Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb barátom és köztem...

A legjobb barátom és köztem lévő hatalmas anyagi problémára mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Röviden többször kért bizonyos összegeket tőlem és én adtam. Egyszer vettem fel A hitel-t miatta és egyszer voltam kezese egy hitelnél amit én fizettem vissza. Tudom az anyagi helyzete rossz. De még csak fel sem hozott alternatívákat, hogy mikor mennyit tudna törleszteni. És mindig úgy kért, hogy majd fizetéskor, majd ekkor akkor mert nagy bajban van. De még nem sikerült betartani. Tudom én rontottam el de nem akarok vele összeveszni de mivel lakást is vennénk (meg amúgy is ) szükségem lenne a pénzre. 500.000 Ft körüli összegről van szó. Hogy induljak neki?
2014. okt. 17. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

neked ebből már nem lesz pénzed, mert piszkosul megvezethető vagy ... te neki vagy a legjobb barátja, de ő neked nem ... egyszerűen: leülteted "Barátom, most szükségem van arra a pénzre amit eddig adtam neked, és te elfeledkeztél róla. Mikorra tudod megadni? Nem, ne magyarázkodj, engem az érdekel, hogy ezen a héten, vagy a jövő hét péntekén legkésőbb."

most kérjen kölcsön mástól, hogy neked megadja

2014. okt. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb barátod átvert lásd be. Visszaélt a jóhiszeműségeddel, és még úgy állítja be, hogy te érzed magad rosszul. Ha kezes voltál és nem fizet, a jövedelmedből fogják le vonni. Itt van vége a barátságotoknak. Menj el hozzá valakivel, hozd el a tévét laptopot, egyéb értékesebb tárgyakat. A többiről mondj le.
2014. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Megszakítanék minden kapcsolatot vele és búcsút mondanék a pénzemnek
2014. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Látsz valami problémát a pénzkezelésében?

Pl. a Házon kívülben most volt egy apa a lányával, akik nulla anyagi helyzetük ellenére irdatlan drága lakhatást választottak maguknak, és most majdnem az utcára kerültek és még van 2 millió tartozásuk vissza.


Ahogy a többiek mondták, kérd vissza a pénzt, de közben segíts neki, ha látod, hogy értelmetlenül szórja!


Szoktak tőlem pénzt tarhálni az utcán cigire, és én akkor megmondom, hogy öreg, életemben nem gyújtottam rá cigire, nem is futja nekem arra, nem fogok más luxuskiadására adakozni...

2014. okt. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Ne akarj pénzügyi életvezetési tanácsokat adni annak, aki csak ígérget, tartozik neked. te fizetted vissza a hitelét. A tanácsaid hallatán még több támogatást megértést fog várni tőled. Minden neked ő csak nem a barátod. Állj a sarkadra, adj neki egy utolsó időpontot. Ha valamilyen mondvacsinált ürüggyel elhajt, lépj fel erényesebben. Vetess fel veled hitelt, adja zaciba a cuccait, neked hiányzik az az összeg a lakásod árából. Ha úgy érzed, neki nem probléma a te boldogulásod és nem fizet, ha nincsen róla papírod, hogy tartozik felejtsd el az egészet.
2014. okt. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapszabály, hogy nagyobb összeget maximum szerződéssel adunk kölcsön, akkor esetleg lehet vele kezdeni valamit a bíróságon.


De már régen rossz, hogy te vettél fel hitelt miatta, szerintem a barátság alapból ott kezdődik, hogy nem tarhálok pénzt a másiktól, akármennyire is rászorulok.


És ahogy írták, kezdhetsz megbékélni a gondolattal, hogy rövidebb vagy 500 ezerrel. Bizonyítani nem tudod, verőembereket nem küldhetsz rá, mert feljelent, ha csak úgy odamész és elhordod a cuccait, akkor megint téged vesznek elő lopásért.

2014. okt. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg polgári peres úton megpróbálhatod visszaszerezni.Arról van papír,hogy te voltál a kezes,és visszafizetted helyette.Viszont az A hitelt csak akkor tudod bizonyítani,ha úgy utaltál neki pénzt akkor.Igaz,nem kevés pénz,de ha nyersz tudtommal neki kell fizetnie a költségeket.Aztán megszakítani vele minden kapcsolatot.Nem tudom mitől legjobb barátod,de ő biztos nem így vélekedik rólad.
2014. okt. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Papír nincs mert egy nagyobb összeget leszámítva majdhogynem 10000 forintjával kérte. Én nem akarnék nagyon durva lenni szeretném négyszemközt elintézni.
2014. okt. 18. 16:59
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy gondolod,de ha eddig nem törte magát,ezután sem hinném,hogy az lesz az első gondolata,hogy neked visszaadja a pénzt.
2014. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Visszaadta?
2015. febr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!