Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a nők, akiket anyagilag...

Azok a nők, akiket anyagilag egy-egy férfi évekig kihasznált, mit tudnak tanácsolni: mire ügyeljenek a fiatalabb hölgyek párválasztáskor, összeköltözéskor, család tervezéskor?

Figyelt kérdés

Olyan jellegű kihasználásra gondolok, mint: simulékony selyemfiú típusú ingyenélés évekig (majd sokszor a pasi váratlan eltünése a ködben) vagy pedig fiatal menyasszony/feleség beköltözése esetében a férj önálló (vagy szülei!) lakásába, ahol szintén sokszor előfordulhat az anyagi kihasználás (pl. lakásfelújíttatás csupán a lány pénzéből, majd pedig annak lejáratása és kiűzése onnan), méghozzá házon belül, büntetlenül.

A komoly válaszokat előre is köszönöm.



2014. okt. 8. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
A fordítottja is előfordul.
2014. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Benne van a válasz a kérdésedben. Nem költózünk össze olyan hapsival, akit el kell tartani. Ha már együtt éltek, és akkor kerül utcára, abban az esetben segíteni, ha aktívan keres munkát.

Csak saját vagy közös tulajdonú ingatlant felújítani.

Érdemes házassági szerződést kötni olyan esetben, ha nagyobb vagyonnal rendelkezel.

A legfontosabb: anyósékhoz nem költözünk, közelükbe nem költözünk, és nem engedjük, hogy a párunkon kívül más is beleszóljon- folyjon az életünkbe.

Amennyiben annyira szerelmes vagy a párodba, hogy nem veszed észre, hogy élősködik rajtad, akkor hallgass egy igaz barátra, aki próbál észhez téríteni.

2014. okt. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

En azt tudom javasolni, hogy ismerd meg mielott eltartod vagy felujitod.a.lakasat:-). Illetve ha valamelyik dolog felmerul akkor meg ezek elott szakits.. kb ennyi.

Normalis pasit/csajt kell talani, aki rendes csaladbol jon, es hasonlo az ertekrendetek.

2014. okt. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell olyan fiúval össze költöznöd,akit el kell tartanod,mert az mindenképpen csak kihasznál.
2014. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Kár volt így feltenni ezt a kérdést, mert mindkét oldalról megvan ez a fajta kihasználás. Mondhatnám, hogy nőkre inkább jellemző ez, de akkor megköveznének.

Meg kell nézni a múltját az illetőnek, illetve hogy jelen pillanatban mit dolgozik. Ha nincs munkája, végzettsége, jó eséllyel nem is lesz.

Vagy csak alkalmi valamik, ami semmire sem jók, és csak ideig-óráig.

Engem egy tanárnő használt ki a kicsi fiával, amikor elkezdtem elzárni a pénzcsapokat, már nem is voltam annyira érdekes számukra...

2014. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5: "Meg kell nézni a múltját az illetőnek, illetve hogy jelen pillanatban mit dolgozik. Ha nincs munkája, végzettsége, jó eséllyel nem is lesz. "


Nem mindig jön be, az exférjem pl. korábban dolgozott, laktam a családjánál is 2 hónapig, nagyon jó véleménnyel voltam róluk. Aztán visszaköltöztünk hozzám, a saját berendezett lakásomba, aztán szép lassan elkezdett kihasználni. Átmenetileg amíg nem volt munkája addig én fizettem mindent, de ez természetes volt, tudtam hogy neki az új városban nem lesz két perc... Csak megszokta, hogy én intézek mindent, nekem mindig van pénzem, aztán neki nem akaródzott beszállni semmibe, de igényei aztán voltak.

2014. okt. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyi már a rossz tapasztalatom, hogy se gazdag,se csóró smucig pasival nem jövök össze már. Próbálom alaposan kiismerni az anyagi szokásait és hátterét, mielőtt belekezdenék valamibe vele!


Csak olyannal kezdek már,aki abszolút hasonlóan él mint én.

2014. okt. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek sohasem könnyű dolgok. Amelyik pasi ebből él, azt nem fogja meghatni, hogy kidobod. Kidobtad és máris rárepül a következőre. Olyanok, mint azok a lányok, akik ebből élnek. Ha tényleg ebből él, akkor nem nagyon fogod tudni elkerülni sem (nincs ráírva); ha akar, akkor nagy valószínűséggel behálóz. Fogd fel tanulópénznek.


Anyagi gondja hosszabb-rövidebb ideig bárkinek lehet (a mai világban aztán pláne), de ha figyelsz az egyensúlyra / megkapod amit akarsz, akkor nem lehet probléma, nemde?


Házasság előtt pedig írj h.sz.-t, mindenről tartsd meg a szerződést és számlákat (hogy esetleg tudd is bizonyítani). Előre az ilyen dolgokat senki nem tudja semmiből megmondani...

2014. okt. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!