Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az örökbefogadó szervezeteket...

Az örökbefogadó szervezeteket semmilyen felelősség nem terheli ha rossz helyre kerül a gyerek?

Figyelt kérdés

Csak egy példa, de gondolom nem egyedi. Örökbe akarnak fogadni, ezért átesnek mindenféle pszichológiai vizsgálaton. Alkalmasak, kapnak egy gyereket.Otthon kiderül, hogy az egyik szülő az elsővel nem bír igazi szülő-gyerek kapcsolatot kialakítani, de a másik szülőnek kell még egy gyerek, erőszakoskodás, jó legyen. Szervezet nem veszi észre, hogy az elsőnél is baj volt, kapnak még egyet. Egy év múlva válnak. A vádiratban szerepel, hogy az egyik fél ki nem állhatja az első gyereket. Szakértői vizsgálat megállapítja, hogy az a fél aki akarta a gyerekeket alkalmatlan a szülői feladatok ellátására. Ötéves korukra mindketten pszichológushoz jártak.

Értem én, hogy a szülők felelőssége, de könyörgöm, milyen embereknek adnak ki örökbefogadásra gyerekeket?! És utólag ezeket nem lehet nyakon vágni? Elvileg az a feladatuk, hogy alkalmas szülőket keressenek, nem?



2014. okt. 25. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Nem egészen, az a feladatuk, hogy elpasszolják a gyereket a nem teljesen alkalmatlannak látszó embereknek, mert nem az állam akarja nevelni őket.
2014. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na tessék, erre nem gondoltam.
2014. okt. 25. 15:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Kellemetlen, amit írsz, mert elsősorban a szülők önismeretének hiánya derül ki számomra, és persze a szervezet is hibázhat.

Mi még a pszichológiai teszt előtt állunk, de úgy tudom, hogy nem szűr ki "mindent". Esetleg a két gyermek vér szerinti testvérek is egyben? Mert úgy esélyes, hogy ugyanabba a családba helyezik a kisebbet is.

Sajnos, én is hallottam olyat, hogy hiába történt a küzdelem először a vér szerinti gyermekekért, majd ezt követően a sikeres örökbefogadás után pár évvel már válófélben a szülők...ez persze a vér szerinti gyermeknél is előfordul...ugye...

Az öf. új szabályozása szerint már van egy 5 éves utánkövetése az örökbefogadásnak, amely igyekszik pl. a fent említett helyzetet kiszűrni, de arra én is kíváncsi leszek, hogy fog-e tudni normálisan és tapintatosan működni.

2014. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

(Gyorsan javítok, nehogy azt kiabáljátok rám, hogy "no de ilyen helyesírással...ejnye-bejnye;)"

"...működik-e majd normálisan és tapintatosan."

2014. okt. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!