Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni a szüleimmel?

Mit tudnék csinálni a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Nos mindig is rossz volt a viszonyuk, de ez megromlott az elmúlt 2-3 évben. Apám folyamatosan iszik, napi 3-4 sör megvan anyám meg bulizgat míg apám nincs itthon (kamionos). Mióta eljár bulizni mindig hazahozza egy régi ismerősét kivel szokott bulizni és eggyütt alszanak becsukva a szoba ajtaját. Először ugyan ez meglepett, hogy idegen cipőt látok az előszobában, de ez most már nem izgat. Viszont anyám nemrég itthon becsiccsentett és olyan dolgokat mondott amik megkérdőjeleztek sok mindent avval kapcsolatban, hogy mit hittem róla. Most hétvégén tegnap elment és mondta, hogy másnapig nem jön haza mert bulizni fog és ezt úgy szemtől arcomba. Apámnak azt mondta, hogy a nagyapámat fuvarozza és még szombaton hazajön, de ez más tészta. Apám teljes aggodalomban volt, hogy hol lehet, mert nem vette fel a telefont. A korábbi dolgok egy részét elmondtam már neki, de nem mindet és ezt sem. Szerintetek el kellene mondanom neki ha ilyen lesz még több? Ha valakivel hazajön anyám? Mikor elmondtam apámnak nagyon szarul esett neki....

2014. okt. 26. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyád csalja édesapádat, mindketten alkoholisták, ráadásul édesanyád emellé még azt is hiszi magáról, hogy 20 éves. Én a helyedben leülnék velük, hármasban, és átbeszélném, miért is nem tudnak felnőtt emberként viselkedni, és miért neked kell közvetítened közöttük.
2014. okt. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, te is jól kifogtad szegény :( Mennyi idős vagy?
2014. okt. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy gond van a kapcsolatukkal.Mindenképpen beszéld meg velük külön külön hogy kívülről hogyan látod, vagy hogy esik ez neked. Egy elromlott kapcsolatot csak úgy lehet helyre hozni, ha a felek még szeretik egymást és elismerik hogy mik a hibáik, de végül is MINDKETTEN helyre AKARJÁK hozni a dolgokat. HA 2-3 éve tart akkor ideje eldönteni hova tovább. Együtt vagy külön. Ha együtt akkor egy házassági tanácsadóra lenne szükség bár ez kis hazánkban divattalan, meg nem kevés pénz, mindamellett férfiak nem mindig hajlandók lelkizni.Ha külön, akkor meg át kell gondolni hogyan tovább: Hogy lehetne kultúrember módjára úgy hogy neked se legyen rossz.Például ne költözzenek egymástól nagyon messze és tudjanak beszélgetni, ha a család miatt szükséges!! Csak annyiban segíthetsz, hogy beszélgetsz belük, hogy elmondják mi a baj a másikkal és esetleg ha tudsz akkor tanácsot adsz. De ha ők nem akarják akkor nincs mit tenni. Ha nem hallgatnak rád, akkor esetleg egy külsős barátot vagy rokont (nagyi,nagybácsi) akire hallgatnak lehetne bevonni a szülők változtatásába.
2014. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nos én mindkettejükkel beszélek a másikról, mert nekem beszélik ki egymást éd ygy tudom, hogy jobb volna ha szétválnának csakhogy anyámnak kell apám pénze, apámnak meg nem tudom mi... állítólag rendbe akarja hozni a dolgokat, de én már nem tudok egyiknek sem hinni. Csakis érdekből vannak egymással, külsős emberre nem hallgatnak.

Egymással nem tudnak úgy beszélni, hogy ne emelnék fel egyszer se a hangjukat.

2014. okt. 29. 00:00
 5/5 A kérdező kommentje:
2# 17 éves, mindjárt 18.
2014. okt. 29. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!