Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már hivatalosan bántalmazás...

Ez már hivatalosan bántalmazásnak számít? Mik lehetnek a következményei?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..


Tegnap tettem fel ezt a kérdést. A második oldalon van, hogy mi történt utána. Röviden: részegen hazajött, dulakodás lett kettőnk között, és úgy megszorította, kicsavarta a kezem, hogy lila zúzódások vannak az ujja helyén az alkaromon. Voltam sebészeten látleletet venni, a csuklóm is sérült.


Nem kérdés, hogy válni akarok, ő is azt mondta, hogy költözik. DE!!! A 20 hónapos kisfiúnkkal hogy lesz? El szeretném azt érni, hogy ne vihesse el magához, csak itt találkozhassanak felügyelet mellett, mert nem bízom már abban, hogyha elviszi mondjuk hétvégére, akkor nem történik meg olyan, hogy iszik. Ezt persze ő kikéri magának, hogy ilyet felételezek róla, de nem bízom benne. És nem várhatom meg, hogy komolyabb baj történjen. Mit tesznek ilyenkor? Kérvényezhetem ezt?

Holnapra kaptam időpontot a családsegítőhöz, addig szeretnék utánamenni a lehetőségeknek.


Köszönöm a segítséget!


(Itt is kérem, hogy a kötekedő, kiosztó válaszokat mellőzzük, csak az adott kérdésre kérnék válaszokat. Köszönöm)



2014. okt. 7. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kervenyezni kervenyezheted, de szinte kizárt, hogy megiteljek a felügyelt lathatast. Az amúgy sem azt jelentene, hogy nalad, veled láthatna csak a gyereket, hanem azt, hogy családsegítő, nevelesi tanacsado erre kijelölt helységében, szakember felugyelet mellett lenne a lathatas.m
2014. okt. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A gyámügyre menjél első sorban.

Mivel még nem költözött el, mit is akarsz elérni?

A hétvégi elvitel majd válásnál fog téma lenni. Ha el is költözik, amíg nincs válás, gyerekelhelyezés, stb, lesz pár vitátok a gyerek miatt.

2014. okt. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2014. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem kötekedés vagy kiosztás, inkább csak egy észrevétel: Az utóbbi időben súlyos problémákkal küzdöttetek, annyira, hogy a váláson gondolkodtatok. Ezek után egy hétig hihetetlen szerelmes voltál, majd összevesztetek, mert állításod szerint a 20 hónapos gyereked elérte a kést az asztalon (fogalmam nincs ez hogy lehetséges fizikailag) és a torkához tartotta. Kiosztottad, hogy akkor inkább váljatok el, majd közölte hogy jó. Elment. Visszajött részegen és dulakodtatok, kicsavarta a kezed, majd a 11 órási kérdésed előtt te még elmentél a sebészetre látleletért. Most már válni akarsz, és attól az embertől akarod örökre megvonni a gyerek láthatását, akibe 48 órával ezelőtt még hihetetlen szerelmes voltál. Mindezt másodjára posztolod ki a gyakori kérdéseken. Szerintem borzasztó nagy problémák vannak az agyaddal és túl sokat képzelsz bele helyzetekbe, amikor egyszerűen csak hagyni kéne a rinyát és csendben maradni.
2014. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Hat 4, ez nekem is eszembe jutott, hogy őszinte legyek....
2014. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem írtam, hogy hihetetlen szerelmes vagyok hirtelen, hanem azt, hogy az eddigi problémák ellenére úgy nézett ki, hogyha odafigyelünk, akkor szépen tudunk együtt élni, és nagyon szép volt ez a hét. Az, hogy fizikálisan nem tudod elképzelni, hogy hogy érhet fel egy gyerek egy asztalt, amin ki van készítve a vacsorához való kés, én meg éppen kaját csinálok, és azt hiszem, hogy bent játszik az apjával a szobában, a hátam mögött meg leveszi a kést...nem értem. De értem, nagy gondok vannak az agyammal. Azt sem írtam, hogy örökre el akarom tiltani a gyereket az apjától, csak azt szeretném, hogyha majd elköltözik, akkor ne vihesse el magához mondjuk hétvégére, mert nem bízom már abban, hogy az alkoholproblémája nem jön elő többször, és nem akarom megkockáztatni, hogy olyankor történik ilyen, amikor akicsi nála van.

Reggel fél 8kor vittem a gyereket bölcsibe, 8kor már a sebészeten voltam. Ez sem értem, miért olyan hihetetlen. Most meg utána akarok nézni a lehetőségeimnek. A tanácsodat, hogy maradjak csendben, és húzzam meg magam, köszönöm de nem fogom megfogadni, mert nem akarok csenben tűrő bántalmazott feleséggé válni.

2014. okt. 7. 11:24
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
"Az elmúlt egy hát csodálatos volt. Nagyon szépen voltunk együtt, kicsit felizzott megint az, ami hiányzott, és mindketten igyekeztünk. " "és tegnap pl. tök szerelmesen aludtam el egy gyönyörű családi vasárnap után"
2014. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem ezzel a cirkusszal csak tovább generálod a problémát.

Mi a csudáért nem tudsz a férjeddel a gyámügy,családsegítő,stb nélkül leülni normálisan beszélgetni?

Ezzel taszítod még jobban az alkohol felé,és akkor már tényleg nem lesz tiszta pillanat,hogy emberi módon kommunikáljatok egymással.

2014. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ácsi! Nem ő taszítja az alkohol felé! Ez az alkoholista felelőssége.
2014. okt. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Te magad írtad, hogy szerelmes voltál. Bocs, de innentől kezdve nem tudok hitelt adni egy szavadnak sem.

"Azt sem írtam, hogy örökre el akarom tiltani a gyereket az apjától, csak azt szeretném, hogyha majd elköltözik, akkor ne vihesse el magához mondjuk hétvégére, mert nem bízom már abban, hogy az alkoholproblémája nem jön elő többször, és nem akarom megkockáztatni, hogy olyankor történik ilyen, amikor akicsi nála van."

Biztos én vagyok hülye, de ha hétköznap nem látja és hétvégén nem engeded a részeges apjához (vicc, egyszer leitta magát, mert közölted vele hogy válni akarsz), akkor az nem egyenlő azzal hogy elveszed tőle örökre?

Ha beszélsz a gyámüggyel (mert gondolom fogsz) kicsit jobban szedd össze a sztorit, mert ez így nagyon gyenge.

2014. okt. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!