Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kisvárosban felnőtt...

Egy kisvárosban felnőtt embernek nagyon nehéz lenne megszokni a budapesti életet?

Figyelt kérdés
2014. okt. 6. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehetetlen, de eléggé olyan érzésed lehet itt majd, mint aki hullámvasúton ül. Egyik nap lelkes vagy, mert mennyi a látnivaló, másik nap morogsz, hogy minden utca kutyakakis. Aztán megint jó nap: több pizzaházhozszállítótól is tudsz rendelni. Aztán rossz nap: bizonyos időpontokban teljesen bedugul a belváros, és csak lassan érsz haza. Én kb ezt érzem.
2014. okt. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nem egyszerű, nekem 1 -1,5 év kellett, fél évig gyűlöltem, rosszul voltam ha fel kellett jönnöm a koliba..

ma már nehezen tudnám elképzelni a szülőfalumban az életemet


2100 fős településről költöztem fel

2014. okt. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindennek megvan az előnye és a hátránya. Egy vérbeli budapestit az unalom ölne meg vidéken, mire hozzászokna. Egyébként Pest akkora, hogy vannak vidékies részei is. Például a XVII kerület olyan, mint egy kisváros.
2014. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én falun nőttem fel, de annyira megszoktam és megszerettem Budapestet, hogy maximum nyugdíjasként tudnék újra falun élni...
2014. okt. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Pest melletti kisvárosban élek, de rosszul vagyok ha be kell mennem. 3 napig lélekben készülök rá. Magam is csodálkozom, hogyan tudtam Pesten élni tizen évig.
2014. okt. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
30000 fős kisvárosból jöttem fel egyetemre. első pillanattól imádom. nyilván vannak negatívumai, de hozzá lehet szokni. semmi pénzért nem költöznék haza, viszont az is igaz, hogy azért havi egyszer jól esik hazalátogatni, és nem arra felkelni, hogy csörömpöl a villamos az ablak alatt.
2014. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Most mi a fenéért lettem lepontozva?

Igenis úgy érzem, egyik nap jó Budapesten lenni, a másik nap nem! Pedig én nem is olyan kicsi városból jövök. De ahonnan jövök, ott vannak zöld részek, nincs minden összeszarva, és pihen is a város, nem minden éjjel megy az IHB buli. A fővárosnak van egy rakat előnye, de nagyon sok hátránya is, és én kilenc év alatt még nem szoktam meg. Teljesen soha nem is fogom. És érdekes módon, azok, akikkel munkám során találkozom, és megtaláljuk a közös hangot, soha nem itt a fővárosban születtek, élték a fiatalkorukat. A pestiekkel nem tudok szót érteni, ők teljesen más világ.

2014. okt. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én faluról költöztem Budapestre, első körben a belvárosba, én élveztem, nem jelentett számomra gondot.
2014. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én laktam kisvárosban, nagy faluban, egy ideig nagyvárosban, sok évig Budapesten (belvárosi ócska hely, külváros, külsőbb lakótelep, budai zöldövezet - mind erősen különbözött egymástól), kis faluban, s végül 2 falu között telepedtem le egy dűlőben, ahol összesen 3 ház lakott.


Nem nagyon volt Budapesten mit megszokni, odamentem és az volt, ami. De igazán megszokni sose ment, Budapest nekem túl zsúfolt, túl nagy. A zöldövezet (hegytető, remek kilátással és sokkal több fával, mint emberrel) kellemes volt, de azzal együtt sem az igazi. Most jó :)

Amúgy sokkal többet számított, hogy milyen házban, lakásban lakom... Évtizedekig laktam lakásban és sosem szoktam meg, nem az én műfajom. Nekem ház való és saját kert.


Kisváros és kisváros között is van különbség, nem is kicsi. Az emberek alkalmazkodóképessége is eltér. Az se mindegy, hogy pár évről vagy egy egész életről van szó, családdal...

2014. okt. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Laktam már 1000 fő alatti faluban, várossá váló községben, megyeszékhelyen majd most Budapesten már felnőttként. Azt kell mondjam eddig Budapest a "kedvenc". Falun és kisvárosban maximum gyereket nevelni jó. Nem kell aggódni, hogy ellopják, elüti egy kocsi, mert a madár se jár arra. Friss levegő és rengeteg zöld terület van, de egyszerűen halál unalmas. Én már gyerekként is unatkoztam nyáron, mert nem lehet mindennap csak biciklizni és feküdni a falu határban nézve a felhőket. A megyeszékhely már nagyobb ugrás. Több vásárlási lehetőség, látnivaló, de az is csak időszakosan. Havonta max 1 hétvége és már sokat mondtam. Ráadásul este 7 után minden bezár. Csak kint a város szélén a nagyobb élelmiszerláncok üzletei tartanak nyitva este 8-ig. Ehhez képest Budapest. Ég és föld. Azt nagyon élvezem, hogy ha sokáig dolgozom vagy vagyok az egyetemen még este 9-kor is találok nem aranyáras boltot, ahol a holnapi ebédemhez meg tudom venni az alapanyagokat vagy az éjszaka közepén is kitalálhatom, hogy most vágyok valamire, mert találok nyitva boltot. Ha este 8-kor megyek nagybevásárolni, akkor este 8-kor megyek, simán belefér. Minden héten van valami, sőt, van amikor egyszerre több program is fut a városban. Van egy halom múzeum és színház, aminek még évek mire a végére érek/érünk. Tehát rengeteg lehetőség.


Egy dolgot utálok nagyon. Az emberek mentalitását. Azt egyszerűen képtelen vagyok megszokni. Mindenki siet, agresszív. Rengeteg a láthatóan hajléktalan az utcákon és a részeg alak. Hihetetlenül sokan büdösek, még jól szituáltnak kinézőek is és egyszerűen igénytelen a legtöbb sok ember által használt dolog, terület. Ha tömegközlekednem kell, utána mint a szent grál keresek kézmosási lehetőséget, mert a kézfertőtlenítőt nem érzem elégnek. Háromszor körbe kell nézni a zebrán, még akkor is ha nekem van zöld jelzés. Első hónapokban elkövettem azt a hibát, hogy megbíztam a "megtanult" rendben, ha nekem zöld szemből nem jöhetnek, így arra már nem is néztem. El is ütöttek. És még az autós volt felháborodva, hogy biztos piroson léptem le és ő azért nem vett észre, mert oldalról épp bele akartak menni. (a velem párhuzamos út zöldet kapott velem együtt, véletlen módon....)

2014. okt. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!