Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "ítélnek el" minket...

Miért "ítélnek el" minket azért, mert mi úgy döntöttünk, hogy nem szeretnénk gyereket?

Figyelt kérdés

Közel 8 éve vagyunk együtt, 3,5 éve vagyunk házasok, és a kérdések egyre csak jönnek: "Mikor lesz már gyerek?" Eleinte minden lelkiismeret-furdalás nélkül feleltük, hogy "Mi nem szeretnénk gyereket."

Azonban egyre inkább támadó reakciók érkeznek, ha ezt a választ adjuk, magyarul, ha megmondjuk az igazat.

Mégis miért lenne az elítélendő, ha két ember közösen úgy dönt, hogy nem szeretne gyereket? Mi így is teljesnek érezzük magunkat, egymást, a házasságunkat. Egyikőnk sem befolyásolta a másikat ebben a döntésben, az együtt töltött évek során világossá vált számunkra, hogy ugyanúgy állunk ehhez a témához. Szeretjük így az életünket, szeretjük azt a fajta "szabadságot", melyet egy gyerek hiánya ad.

Én sem bántok másokat azért, mert akarnak gyereket.


Szerintetek nem jogos a kérésem, hogy engem/minket se bántsanak azért, mert nekünk jó így?

(Mellesleg, bár nem ide tartozik, de ismerek jó pár tőlünk idősebb házaspárt, akiknek szintén nincs gyerekük, mert nem akartak, tehát nem vagyunk kirívó, egyéni esetek.)



2014. nov. 5. 12:07
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
28%

Én nem ítéllek el, de sajnállak, hogy lemondasz egy csodálatos dologról. Az ismerősi körben van egy idős házaspár, és bizony nagyon megbánták. Olyat viszont nem ismerek, akik azt bánták volna meg, hogy gyerekük lett.


Persze ha így teljes az életetek és TÉNYLEG nem hiányzik (a lelketek legalján sem), akkor ti így vagytok boldogok. Remélem, így is marad, és nem bánjátok meg később.

2014. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem azért mert az emberek nagy részének örömöt okoz a gyerek és nem értik hogy lehet nem akarni. Ezért úgy látják hibát követtek el azzal hogy nem vállaltok babát.

Ettől függetlenül illene elfogadniuk. Bár szerintem sose fogják.

2014. nov. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen megértelek, ez tényleg eléggé irritáló. Ha Ti ezt közösen így érzitek, miért is kéne megfelelnetek a társadalmi elvárásoknak? Mert ez semmi több, mint elvárás. Ti a 8 év alatt megállapítottátok, hogy egyikőtöknek sincs rá szüksége, és ez teljesen normális, helyénvaló. Ne is szüljön gyereket az, aki nem akar. Szerintem inkább pont az a jó, hogy rájöttetek, hogy egyikőtök sem akar, ezért jól egymásra találtatok.

A problémát az szokta szülni, amikor az egyik akar, a másik meg nem. Szerintem jó párosítás vagytok, éljetek, éljétek az életeteket és ne törődjetek azzal, hogy ki mit mond. Tudod ez úgy van, hogy ha akarsz, akkor azzal csesztetnek és azt sem veszik figyelembe, hogy esetleg valamiért nem jön össze. Ha van nagy nehezen egy, akkor azzal csesztetnek, hogy mikor jön a következő. Szerintem irtó szánalmas, elszoktam küldeni melegebb éghajlatra már az ilyen embereket, akik ennyire tapintatlanok és csak ez érdekli őket.

2014. nov. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%
Minket sohasem bantottak e miatt. Ha ezt a kerdest inteztek felenk, akkor azt a valaszt kaptak, es ti is szoktatok a konyhaban szexelni? Es alltalaban megertik az ironiat, es hgy semmi kozouk hoza, mert ez egy csalad maganugye.
2014. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális hangvételű válaszokat!


Kedves 3. válaszoló, igen, valóban így van, hogy aki meg már szült egyet, azt azzal húzzák, hogy a következő mikor jön (látom ezt a baráti körben eleget). Azzal is nagyon egyet értek, mikor azt írod, jobb is, ha nem szül, aki nem akar. Sajnos van olyan kollégám (férfi), aki nem akarta megtartani, de a felesége mégis megszülte, azóta pedig hatalmas a feszültség, épp válnak... A gyermekvállalásnak mindig közös döntésnek kellene lenni. Nálunk így volt közös döntés a gyermek nem vállalása.

2014. nov. 5. 12:23
 6/35 A kérdező kommentje:
4. válaszoló! Most jó ötletet adtál. Lehet, hogy legközelebb én is valami cinikus/ironikus választ adok majd. Úgy látszik, az őszinteség csak indulatot szül ebben a témában.
2014. nov. 5. 12:25
 7/35 anonim ***** válasza:
8%
Ha esetleg összejön mégis a terhesség, akkor mi lesz? Abortusz?
2014. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
12%

En nem itellek el, csak nem ertem.


Akkor mi ertelme elni, gyarapodni, fejlodni? A temetobe nem vihetsz magaddal semmit... Kire hagyod majd amit osszedolgoztal egesz eletedben?

Az oregek otthonaban nyolcvanevesen meg mar hiaba banod hogy nem nyitja rad senki az ajtot.


Ettol fuggetlenul ez a ti dontesetek, es senkinek semmi koze hozza.

2014. nov. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
95%

Én örülök, hogy felelősen gondolkodtok, nem mindenkinek való a gyerek.

Én csak annyit mondanék, hogy nem lehet gyerekünk és kész. (Aztán hogy ennek szervi vagy érzelmi oka van, ahhoz semmi köze az illetőnek.)

2014. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es válaszoló, nem a kérdésemre válaszoltál, de SEMMI BAJ, én majd VÁLASZOLOK A TE KÉRDÉSEDRE. Védekezünk. Pont amiatt, mert nem akarunk gyereket. És igen. Egyszer már 7 évnyi fogamzásgátló szedése után becsúszott. Abortusz lett volna, de elvetéltem. Sajnálom, ha felzaklattam a kis lelki világodat.
2014. nov. 5. 12:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!