Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Röviden, tömören. Anyu nem...

Röviden, tömören. Anyu nem hagy békén. Most mi legyen?

Figyelt kérdés

Tudom, ez így nem egészen tiszta.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Ezta kérdést még én tettem fel anno. Most egy kicsit bonyolodott a dolog, és odáig eljutottam, hogy újra teljesen kikészültem, valljuk be.

A kisfiút anyu nővére vette magához, ahogy ennyi idős koromban engem is. A párom eléggé megorrolt rám, mert ő tényleg, nagyon nagyon szerette volna, ha segíthet a nevelésben. De nekem ez akkoris túl sok lett volna.

Január elején elutaztunk egy hétre - munkahelyi ügy -, mire visszaértünk, legalább ötven nem fogadott hívás várt minket. Anyu próbált elérni valahogy. Visszahívtam, hogy megtudjam, mit akart ennyire tudni. Kiderült, hogy lelkiismeretfurdalása volt a maga után hagyott gyerek után. Ideges lettem, és végig sem hallgattam, lecsaptam a telefont. Ezután minden este és délután minket hívogatott, hogy mi van a gyerekkel, de én egyszerűen már nem voltam hajlandó felvenni a telefont. Ha itt hagyta, és nem akart róla tudomást venni, akkor most mégis miért érdekli ennyire? Persze, a bűntudat, de erre előbb is gondolhatott volna.

Valahogy kezdtem túlélni anyu folytonos telefonálásáit - később a párom szülein keresztül próbált elérni -, de aztán jött apu. Lehet, hogy már mondtam, de ő egyébként sem kedveli a barátomat, szóval igyekezett ezt az egész ügyet rákenni. Apu és a párom összebalhéztak (nem mintha ez nem lenne megszokott), de most valahogy komolyabbnak tűnt ez az egész. Apu azt akarja, hogy kerüljön vissza anyuhoz a gyerek, vagy mi neveljük fel. Nem érti meg, hogy én egyiket sem akarom. Már azzal fenyegetőzik, hogy intézetbe viteti. Na, ez az, amit végképp nem akarok.

És gondolom mindez azért van, mert anyu apun keresztül is próbált érdeklődni a gyerek felől, és apu talán azt gondolja, hogyha nálunk, vagy anyunál lenne a gyerek, akkor anyu egy életre békén hagyná. Kicsit zavaros, tudom...

Én már teljesen kiborultam. Lassacskán nyugtatókon élek, és nem tudom, hogy mi legyen. Anyu nem nyugszik, de személyesen nem mer idejönni. Szerintem a kisfiú a legjobb kezekben van anyu nővérénél. És lehet, hogy szemét vagyok, de egyáltalán nem akarom, hogy anyunak egy fikarcnyi köze is legyen a fiúhoz. Nem érdemli meg.

De nem fog békén hagyni, ezt is nagyon jól tudom. Minden, ami eddig jó volt, most kezd rombadőlni. Tényleg kikészültem. Véglegesen. Szerintetek van valami megoldás, vagy hagyjam, hogy az idő megoldja a problémát?


2010. jan. 25. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Tényleg könnyebb egész nap telefont csapkodni, mint egyszer válaszolni neki?
2010. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amikor először hívott, természetesen válaszoltam neki. De azért amikor minden órában telefoncsörgésre kellett felfigyelnem, kicsit elszállt az agyam, és elegem lett. Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem szívesen akarok vele beszélni.
2010. jan. 25. 20:48
 3/9 anonim válasza:
Nézd, ha nem akarzs ennyire beszélni anyuddal, akkor figyelmeztesd, hogy ha nem hagy békén, te feljelented zaklatás miatt. Talán ez hatni fog rá., s talán csak szóban kell figyelmeztetned. Ne hagyd, hogy saját magadat kikészítsd, az egészség fontos! ;)
2010. jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyerek zaklatásával kapcsolatban is talán lehetne szólni valakinek.
2010. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én ha a helyedben lennék, azzal kezdeném, hogy a telefonszámom lecserélem!

apud meg, ha nem ő a vér szerinti apja, akkor nem tudom, hogy mennyire akarhatja intézetbe adni...

nehéz dolog, az biztos, nem irigyellek!

2010. jan. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét kérdést végigolvastam. A következő tűnt fel, ezeket írod: nem akarod, hogy anyukádnak ki legyen szolgáltatva a kisfiú, mert ugyanúgy járna, mint te egykor. Nem akarod magadhoz venni sem. Nem akarod, hogy intézetbe kerüljön. Először apukád segítségét akartad kérni, de most már nem akarod, hogy apukád beleszóljon.

Szinte minden eshetőségre nemet mondasz.

Egy dolog jött át: azt akarod, hogy anyukád nővére nevelje fel, mint téged. És anyukád nővére mit szeretne?


Írtad, hogy normális életet szeretnél újra - van egy határ, ameddig törődhetünk másokkal anélkül, hogy a mi életünk "csorbát szenvedne", azon túl már nem tehetünk semmit. Ha te meg akarod menteni a kisfiút, akkor egy dolgot tehetsz: magadhoz veszed. Könnyű úgy gondoskodónak tűnni, hogy a más nyakába sózod a gyereket.


Megértem ugyanakkor, hogy úgy érzed, nem vagy rá készen, hogyan is lehetnél, ilyen zűrös múlttal? Együtt érzek veled, amennyire csak képes lehetek rá, de értsd meg, úgy tűnik, hogy ezt a problémát te nem tudod megoldani, azért, mert ez nem a te problémád. Anyád csak rád akarja tolni a saját felelősségét. Sajnos lehet, hogy a kisfiú intézetben fog felnőni, az is lehet, hogy nem, és el kell szenvednie, hogy újra és újra elhagyja az anyja... te ebben a pillanatban egy dolgot dönthetsz csak el, hogy magadhoz veszed vagy sem.


Ha a nem mellett döntenél, az is maximálisan megérthető lenne. Mivel később még mindig tudsz változtatni ezen a döntéseden, mikor már érettebb leszel a gyerekneveléshez.

2010. jan. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Figyelj! teljes mértékben megértelek téged. Igazad van... elég durva hogy az anyád rád sózta a saját felelőségét. De azért gondold át... Ha az a fiú fel fog nőni... és te azt választod hogy te nem vagy hajlandó felnevelni, akkor az lesz benne hogy a féltestvére nem állt ki mellette. Szerintem annak örülne a legjobban ha veled lenne. Gondolj bele... ha te lennél az ő helyében neked mi lenne a jó??? így próbálj meg gondolkozni. jó nem állsz készen rá. de biztos van elég eszed és tapasztalatod hozzá. Helyedben lennék felnevelném... szerintem úgyis csak később akarsz majd gyereket. és figyeld meg ha felfog nőni a srác önálló típus lesz.... látva h te mit elértél édes anya nélkül. Gondolj bele ha nincs anyukád nővére te akkor most hol lennél?? végül is te is rokonnál nőttél fel.
2010. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem vedd magadhoz a gyereket. Ha a párod szívesen segítene, nem lenne baj. Szerintem minden megfelel, hogy normálisan fel tudjátok nevelni. Drukkolok nektek! Tényleg nagyon.
2010. jan. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A gyámügyhőz kénne fordulni és a 'szülők' jogait megszüntetni, nem megy egycsappásra de lehet hivatalos gyámja a gyereknek. Anyudal ne foglalkoz, apukádnak meg mond meg hogy maragyon ki a dologból mert lehet hogy semmi köze a kicsihez. Tudom hogy nyüg neked ez az egész de a te életed neked kell lépni. Egyszer és mindenkora tisztázni a törvény elött a helyzetett. Amúgy mért nem akkarod a kicsit, te is csak lepatintod...
2010. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!