Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert olyan elitelendo aki a...

Miert olyan elitelendo aki a gyerek miatt otthagyja a parjat?

Figyelt kérdés
A ferfi es a no masfel eve vannak egyutt. A ferfinek egy elozo egyuttjarasos kapcsolatabol szuletett gyereke. A no a kapcsolat elejen elfogadta hogy gyereke van de aztan kesobb nyilvanvalova valt szamara hogy nem ilyen egyszeru dolog ez. A gyerek viselkedese a hetvegi latogatasoknal kikeszitette a kajat szetdobalja,szotfogatlan,neveletlen ha a neveloanyaval volt. Az apa hetvegen negy oraban dolgozott. A neveloanya valoszinuleg hangolta is a gyereket. A gyerektartast is emeltetni szeretne volna a gyerek anyja. A ferfi uj parjanak ez a helyzet mar nem tetszett ugy dontott hogy nem kuzd azzal hogy a parja neveletlen gyereket elviselje es elhagyta a ferfit. Persze oszinten elmondta a ferfinak az okokat. Most miert a no a rossz mert nem tudja elviselni a gyereket meg az exno armanykodasat?
2014. okt. 26. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

Azért, mert egy nő eleve nem megy bele egy kapcsolatba, ha tisztában van azzal, hogy a másik gyermekes.

Csak az megy bele ilyen helyzetben, aki esélyt lát arra,hogy a pasi hanyagolni fogja a gyerekét. Ebben a történetben nem ez történt, hanem a faszi ragaszkodik a gyerekéhez, és erre a csaj rájött, és ezért dobbantott.


Gusztustalan.

2014. okt. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem szólhatott bele a gyerek nevelésébe, illetve a férfi nem támogatta az új nő és a gyerek kapcsolatát, nem várta el a gyerektől a tiszteletet a nő felé, akkor nem csodálom, hogy a nő lelépett.
2014. okt. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ki ítél el?
2014. okt. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Azért az nagyon érdekes ha a férfi annyira ragaszkodik a gyerekéhez, miért a nevelőanyának kell törődnie vele? Miért olyankor hozza el amikor dolgozik!! Nem a nőé a gyerek hanem a férfié!!! Hozza el akkor amikor nem dolgozik és a gyerekkel lehet, elmegy érte, és közösen töltik el az időt apa és lánya, miközben az apa nevelje meg a gyerekét!! A nőnek igaza van nem az ő dolga, hogy a gyerekkel szenvedjen, ez az exnej és a volt férj dolga!!

2014. okt. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Te vagy a hibás, amiért az exed már nem tudja lepasszolni neked a gyerek körüli gondokat.. Még jó, hogy nem tetszik neki, hogy leléptél. Egyébként nagyon sok kapcsolat jól működik a meglévő gyerekekkel együtt is. A két szülőn múlik minden, az új társ pedig alkalmazkodik, amennyiben van mihez. A ti esetetekben a szülők nem alakítottak ki olyan életformát, ahol egy új társ sokáig bírná cérnával. Az exfeleség részéről a bosszú, az exférj részéről a kényelem okozta a fő gondokat. Lépj tovább, ők meg oldják meg a problémáikat. A gyerek szerintem ritkán probléma, a bajokat a szülők generálják, és ellenük nem tehetsz semmit.
2014. okt. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem érzem úgy ,hogy ez elítélendő lenne. Szó se róla, nem voltam még ilyen helyzetben, de el tudok képzelni olyan szituációt, hogy összejövök egy gyermekes (szigorúan elvált!!!) férfival, mert miért is ne? Hol vagyon az leírva, hogy gyerekes embernek már nem lehet gyereknélküli párja? Ugyanakkor én sem értem, hogy miért nekem kéne a férjem gyerekének programot csinálni, vele foglalkozni (leírásból számomra ez jött le, bocs ha félreértek vmit), mikor ha jól értelmezem az anyjával él, tehát bizonyos időközönként az APJÁT jön meglátogatni? Megmondom őszintén, ez engem is zavarna. Nem 1-2 alkalomról van szó, az mindenkinek belefér. De gondolom itt a probléma ott volt inkább, hogy ezek a dolgok rendszeressé váltak. Hogy a gyerek le lett passzolva nevelőanyunak, s kérdés, hogy neki mennyire adtak "szabad kezet" a nevelésben. Épp aminap volt egy ilyen jellegű kérdés, hogy az exférj új nője fegyelmezni próbálta a gyereket (teljesen normális nevelési módszerekkel), de édesanyucinak már ez is problémát jelentett. Az egyetlen dolog, ami most így felmerült bennem, hogy vajon a nő próbálta e megbeszélni párjával a problémákat, vagy csak közölte vele döntését?


Nem, nem tartom elítélendőnek, már csak azért sem, mert mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy neki hogy jó és hogy kényelmes. Még akkor is, ha valójában semmi baj nem volt a gyerekkel, csak kiderült, hogy a nőt zavarja, hogy hát mégsem az övé. Miért baj ez? Nem tudta előre, hogy ez valójában őt frusztrálja. Lehet engem is frusztrálna, csak most még nem tudom, mert nem voltam ilyen helyzetben.

2014. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
istenem milyen okos emberek vannak!!!! Az a gyerek eszreveszi mi a helyzet akarhany eves. Arra meg nem gondoltal h a gyerek lelkileg serult mert nincs egy ember aki igazan torodne vele?? Talan azert viselkedik igy mert fel akarja hivni magara a figyelmedet! "Szetdobalja a kajat" amikor enni adtal neki lehet h csak "odadobtad" ele es ennyi. Szerintem ha valaki elfogad valakit azt a gyerekevel eggyutt fogadja el ha ugy bansz a gyerekkel akkor o is ugy fog veled banni
2014. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A neveloanya valoszinuleg hangolta is a gyereket."


Ez mit takar?

2014. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne elítélendő? Ha rájött, hogy nem tudja elviselni a más gyerekét, akkor inkább jó döntés kilépni az életükből, mint egy életen át nyűgként tekinteni a gyerekre, mint egy ellenségre. Egy szülőnek, mindig minden körülményben a gyereke legyen az első, és legfontosabb, ez így lenne normális. Az egyébként érdekes, hogy apuka miért akkor hozza el a gyereket, amikor ő dolgozik? A gyerek mindig az exe, és az ő közös gyerekük marad, kettőjük feladata gondoskodni róla minden téren. Miért passzolja le úgy az új párjának így, hogy tudja ők ketten nem jönnek ki egymással? Nagyon kevés ember alkalmas arra, hogy más gyerekét tényleg elfogadja, szeresse. Jobb kimaradni az életükből, mint mérgezni egymás életét.
2014. okt. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!