Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol elnetek a csaladdal ha...

Hol elnetek a csaladdal ha Budapesten dolgoznatok?

Figyelt kérdés
Szerintetek hol erdemesebb inkabb lakast vasarolni a fovarosban vagy egy kozeli nagyvarosban?A par egyik tagja a XI. keruletben a masik a XIV. keruletben dolgozik. Vagy melyik nagyobb varost ajanlanatok ahol jo a tomegkozlekedes pestre?
2014. okt. 9. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha mindketten Pesten dolgoztok, akkor a legjobb Budapesten lakást vásárolni, mert a benzin, vonat, stb. sincs ingyen. másik nagyvárosból minimum egy óra úttal kell számolni (más kérdés, hogy tömegközlekedéssel, én a 16. kerületből is éppen 1 óra alatt jutok be a belvárosba, szóval ilyen külső kerületet csak akkor érdemes választani, ha fontos nektek a csend és a zöldövezet).
2014. okt. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha meg tudjátok fizetni Budapesten azt a házat/lakást, ami nagyjából megfelel nektek, akkor minek költöznétek el más nagyvárosba? Nem hinném, hogy élvezet 100km-ről ingázni egy életen át.

A két kerületet immár metró köti össze. A lényeg tehát nem az, hogy melyik kerületben laknátok, hanem hogy mennyire közel a metróhoz. Így a távolabb dolgozó is könnyedén átérne munkahelye közelébe.

Persze azt is mérlegelni kell, mennyire stabilak azok az állások. Ma már kevés ember dolgozik 20+ évet egy munkahelyen.

2014. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A környező vidéki városok abbó a szempontból jobbak, hogy sok negatív hatás ami pesten van, a környékét elkerüli (csövesek stb..) Valamivel az ingatlanárak is alacsonyabbak és sok környező kisvárosba szinte jobb a közlekedés mint a külső kerületekben, mivel egy onnan induló busz vagy vonat vagy hév, egészen a belvárosig elvisz( pesze külső kerületben is le lehet szállni) és nem kell átszállogatni.
2014. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Minél közelebb, annál jobb, de nyilván nem mindegy mennyi pénzetek van minderre. A 14. kerületben vannak kellemes részek újépítésű társasházakkal, csak a közlekedése nem annyira optimális. Sajnos pont ez a két kerület elég messze van egymástól, a kettő között a belvárossal... oda nem költöznék ha nem muszáj. Talán a 4-es metró vonalán valahol lehetne még nézelődni, Keletinél vagy a Móricz környékén.
2014. okt. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

Zugló kertváros. A páromnak az az álma. Én az Ecseri úti metrómegállónál laktam sokáig, a Bihari utcai panelekben. Bár azt mondják, nem a legjobb környék, engem soha semmi atrocitás nem ért, és imádtam a gyerekek hangját a játszótéren, ahogy felszűrődött a parkból. Nálunk ez a két hely jöhet szóba.


Ha a városban vesztek, mindenképpen jó tömegközlekedésű helyet válasszatok.

2014. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi majdnem pont ilyen helyzetben vagyunk, most éppen a 13. kerületben élünk albérletben, és lakásvásárlás előtt állunk. A "nyertes" egy újépítésű ikerház lett egy Pesthez közeli kisvárosban, ahonnan jó a tömegközlekedés (reggelente 10 percenként mennek a vonatok, de délután is minimum félóránként) :) Azért ezt a megoldást választottuk, mert számunkra fontos, hogy legalább egy kis kertünk legyen (megőrülünk már a tetőtéri albérletünkben :D), legyen a környezet zöld és csendes, de a közelben legyen minden (bolt, óvoda, iskola, rendelő), illetve Budapestre könnyen be lehessen jutni. Az sem hátrány, hogy itt sokkal alacsonyabbak a négyzetméterárak, mint a főváros zöldebb kerületeiben, ellenben pontosan ugyanannyit kell utazni (a munkahelyünkre a vonatutat beleszámítva kb 40 perc alatt be lehet jutni, ez csak 10 perccel több, mint amennyit most megyünk, de a körülmények mérföldekkel jobbak). Én nem tudnék hosszútávon Budapesten élni (főleg a belsőbb kerületekben), az élhetőbb kerületeknek meg kb. ugyanolyan a közlekedése, mintha egy Pest megyei kisvárosban lakna az ember.... Persze mindenkinek más a fontos, a mi választásunk is ehhez igazodik :)
2014. okt. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Én Pesten maradnék. A XVI. kerületben nagyon szép a kertváros, több ismerősöm is lakik ott. Nekem már néha onnan is sok bejutni a városba, ennél több időt nem szánnék rá, így messzebb nem mennék. Sajnosa párom most költözött el Budakeszire, én semmiképp sem akarok, nekem az mindentől távol esik.
2014. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi is a 13. kerület kertvárosi részén lakunk, mint a 6-os :)

Albérletben élünk, de itt szeretnénk majd lakást is venni. A környék kimondottan gyerekbarátra lett kialakítva. 6 szuper játszótér van gyalogtávon belül, szuperül el van látva bölcsivel, ovival, iskolával.

És ami nagyon jó!!! Negyed óra alatt bent lehet lenni a belvárosban, miközben az az érzésed, hogy vidéken élsz. Nem csak kertesházak vannak, hanem tégla vagy panel társasházak is. Én csak ajánlani tudom gyerekes családoknak! Soha nem költöznék el innen.


(a közeli városokhoz tedd hozzá, hogy autóval bejutni reggelente halál. Nagynénémék Pilisvörösváron laknak és másfél, 2 órával előbb el kell indulniuk reggel, ami normál esetben 20 perc út. Hazafelé ugyanez. A fél életüket kocsiban töltik.)

2014. okt. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok :)

Mi a "társasházövezetben" lakunk, viszonylag kinn (ha nincs nagy gáz, ami azért mostanában sokszor volt, 10 perc alatt lehet kocsival az M3 bevezetőnél lenni). Ami rettentően zavar (azon kívül, hogy nincs kert, ráadásul a tetőtér nyáron halál), hogy nincs csend :( Ehhez képest, ahova költözünk, ott olyan jó, hogy nincs nagy autósforgalom, így bármikor nyitva hagyhatjuk az ablakot, nincs szmog és autózaj :) Egyébként a bejutás nagyon függ, hogy a fővároshoz képest merre helyezkedik el a kisváros, mert pl. a Pilis környékén tényleg a halál autóval bejutni (igaz, legalább jó a levegő), de a pesti részek mellett konkrétan 30 perc alatt be lehet jutni a belvárosba autóval. Konkrétan gyorsabb, mint sok külkerületből, szóval nagyon meg kell nézni, hogy közlekedés szempontjából hova költözik az ember...

2014. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, akkor mégsem egy helyen lakunk :). Itt esténként vágni lehet a csöndet, reggel meg madárcsicsergésre kelünk. Bár mi tégla építésű társasházban lakunk, kertesházak vesznek körül, és van egy hatalmas belső kertünk, ami 4 lépcsőházé, teljesen zárt. Lehet parkolni, gyönyörűen rendben van tartva tele virágokkal , fákkal, bokrokkal, pingpong asztallal, mászókával, csúszdával, homokozóval és hintával. Amikor ideköltöztünk, azt mondtam a férjemnek, hogy olyan a hangulata, mintha egy balatoni nyaralóban lennénk :)
2014. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!