Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy gyerek apa nélkül nő...

Ha egy gyerek apa nélkül nő fel, annak milyen következményei lesznek felnőttkorára?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 08:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Attól még lehet rendes, felelősségteljes felnőtt később.
2012. jún. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
ugye, ugye!
2012. jún. 6. 08:19
 3/28 anonim ***** válasza:
52%
Én irigylem ezeket a gyerekeket,mert velem nem törődött az apám,mégis velünk élt,szóval így jobb lett volna nélküle.
2012. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%
én is apa nélkül nőttem fel és normális lettem, mindenki ezt mondja
2012. jún. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
75%

"Én irigylem ezeket a gyerekeket,mert velem nem törődött az apám,mégis velünk élt,szóval így jobb lett volna nélküle."

Teljesen átérzem a helyzetedet.


A kérdésre nem tudok pontosan válaszolni. De mindenképpen meglátszik a szerető apa hiánya.

Bár nem tudom, talán ezt pótolhatja még egy szerető nagypapa is, vagy keresztapa. Szerintem kell egy szorosabb kapcsolat egy férfineművel is.

2012. jún. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
50%
Nevelés kérdése!Mondjuk egy "apai minta" sokban befolyásolja egy fiu nevelkedését legyen az pozitiv vagy negativ irányu!Hogy ez a lányoknál hogy van nem tudom mert én "pasibol" vagyok bár ugy tudom hogy a lányoka klésöbiek folyamán egy párkapcsoltaban mindig az "apai" mintát kersik! Ráadásul néha egy "atyai pofon" egy agész életszemléletet megváltoztathat! Legalábbis az én esetemben igy volt! :D
2012. jún. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
47%
Fiú gyereket egy kissé nehezebb egyedül nevelni, nincs aki megtanítsa őt pisilni, borotválkozni, barkácsolni, szerelni. Én 2 éves korától egyedül neveltem a fiamat, d valahogy megoldottuk ezeket a problémákat. Igaz, barkácsolni, szerelni nem tud, de keres annyit, hogy szerelőt hívjon egy csöpögő vízcsaphoz is.
2012. jún. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Apa nélkül nőttem fel, 1 éves voltam mikor elhagyott minket, kiköltözött külföldre és azóta nem is láttuk.


Normálisan nőttem fel, nem igazán volt hiányérzetem, de ezért anyukám is nagyon sokat tett. Vitt fociedzésre, jött velem szurkolni meccsre, roncsderbire, később a lányok terén kérhettem tőle tanácsokat. De "fiús" programra gyakran vitt pl. a legjobb barátom apukája is. Anyai nagypapámmal sokat barkácsoltunk, szereltünk, volt kitől megtanulni, hogyan bánjak a csavarhúzóval vagy a fűrésszel. (Sajnos ő meghalt, mikor 14 éves voltam.)


Ma 25 éves vagyok, 5 éve járok egy lánnyal, aki már a menyasszonyom, anyukámmal és a többi rokonommal nagyon jó a kapcsolatom. Nem gondolom, hogy túlságosan megviselt volna az apa hiánya. Oké, persze sokszor gondoltam rá, hogy jó lenne ha teljes család lehetnénk, meg azon agyaltam hogy hol élhet most, van-e új családja, és hogy miért nem érdeklem... De ettől eltekintve azt hiszem, boldogan nőttem fel.


25/F

2012. jún. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

Barkácsolás... Nagyon fiús lányként nőttem fel (fiús öltözés, viselkedés, két centis felnyírt haj, stb), minden fiús dolog érdekelt. Egész gyerekkoromban csorgattam a nyálamat a fiúosztálytársak barkácscuccaira.

Apámnál jobb apát nem is kérhettem volna, viszont szegény kétbalkezes, egyáltalán nem ért a szereléshez - vagy anyám szerelt, vagy szakember jött házhoz.


Most, felnőttként a férjem tanít barkácsolni és nagyon élvezem :)


Tehát nem az apa meglétén vagy milyenségén múlik, sőt, még fiúgyerek se kell ehhez.

Magamból kiindulva (férfias mentalitás), szerintem nő létemre egész jó apja lennék egy fiúgyereknek, mert a gyerekkori hobbijaim is fiúsak voltak: szomszéddal motoroztam a Simpsonján 12 évesen, apámmal meg kijártam légpuskával célba lőni.

2012. jún. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
42%
Nagy szükség van az apára a nevelésben. Tőle tanulja meg a férfias viselkedést, keménységet, nőkkel való bánást, családfői szerepet, család iránti felelősség érzetet, stb. Tapasztalatból tudom, van egy nevelt fiam. 15 éves kora óta alkotunk közös családot, de sajnos meglátszik rajta, hogy nők között nevelkedett fel. Nincs férfias tartása, kicsit bátortalan, hiányzik a férfias kitartása, egyéb-egyéb.
2012. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!