Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen ellenségesek a...

Manó1235 kérdése:

Miért ilyen ellenségesek a barátommal?

Figyelt kérdés
A szüleimről van szó. A barátommal lassan 2 éve vagyunk együtt, de nem képesek elfogadni. Eddig egy barátom sem volt jó nekik... Folyton húzgálják a szájukat rá ha jön, flegmák vele. Pedig semmit nem ártott nekik. Világ életükben ilyen hülye ellenségeskedők voltak. Sokszor veszünk miattuk össze mert barátom nem akar jönni nálunk mert érzi hogy ennyire ki van utálva. Mivel másik városban lakik és kevés busz jár, van hogy lekési az utolsót mert sok órája van és akkor itt alszik. Egy héten 2x de a szüleim akkor is csak bunkóskodnak. Meg minek jön ide folyton? Mikor az utóbbi időben alig van itt, meg előtte sem volt itt sokat. Egész nyáron amikor mentünk valahova , strandra vagy kirándulni barátom sosem jöhetett. Mindig elhívták inkább nagybátyám csak hogy tele legyen a kocsi és ne jöhessen. Egyszerűen nem hiszem el hogy ilyen pofátlanok. Most is vasárnap megyünk majd miskolcra régiség vásárba és mondtam nekik hogy nem jöhetne e a barátom is? és mondja apám hogy elegen leszünk mi hárman is de azért ő hívja az ő barátját , de akkor már 4en vagyunk és az én barátom nem férne be ( mikor 5 személyes az a hülye kocsi -,-) és megmondtam hogy akkor nem megyek én sem.. egyszerűen hányingerem van tőlük. A barátom szülei kedvesek imádják ha ott vagyok, volt hogy több napot is voltam de örültek nekem meg minden. Nem értem az enyémek miért nem tudnak örülni a boldogságomnak. 20/L

2014. okt. 2. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem biztos, hogy a barátoddal van bajuk. Lehet egyszerűen csak nem kíváncsiak másokra, inkább cipelik magukkal azt az 1-2 embert, akit ismernek, csak ne kelljen jópofizni vagy valaki máshoz alkalmazkodni. Tesómmal mi is hamar felismertük, hogy a szüleink nem szeretik, ha szűk családon kívül bárki beteszi a lábát a házba vagy a családi programokra. Így gyerekként nem is hordtuk haza a barátainkat, és később, mikor párt választottunk, akkor is csak akkor vittük őket haza, amikor hívták. (Kb minden második hétvége) Egyébként pedig otthon ültek nyugalomban. Szerencsére mi mindig tudtunk hova menni kettesben - amikor nem, akkor persze a szájhúzogatás ellenére is hozzánk mentünk - és korán el is költöztünk, úgyhogy óriási probléma nem lett belőle. De a kapcsolatainkat az elejétől fogva támogatták, és még mindig ezt teszik anyagilag, tanácsokkal, mindennel. De idegenekkel még átmenetileg sem tudnak egy fedél alatt élni. (Márpedig attól, hogy valaki hirtelen már a családhoz tartozik, együttélés szempontjából egy idegen.) Szerencsére ezt a helyzetet lehetett kezelni, és lehet, hogy máshol ez simán nem így van, de máshol más problémák vannak. Egy család sem tökéletes.
2014. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
A szüleid csak maguk alatt vágják a fát. Igyekezz minél többet a barátoddal lenni és az ő szüleivel, hátha egy idő után magukhoz térnek a te szüleid is, bár nem valószínű, aki ilyen az általában ilyen is marad. A szüleid azt gondolják, hogy te tökéletes vagy, az ő pici lányuk, akit ők tökéletesre neveltek és nincs senki a világon, aki méltó lenne hozzád. Anyósomék is ilyenek, addig csinálták a cirkuszt, hogy én már nem vagyok hajlandó találkozni velük, a férjemmel (a fiukkal) való kapcsolatuk pedig valamelyest megromlott emiatt, vagy legalábbis nem tudnak annyit találkozni, mert a kevés szabadidőnket inkább együtt töltjük. Ehhez 8 év masszív ellenállás, csesztetés kellett, pedig én mindent bevetettem náluk, hogy megenyhüljenek, de utána úgy döntöttem, hogy nem erőltetem tovább, ha nem felelek meg nekik, akkor ne is fárasszanak a hülyeségeikkel. Mellesleg a másik gyerekük férje sem felel meg nekik. Szerintem nem született még olyan ember, akit befogadnának maguk közé.
2014. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj de a szüleid parasztok... Húzni a szánkat meg kiutálni a barátodat nagyon tapló dolog.. Szerintem egy szülőnek akkor is jó képet kéne vágnia, ha nincs annyira oda a gyerek választottjáért, de minden ok nélkül ilyennek lenni vele hatalmas bunkóság.


Én is voltam már ilyen helyzetben, a barátnőm szülei három év alatt alig szóltak hozzám, ha próbáltam barátságosan beszélgetni akkor egy-két szóval válaszoltak stb.. Egy idő után meguntam és nem mentem hozzájuk vagy másfél évig.

2014. okt. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát megértelek... én se szívesen megyek oda ahol utálnak
2014. okt. 2. 20:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Ismerős a szájhúzogatásos helyzet és az egész szüleim részéről..pedig mi is 2 éve vagyunk együtt.

21L

2014. okt. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!