Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben elmondjam a...

Ebben az esetben elmondjam a páromnak, hogy elvetetem a gyereket?

Figyelt kérdés

Kb két hónapja vettem észre, hogy eltávolodtam a páromtól. Ezt el is mondtam neki, de ő folyamatosan "teper" hogy visszakapjon. Ma megtudtam, hogy terhes vagyok (óvszerrel védekeztünk) és ilyen helyzetben nem látom jónak megtartani a babát. A párom biztos ezt is ürügynek használná, hogy megtartson.

Szivem szerint nem is szólnék neki az abortuszról.

Mit tegyek?


2014. okt. 10. 20:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
Ha te el szeretnéd vetetni, nincs értelme elmondani neki. Ő úgyis felhasználná ürügyként az újrakezdésre, te pedig gondolom rég eldöntötted, hogy ez a kapcsolat már halott. Én nem szólnék neki. Ha meg akarnád tartani, más lenne a helyzet, de így tényleg felesleges olajat önteni a tűzre. Még az is lehet, hogy úgy kiborítaná, hogy elveteted a "szerelmetek gyümölcsét", akit ő akar, hogy ártani próbálna neked. Ilyet is hallottam már.
2014. okt. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
61%
Ha már nem jó a kapcsolatotok, akkor nem mondanám el.
2014. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%

Ha biztos vagy abban, hogy nem lesz közös jövőtök, és tuti szakítani akarsz, akkor lehet, hogy el sem mondanám, bár nem vagyok ennek híve.

De ha együtt leszel még vele, mert nem tudod, mit lépj, mondd el neki. De szerintem így azért necces bevállalni egy gyereket.

2014. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
54%

Joga van tudni, az ő gyereke is, az más kérdés, hogy nyilván te döntesz.

Amúgy érdekes, hogy itt mindenki óvszer mellett lesz terhes, én 10 éve használom és soha nem estem teherbe (talán azért, mert használni is tudom?! de persze ez csak feltételezés, az is lehet, hogy csak iszonyat szerencsés vagyok, hiszen védekezéssel is ennyi idő alatt már össze kellett volna jönnie egy gyereknek...)

2014. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
29%

"én 10 éve használom és soha nem estem teherbe (talán azért, mert használni is tudom?! "

izé..használni tudod..vagy férfi vagy?

2014. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
81%

Én csak azt nem értem, milyen okból nevezed őt a párodnak, amikor egyértelműen semmi közötök nincs egymáshoz, azon kívül hogy terhes vagy a gyerekével, akit a háta mögött, sunyiban akarsz elvetetni.


Ha a helyedben lennék, nem mondanám el neki az abortuszt, azonban azonnal véget vetnék a kapcsolatnak is, teljesen egyértelműen lezárnám, hogy ne tudjon teperni, miközben én semmit se akarok már tőle.

Gratulálok ahhoz, hogy idáig jutottatok, nem értem, miért kell hagyni, hogy valaki így küzdjön feleslegesen, mikor a másik fél még arra sem méltatja, hogy őszinte legyen vele.

2014. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes ilyenkor senki nem írja, hogy ott volt amikor készült a gyerek és joga van tudni róla, csak amikor gyerektartást kell fizetni szeretik írni ezt.
2014. okt. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%
Joga van tudni, de a döntés a tiéd. Plusz, ha elveteted, lehet, hogy már nem is akar majd "megtartani".
2014. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
21%
azonnal abortusz? egy élettel játszol.
2014. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
9%
Hát őszintén? Ha nem provokáció a kérdés szerintem " jobb" is annak a szegény növekvő babának ,hogy nem tudja meg soha ,milyen egyed lenne az anyja....
2014. okt. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!