Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi szinten mennyit költötök...

Havi szinten mennyit költötök magatokra és mennyit a párotok? A férjem szerint túl fukar vagyok vagy rosszul kezelem a pénzt. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

3 gyermekünk van és amíg még itthon vagyok, nem élhetünk túlságosan nagy lábon, amit viszont a férjem nem hajlandó tudomásul venni.

Az össz bevételünk 360000Ft, amiből 97000Ft sajnos kapásból elmegy a férjem hitelére, tehát nekem a többiből kell kigazdálkodni mindent.

Eddig nem volt semmi gond, de most a férjem egy olyan munkahelyre került, ahol szinte csak fiatal, gyermektelen kollégák veszik körül és ők vígan mondogatják, hogy mire megy el a fizetésük (étterem, bulik, ruhák, utazgatás...). A férjem azóta állandóan azt nehezményezi, hogy miért nem járunk el többet, miért nem megyünk moziba, miért nem mehet többet sörözgetni stb-stb. Így is sokkal többet költ magára mint mondjuk én, ezért nem is értem, hogy miért háborog. Van megtakarításunk, mert én csak adóbevallásnál kérem a családi adókedvezményt és az mind megy a félretett pénzek közé (a gyerekek számlájára + a váratlan kiadásokra), de nem értem miért kellene ezt is mind felélni, ha egyszer így is jól megvagyunk.

Tény, hogy soha nem volt tisztában a pénzügyi dolgokkal, ezért is a nagy hitel, de de ennyire makacs és követelőző még soha nem volt ezelőtt.


2014. okt. 18. 07:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Hogyhogy csak az övé a hitel? Ekkora törlesztővel gondolom lakáshitelről van szó, viszont ha te is abban a házban laksz, nem nehezményezheted hogy sok pénz megy el rá. Az a baj, hogy a férfiak nagy része nem tudja észben tartani a pénzt, nem tudják mire mennyit költöttek, nem tudják mennyijük van, mennyi kéne még. Ezért vagyunk mi nők, hogy segítsünk nekik eligazodni ebben. Azt nem értem hogy egy 3gyerekes apuka miért hiányolja a bulikat, éttermezést stb, hisz ő eldöntötte hogy családja lesz, ha család helyett bulizna, akkor miért a családot választotta? Nem irigyelheti a fiatalabbakat, hisz teljesen más helyzetben van mint ők.

Mondd neki azt, hogy ha ezeket hiányolja az életéből, akkor vállaljon több munkát, keressen több pénzt. Ha mindent megad a családjának, és azon felül marad még pénze, engedd, hadd menjen el sörözni, vagy ahova akar, de akkor tőletek se sajnáljon semmit.

2014. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy nem szabad nagyon spórolósnak lenni sem, mert a munka gyümölcsét élvezni kell, nem csak mindig dolgozni. A gyerekek pedig úgysem lesznek hálásak azért amit teszel értük, azt csak a saját lelkünk megnyugtatására kell megtenni. Nem kell nagylábon élni, de kéthetente jussatok el kuponnal étterembe, vagy színházba, lehet menni féláron is és egy-egy kirándulás sem kerül sokba ha otthonról visztek szendvicset. Most étteremhét van, ilyenkor pl a legjobb éttermekben lehet menüsort enni 3ezer Ft-ért. Ne sajnáljatok ilyesmit magatoktól, mert élvezetesebb az élet tőle és erősíti a kapcsolatotokat.
2014. okt. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja arra nem válaszoltam, hogy mi mennyit költünk. Hát nem sokat, mert én is ilyen spórolós vagyok a gyerekeimnek adnék mindent. Ruhákat nem szoktam venni, fodrászhoz, bulizni nem járunk, de arra vigyázunk, hogy havonta minimum egyszer kimozduljunk, mozi szerda, szinház kuponnal, sétálgatás, ingyenes zenei programok, és félévente az étteremhét keretében egy nívós éttermi vacsi, évente kétszer egy wellness hétvége, az is kuponos. Párom sem költekezős szerencsére, szóval ebben nincs nálunk vita.
2014. okt. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Nézd, azért neki is igaza van. Az élet nem arról kell, hogy szóljon, hogy dolgozunk látástól vakulásig, majd idős korunkban feldobjuk a tappancsunkat, de nem baj, mert "hú, de sok pénzt összespóroltunk". Ezt csak Dagobert bácsi csinálja.

Meg kell találni a normális egyensúlyt a takarékoskodás és az élet élése között.

Fel nem foghatom, miért ne mehetne el néha napján sörözni a barátaival például. Egyáltalán, már azt sem foghatom fel, miért kell ehhez tőled engedélyt kérnie? Nem egy tízéves kisgyerekről beszélünk, hanem egy felnőtt emberről, akinek a saját keresetéből te még zsebpénzt sem akarsz neki adni!?

2014. okt. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Természetesen szoktunk kimozdulni, de ő most ezt úgy érti, hogy heti akár minden nap menne valahová, ami viszont megoldhatatlan.

Ő havi szinten 30000Ft körül költ magára, ebből 20 csak a cigi, a többi megy sörözésre, kajarendelésre stb.


Igen, lakáshitel, de nem ott lakunk, mert ott a családja él.

2014. okt. 18. 08:13
 6/14 anonim ***** válasza:

Ja hát így más a helyzet. Valahogy el kéne mondani neki, hogy felfogja, hogy ő megházasodott és van három gyereke.

Üljetek össze, írjátok le papírra, hogy mire mennyi a rendszeres kiadásotok, mennyit fogtok havonta félretenni és nevezzetek meg egy keretösszeget, ami az egyéb saját szórakozás. Ezt oszd el ketté, és ezt az összeget kapja meg ő rendszeresen, minden hónapban ugyanannyot, és költse amire jól esik neki. Ha ez így nem felel meg neki, mert kevés, akkor keressen másodállást, további pénzszerzési lehetőséget az igényeihez.

2014. okt. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ismerkedjen meg a költségvetésetekkel, akkor talán tisztábban fog látni ő is, és közeledhetnek az álláspontok.
2014. okt. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%
hat erdekes hogy 36ezerbol nem eltek meg.mi 200bol megelunk vigan ugy hogy minden hetvegen van program.nalunk 1 gyerek van..
2014. okt. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Közöld vele, hogy tá minden hóban kapásból elmegy 30zer Ft, míg rád meg semmi, vagy jóval kevesebb. Meg le is lehet ám szokni a dohányzásról és mondjuk helyette akkor lehet tényleg mozizni.
2014. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt hogy a hitelezett házban a családja él? Nem ti vagytok a családja? Hol éltek akkor ti, albérletben? Nem egészen értem. Amúgy szerintem nem baj ha néha kedve van kikapcsolódni, csak legyen akkor pénz számodra is, mert neked is kijár egy kis pihenés. Meg a gyerekeknek is, ők is örülnének neki ha néha apuci sörözés helyett őket vinné el valahova.
2014. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!