert szerinte én nem tudom megfelelően, pl titokban kell felmosnom normál felmosószerrel, mert szerinte kizárólag a hipós vagy a domestosos víz fertőtlenít elég hatékonyan. Szerintem meg a parkettát nem kell naponta hipóval felmosni. És vannak még hasonló érdekességek :)
2014. szept. 24. 12:47
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem férfi társaságban eleve nem téma, hogy hú milyen jól kisikáltam a wc-t tegnap, még nők se nagyon dumálnak erről, de tény, hogy férfiként én se szeretném, ha az lenne a téma, hogy melyik mosogatószer jobb.
2014. szept. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!