Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Súlyos mütétem miatt tönkremeg...

Súlyos mütétem miatt tönkremegy a kapcsolatunk a párommal? Kilátástalan az életem.

Figyelt kérdés

Szerdán fognak műteni, eltávolítják a petefészkemet. Ez azt jelenti, hogy soha nem lehet gyerekem. Félek, hogy ez tönkreteszi a kapcsolatomat a párommal is, mivel kezdek depressziós lenni. Neki már vannak gyerekei, de nekem soha nem lehet. A párom nyugtat, de nem értheti min megyek keresztül. Talán jobb lenne, ha nem műtetném meg magam, hiszen az életemnek nincs sok értelme.

25/N


2014. okt. 6. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Hát, nem tudom, milyen okból műtenek, de ha kikerülhetetlen, és a párod megért, akkor szerintem nincs okod aggódni! Főleg hogy neki már vannak gyerekei, szóval nem marad ki teljesen a dologból.
2014. okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem értelek, miért menne ettől tönkre a kapcsolatod a pároddal? Gondolom, petefészek-rákod van, ugye?

Úgy néz ki, nekünk sem lesz saját babánk az én genetikai betegségem miatt, kezdem szoktatni magam a gondolathoz.

Marad az örökbefogadás. Kérdező, vagy neveljétek együtt az ő gyerekeit, vagy fogadjatok örökbe egyet. Nem áll meg a világ :)

2014. okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Mindkettőt? Az nem lehetséges, hogy leszívnak előtte pár petesejtet, amit később művi úton meg lehet termékenyíteni? Egyébként ameddig van méhed, addig lehetsz terhes, ha kell, akkor donorpetesejttel! Ne add fel!
2014. okt. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha szükséges a mütét, akkor nincs más megoldás.


Utána viszont feltétlen fordulj pszichológushoz, aki segít feldolgozni a dolgot.

Attól, hogy nem lehet gyereked, még tudtok akár örökbefogadni is, ha mindenképpen szeretnél egy vagy több gyereket felnevelni.

Sok nö van rajtad kivül is, akinek nem lehet gyereke - nem feltétlen mütét miatt -, és el tudják fogadni.

Meg egy nönek nemcsak az az egyetlen célja, hogy gyereket szül, sok más is van a világon.

2014. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Muszáj eltávolítani? Ettől még lehet gyereked, talán a saját petesejtedet is ki tudják venni és megőrizni, vagy sokszor más nő ad a családból, a párod pedig az apja lesz genetikailag is. Másrészt nem hiszem, hogy ez tönkreteszi a kapcsolatotokat, főleg, hogy neki már vannak gyerekei, ami viszont tönkretehet egy kapcsolatot az az, hogy te amúgy teljesen érthető módon nagyon nehezen fogod viselni ezt az egészet és a depressziódat el kell viselnie a párodnak is.
2014. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
el tudom képzelni mit érzel most...az életem álma hogy anya legyek...bár én úgy gondolom nem sokáig lennék emiatt elkeseredve,mert nem zárkoznék el az örökbefogadás gondolatától sem...viszont a tudat hogy sosem lehetek terhes valószínűleg kikészítene egy kis ideig...szerintem ha ez téged ennyire megvisel kérd egy szakértő(pszichológus) segítségét!segítséget kérni nem szégyen
2014. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Eltávolítják mindkét petefészket? Mert ha nem akkor még lehet babád. Ha eltávolítják mindkettőt, akkor is vannak lehetőségek:

[link]


És más petesejtjének segítségével is lehet babád

[link]


Ne írd le magad, amíg méhed van, lehetőségek is vannak.


A párod pedig csak akkor hagy el, ha teljes mértékben elhagyod magad. Ahogy írtad neki már van gyereke, ha nem is sikerül nektek nem lesz hiányérzete, mert nem marad ki az életéből. Neked kell helyretenni az érzéseid.


Tudom nehéz, én is megbolondulnék, ha ilyen műtétem lenne, de minden követ megmozgatnék, hogy lehessen babám.

2014. okt. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én szeretnék gyereket, sajátot, nem egy idegenét. A szívem szakad meg, hogy nem lehet saját babám.
2014. okt. 6. 19:37
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Konzultálj az orvossal, hogy van e ehetőség a petesejtjeid tárolására és akkor nem kell másét felhasználni.


De ha ilyen szélsőségesen állsz hozzá, hogy nem fogadod el sajátodnak akit te hordasz ki, akit te szülsz meg, csak azért mert nem a te apró petesejtedből van akkor nem lehet mit tenni.

2014. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Sajnálom, ez szörnyű!

Én sem tudom, mi az ok, de ha nem életveszélyes, keress fel más orvost is, hátha van megoldás a problémára!

2014. okt. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!