Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm családja csak...

A barátnőm családja csak akkor segít minket anyagilag, ha összeházasodunk - szerintetek ez jogos?

Figyelt kérdés

Barátnőm apukája minden gyerekének tett el pénzt életkezdéshez. Mi most összeköltöznénk a barátnőmmel, de azt mondta csak akkor adja oda a pénzt, ha elveszem a barátnőmet, ezzel is jelezve, hogy komolyan gondoljuk.


Egyikünk sem akar házasodni, egyikünk sem hisz benne. A barátnőmet ugyanúgy meglepte a dolog, mint engem. Főleg, mert az apja 3x elvált, szóval az ő szájából elég hiteltelen a dolog.


2014. nov. 10. 12:59
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
82%
igen
2014. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
81%

Jogos.

Mit nem hisztek a házasságban? Két ember elhatározása kell hozzá, és hogy tegyenek érte, akkor jó a házasság.

De ez ugyanúgy vonatkozik a párkapcsolatra. Akkor felesleges párkapcsolatban élned, hisz sokan szakítanak, ergo nem érdemes párkapcsolatban élni.


Egyetértek a barátnőd apjával. Akkor adja oda, ha komoly a kapcsolat, vagyis fel meritek vállalni jogilag is. Ha nem meritek, akkor oldjátok meg saját pénzből. Az ő pénze, az ő döntése.

2014. nov. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
87%
hát majd minden rózsaszin ködfelhős 1-2 évig tar5tó románcba pénzt ad mégis mit gondoltál csak úgyí kifizet egy vadidegennek egy lakást...
2014. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

A barátnőm pont az apja miatt nem hisz benne, többek közt.


Az én szüleim 30 éve élnek boldogan házasság nélkül.

2014. nov. 10. 13:05
 5/40 anonim ***** válasza:
84%
A szülőnek nem kötelessége támogatni a gyerekét, ha már kirepült otthonról. Nagyon jó dolog, ha megteszi, én is igyekszem majd mindenben segíteni a gyerekeimet, de ez nem kötelesség. Ettől kezdve viszont kötheti feltételekhez, amikről ti eldönthetitek, meg akartok-e nekik felelni. Az egy másik kérdés, hogy erről mi a véleményem, de mivel az az ő saját pénze, annak és olyan feltételekkel adja, ahogyan csak neki tetszik. Neki nem kötelessége adni, nektek nem kell elfogadni. Élhetitek szabadon az életeteket a pénze nélkül, semmi nem akadályoz meg titeket benne. :)
2014. nov. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
76%
Én mondjuk egészen más okból nem adnám oda csak úgy a pénzt, nem lehet, hogy őt az aggasztja, hogy odaadja, aztán meg majd a pénz egy részével a másik fél csak úgy lelép, mikor az teljesen a lányt illeti...
2014. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor vedd el, ennyi, és tiétek a pénz. A házasságkötés ingyenes, fizetni csak a felhajtásért kell.

Ma már nem bonyolult egy válás, ha nem akarnátok tovább együtt lenni, mint a mellékelt ábra is mutatja, az öreg is háromszor megtette.

2014. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
96%
Jogos, az ember a csaladjat segiti, de amig nem vagy a veje, addig csak egy idegen vagy, annak meg minek adna?
2014. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
72%
Egyetértek. Te ott idegen vagy, nem családtag. Családtag akkor leszel, ha házasodsz, addig csak az aktuális pasija maradsz.
2014. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Biztosra akar menni. Nem bízik benne, hogy te van a lánya igazi párja.

Valószínűleg aggódik, hogy odaadja a pénzt, a kapcsolatotok egy-két éven belül véget ér. Aztán amikor az igazi, életre szóló párjára rátalál, akkor már nem tud nekik segíteni.

Persze, ha összeházasodnátok, abból is lehet bármikor válás.

Szóval szerintem igazából veled van baja. Valószínűleg nem téged képzelt el a lánya mellé. Vagy nem tetszik neki valami, ahogy viselkedsz vele.

Egyébként nem kötelessége segíteni.

Szerintem te ne szólj ebbe bele semmiképp, a barátnőd beszélje meg az apukájával, te maradj ki belőle.

2014. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!