Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyiből tud Budapesten,...

Mennyiből tud Budapesten, albérletben 2 fiatal megélni, ha azért szórakozásra, ruhákra és nem csak vajas kenyérre akarnak költeni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 10. 09:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
250 ezer
2013. dec. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
37%

250e?

Szerintem van az 350e ft is


Persze amennyiben:

- nem a legputrisabb albérletet akarjátok kivenni

- Heti 2x elmentek iszogatni bulizni (belépők kapásból 1000ft, sör meg 500ft) ha jól akartok kinézni 5e ft emberenként elmegy alaphangon és ez a legalja.

- Belvárosba alapból minden 2x annyi.

- Gondolom nem kínai boltba akartok ruhát venni...

stb stb, szóval drága az élet ha szórakozni és xtrákat is akarsz venni (mint pl ruhák)

2013. dec. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 200 ezer kell, ha csak a legolcsóbb albérletet nézzük.
2013. dec. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
2. igazad van :)) a 250e szerintem a nagyon minimum, 350e-ből már kényelmesen lehet élni.
2013. dec. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Az albérlet +rezsi kb 100000/hó ,+kaja .Ruházkodás ? Attól függ mennyit költötök nadrágra ,pulcsira ... és tényleg csak akkor vesztek ruhát ,amikor szükség ...Buliba is meg lehet szabni egy bizonyos határt ,hogy ennyit szánok rá ,viszek magammal .. Szóval 250000 minimum kell /hó.
2013. dec. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
90 albérlet rezsivel + 90 kaja + 40 szórakozásra = 220 ezer / hó. + ruhák és egyéb shopping igény szerint.
2013. dec. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
45%

2X120-130Ezer Nettóban, tehát min.250Körül....most ne szakadjunk el a valóságtól,ki a faszom költ bulibelpőkre,meg ilyen kézzel nemfogható hülyeségekre...azt én már pénzkidobásnak nevezném,mert ha pl. elmész étterembe,vagy veszel a haverokkal pár üveg igényes-finom sört...az már más tészta


Albérlet,változó..ha előleget is kérnek,sőtt többi havi előleg.akkor már szarban vagy,mert gondolom nem szánsz egyből 160ezret albérletre,amiből már minuszról indulsz..és ebben a fogyaztás (rezsi) koránt sincs benne..nem hogy kaja meg SHOPPPING (baz.d.m.eg)

szóval nem árt,több havi bevétellel csak ilyennek nekiugrani

2013. dec. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%

Ez tényleg sok mindentől függ. A lakás ára változó, még egy adott lakásé is. Fűtésszezonban például jelentősen több.

A kajában is elég nagy mozgástér van. Például nekünk 100 ezer fölött megy el egy átlagos hónapban - időnk ugyanis nincs, ellenben a páromnak rengeteget kell enni, mert fizikai munkát végez. Így rendelünk vagy félkész, kész kajákat veszünk. Most viszont már egy hete itthon vagyok, gondoltam ha már ráérek, akkor elmegyek piacra és főzőcskézek. Nagyon durva, alig több mint 10 ezret költöttem ezen a héten kajára, pedig minden nap húst ettünk, salátát, gyümölcsöt, még sütit is sütöttem. Erősen elgondolkoztam azon, hogy ha így 60-70 ezret meg lehet spórolni, akkor még az is lehet, hogy érdemesebb csak félállásban dolgoznom, mert jobban jövünk ki anyagilag és több szabadidőm is marad.

A szórakozás, ruhák olyan kiadások, amiket a saját igényeitek alapján kell belőni, hogy mennyi az annyi, mert nagyon nagy eltérések vannak. Én operarajongó vagyok, ott 3-5 ezer forint egy este kettőnknek. De ha elmegyünk bulizni, akkor 15-20 ezret gond nélkül otthagyunk: én nem iszom meg az olcsó dolgokat, a párom meg hatalmas mennyiséget képes elfogyasztani. Szóval itt is kérdés, hogy amit szerettek, az milyen.

Ruházkodás dettó. Például én utálok ruhát vásárolni, úgyhogy van néhány alapdolog, amit hordok, de évekig. Így nem drága, szerintem leosztva havi 2-3 ezernél többet nem költök ruhára. Ellenben cipőre a világ minden pénze sem elég, ha megtehetem, csakis bőr, jó minőségű dolgokat vásárolok. De azokat is hamar szétrúgom, szóval például egy csizma 30-35 ezerért jó, ha két szezont kibír. De inkább csak egyet. Viszont ha nincs pénzem, akkor azért eljárok egy olcsóbb kínaiban is, csak nem szeretem.


Szóval összevetve akár 200 ezerből is meg lehet élni úgy, hogy okos tervezéssel mindenre jusson, de 350-500 ezer is bőven el tud menni úgy, hogy az ember alig veszi észre.

Az mondjuk biztos, hogy 200 ezer alatt nem lehet, csak nélkülözve, de inkább 250 a szükséges minimum. Jó hír viszont, hogy Budapesten két dolgozó fiatal ezt a pénzt viszonylag könnyen előteremti.

2013. dec. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
16%
le lehet vinni az összeget pár tiz ezerrel. igy lenyomható 200 alá. tecoban 15 Ft a zsemle, 400 Ft a szar párizsi (ez ugye nem vaj), 160 Ft fel kilkó tesvo margarin, ez se vaj. 50 Ft kilója a rohadt krumplinak, 100 a rohadt répa, s 80 ft a rohadt hagyma. Persze csak a vörös. De ha róhadt céklát megfőzöd s a levébe áztatod akkor lila lesz.
2013. dec. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Hát ez az igényeiktől függ!


Pl. garzon-kis 1,5 szobás vagy nagy 3 szobás lakásra lenne igényük? Mert az első kb. 30.000, a 2. 60.000, a 3. meg 100.000 körül mozog, plusz természetesen 30-60.000 rezsire.


Ételre számoljunk 40-50.000-et


Benzinre 15.000-et


Szórakozásra legyen mondjuk 30.000, ebből már el lehet menni egy hónapban fürdőbe, színházba, stb. néha


Ruházkodásra is legyen megint 30.000.


Biztosításokra, stb. eltett pénz (autó pl.): 10.000


Tehát szerintem anélkül, hogy félre tudnának rakni:

Garzonban: 190.000-200.000

Kis lakásban: 230-240

Nagyobb lakásban: 280-300.000

2013. dec. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!