Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szülnétek elvárásból...

Ti szülnétek elvárásból gyereket? Vagy csak mert becsúszik, vagy már "ketyeg a biológiai órátok"?

Figyelt kérdés

Én lehet, hogy defektes vagy maradi vagy nem tudom mi vagyok, de szerintem csak akkor kell gyereket vállalni, ha arra ugye megadatottak a minimum körülmények, és mindkét fél akarja, és tényleg szeretném ha egy apróság itt legyen közöttünk.

Ha én úgy érzem, hogy még nem vagyok rá érzelmileg felkészülve (a párom sem), vagy anyagiakban nem tudok 100%-ot megadni, és emiatt nem szeretnék még gyereket akkor én miért vagyok hibás?


Amikor kutyát vállaltam akkor is sokat vaciláltam, mert nem akartam, hogy kenyéren és vízen éljen, ne tudjam állatorvoshoz vinni, és 10-ből 9-en megköveztek, hogy ha nem tudok neki megvenni minden luxus dolgot, akkor nekem nem is való kutya.


De ha egy kutyát nem szabad vállalnom akkor ha nem adhatok meg neki mindent, akkor egy gyereket miért kell muszájból megszülnöm?


2014. okt. 27. 21:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom ki mondott neked ilyet, de nem muszáj. Sőt, az én véleményem szerint egyenesen tilos más okból gyereket szülni, és nem azért, mert vágytok rá.


Gondolom nyaggat valaki a kérdéssel, engem is szoktak, hogy majd megoldódnak a dolgok (már mint az anyagiak), pedig nekem nem is a pénz az okom arra, hogy nem vállalok.

Nem vállalok, mert nem vágyok rá. Szerintem ez ilyen egyszerű. És teszek rá, hogy mit várnának el tőlem ilyen téren.

2014. okt. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, pontosan mit értesz 100% alatt, de szerintem elég a 70% is. Mondjuk ha megkérdezel egy kamasz vagy felnőtt embert, hogy inkább meghalna vagy lemondana néhány luxuscikkről, melyiket választaná? arra aakarok kilyukadni, hogy az élete még akkor is sokkal többet ér a semminél, ha mondjuk a testvéreivel egy szobában kell aludni, és nem jártok hétvégén étterembe, vagy netalán lasznált ruhái lesznek. ez a 100% szerintem túl maximalista hozzáállás, és a kutyának is jobb a víz meg a kenyér, mint egy sintértelep. és ne legyen azért lelkiismeret furdalásod, mert nem adsz meg neki minden luxust. ha el tudod látni, van fedél a feje fölött, elég étel, ruha, szeretet, akkor már jobban járt, mint ha meg sem született volna
2014. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%

Van egy olyan szuk,de annal hangisabb reteg aki azt vallja es szereti mindenkinek hangoztatni,hogy a gyerek a legnagyobb boldogsag a vilagon (neki) es mindenkeppen,lehetoleg minel hamarabb pityogtass te is egy parat.A joistenke meg majd megsegit,mert tudod nyilvan hogy a kenyeret es a futest is szeretetert adjak.Mindegy hany eves vagy,akarsz vagy nem egyszetuen MUSZAJ szaporodnod mihamarabb,hiszen ok sokkal jobban tudjak meeennyire boldogtalan,sotet es sivar rleted lehet gyerekek nelkul.


Ennek tulajdonkeppen annyi a magyarazata,hogy ezek az emberek csucstelhesitmenykent fogjak fel higy kihordtak es megszultek par gyereket,a tobbire meg szarni kell!

2014. okt. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%
második vagyok, úgy értettem, hogy ne a 100% hiánya tántorítson el, de ha nem akarsz gyereket, akor ne szülj
2014. okt. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Elvárásból: soha.
2014. okt. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
44%
Én nem elvárásból akarok szülni,hanem mert már nagyon vágyom rá.36 éves vagyok,nem akarok már várni.Nem vet fel a pénz,de a jég hátán is megéltem eddig is,szóval megteremtjük a kicsikének ami kell:)
2014. okt. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Mi a párommal albérletben lakunk, és elég sok kiadás van (hitel, meg a páromnak gyerektartás, nekem diákhitel), és néha még az is kérdéses, hogy következő hónap itt tudunk-e maradni.

Kutyát azt nagyon rég óta szerettem volna, és ok, hogy állatorvos, meg normális táp, stb, de a kutya "megérti" ha mondjuk 2 héten keresztül olcsóbb tápot kap, míg egy gyereknél nem tehetem meg azt, hogy akkor nem veszek pelenkát vagy tápszert, vagy a későbbiekről ne is beszéljünk.


Aztán többek is nyaggatnak, hogy egy nő akkor teljesedik ki igazán, ha gyereket szül.

2014. okt. 27. 21:36
 8/28 anonim ***** válasza:
74%
Soha ne szülj elvárásból! Most már attól sem kell tartanod, hogy mit szólnak, mert a mai világban ez már nem tabu. Még 20 éve az volt, amikor tőlem várátk a gyereket, gyerekeket, akkor még nem szabadott ilyet mondani hogy nem szeretnék. Még a saját szüleim is teljesen ki voltak akadva, és mondták hogy ezt ne hangoztassam, mert minden nőnek szeretnei kell a gyerekeket, és szüli kell, anyának kell lenni. Hát én nem akartam, nem is lettem. Most már nagyot változott a világ, már igenis fel merik vállalni a nők, hogy ha nem szeretnének gyereket.
2014. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
17%

(3-as gyerekgyűlölő vagy, vagy csak simán meddő és írigykedsz?)


Kérdező: elvárásból sose vállalnék gyereket. Maximum akkor ha ez az elvárás a partnerem felől jönne, tehát ő még akarna még gyereket valószínű benne lennék.

Csak mert becsúszik simán vállalnám, a biológiai órás részre nem tudok válaszolni, nem érint.


Ha ti nem érzitek magatokat készen rá, akkor nem érdemes próbálkzoni, csak mert szomszéd Mariska néni szerint már éppen itt lenne az ideje.


Az anyagiak 100%-os részével nem értek egyet.

2014. okt. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
68%
Albérletbe,meg hitelekkel a nyakatokon ne is gondolkozz ilyesmin!
2014. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!