Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha egyszerűen nem...

Mit tegyek ha egyszerűen nem merek semmit sem csinálni itthon ha a szüleimmel együtt vagyunk?

Figyelt kérdés
Azzal a problémám van hogy mióta édesapám nem dolgozik ugyanis nyugdíjas és szinte minden egész álló nap csak itthon van velem együtt nem tudok semmit sem csinálni.Rá is térek hogy mit értek ezalatt: mikor szüleim egy légtérben vannak nem merek zenét hallgatni hangosan mint mikor egyedül vagyok....mindig mikor hallom hogy jönnek a szobám felé(még ha zárva is van az ajtó) egyből még azt a alacsony hangerőt is lentebb veszem vagy szüneteltetem...Játszani néha szoktam meg filmet nézni az nem téma mert azt merem ugymond elég elviselhetően hallgatni..Féreértés ne essék nem mondják sohasem hogy vegyem le a hangerőt hisz nem is volt rá példa..és nem is vertek érte meg semmi egy árva rossz szó nincs...csak valahogy nem merek felszabadultan zenét hallgatni stb..Biztos velem van a baj..mióta édesapám nyugdíjas a nyaraim is szürke fátyolba borultak..tanulok egy elektromos zongorán itthon még azt sem tudok rendesen mert nem merek egyszerüen..cikinek tartom vagy nem tudom...vagy alszik és nem akarom h felriadjon vagy mert túl csönd van a házban és nem akarom felverni vele..pedig ha egyedül vagyok itthon akkor tudok....Nem tudom egyszerüen kétségbe vagyok esve a zongora tanulás szempontjából hogy még azt sem fogom tudni megtanulni ...És nagyon ideges is vagyok emiatt..Lehet h pszihológus kéne nekem és lehet h furcsa ez a dolog de már csak ez maradt h itt gyak-on elmondhassam a problémám..Várom a válaszaitokat ..Egy 18 éves fiú...

2013. aug. 1. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
1000 forintba kerül egy fülhallgató, 3000-ért már olyat is kapsz, ami egy évig kibírja.
2013. aug. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
van fülhalgatom..nem ez a lényeg ..látszik nem érted...
2013. aug. 1. 21:14
 3/14 anonim válasza:
100%

Először talán magaddal kéne tisztába jönnöd: elfogadni magad egészben, vágyaiddal, tulajdonságaiddal együtt. És valahogyan tudatosítani magadban az érzést, amit akkor érzel, amikor letekered a zenét...és elemezni. Visszagondolni rá, értelmezni, megkeresni a probléma okát. Onnan lehet továbblépni.

Pszichológus is segíthet, de az nem biztos, hogy egyszerűbb...

Ha gondolod, nézd meg ezeket: www.eletrendezes.hu és www.manreza.hu

Ajánlom az egyénileg kísért lelkigyakorlatokat. NEM kell hozzá vallás-mániásnak lenned, nem arról szólnak. Hanem hogy csendben legyél, és tisztába jöjj magaddal. Több mindenféle vallású, sőt ateista is jár oda... mondhatni pihenni, feltöltődni. Nézz utána, ha gondolod.


Ha akarod, kérdezz még - elég általános, amit írtál, és ismerős is...

2013. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hay egy kis maganyra mindenkinek szuksege van. Nem mehetnel foiskolara mas varosba es akkor elkoltozhetnel?
2013. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3. válaszolónak nagyon szépen köszönöm az igen értelmes választ :) Nemtudom nem hiszem h én elmennék ilyenre...de szüleimmel is le kéne üljek és megbeszélni ...és nem is mondhatnám hogy olyan zenéket hallgatok ami dobhártya szaggató vagy bármi más...
2013. aug. 1. 21:23
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekem a vágyam az hogy zenész legyek, ezért is tanulok szintetizátoron...de így nem fog menni ha nem merek neki ülni stb...kezdek megőrülni
2013. aug. 1. 21:24
 7/14 anonim ***** válasza:
Beszélj apáddal, kérdezd meg zavarja-e.
2013. aug. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

3. vagyok

igen, a szüleiddel is beszélned kell - de előbb valahogyan gondold végig a helyzetet, az érzéseidet stb.

És remélem tanárhoz is jársz, ha jó zenész szeretnél lenni - rossz ne akarj lenni, a jó-sághoz pedig érdemes meghallgatni egy tapasztalt ember véleményét. És ha ő azt mondja,h így vagy úgy csináld, az önbizalmat is ad... (hiszen megerősít abban,h jól játszol).

És bármilyen ügyes is vagy, mindig van hová fejlődni, érdemes az alapokat komolyan venni, különben beállsz a semmilyen-zenészek hosszú sorába...

2013. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
ÍGY IGAZ..KÖSZÖNÖM SZÉPEN..:)
2013. aug. 1. 21:32
 10/14 anonim ***** válasza:
33%
Értem én. Én is ilyesmi vagyok na azért ennyire nem. Haverok előtt vagy haverok szülei előtt mindig hülyülök itthon kicsit vissza fogom magam és nem is szeretem ha anyámék ott vannak amikor haverokkal vagyok! Nem tudok felszabadultan hülyéskedni piálni még ha nem is szólnának érte. Na én tuti laza szülő leszek e miatt érezni fogom. Csá-t fogok köszönni a fiamnak meg lazára veszem a nevelést. Annak ellenére, hogy sosem fogtam mindig oda engednek ahova akarom. :D
2013. aug. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!