Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire visel meg egy 5 éves...

Mennyire visel meg egy 5 éves gyereket, ha az anyukáját a munka miatt csak esténként látja, mondjuk este 7-9 között?

Figyelt kérdés
Mert ugye utána már alvás van, másnap ovi.. apuka már nem él velünk, nagyszülők hozzák-viszik a gyereket. Mennyire hathat ez ki egy kisgyerek mentális fejlődésére? Hogy anyuka nem tud annyit vele lenne/foglalkozni vele, mint amennyit szeretne?
2014. nov. 12. 03:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez az elet. En is igy nottem fel a testveremmel. Semmi bajunk ne volt.
2014. nov. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobb, mintha nem dolgozna, és nélkülöznének.

Ha a nagyszülők rendesen foglalkoznak vele, akkor semmi baja nem lesz.

2014. nov. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a hétvége hogy telik?
2014. nov. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom ez a gyermek személyiségétől is függ. Vannak olyan gyermekek akiket könnyen le lehet kötni: könnyen feltalálják magukat az anyuka távollétében. Viszont vannak olyanok is, akik nehezebben viselik. Ez egyén függő.

37 év távlatából én határozottan emlékszem, hogy szorongtam, és a szorongásomból adódóan féltem, aggódtam amikor Anyu délutános illetve éjszakás műszakban dolgozott. A mai napig bevillannak a képsorok magam előtt látom, hogy állok a tv előtt, sorban mennek a reklám filmek... arra is emlékszem melyik reklám volt... az az érzés leírhatatlan.... Hiába nem voltam egyedül (Apu velem volt), de ő nem vette észre, vagy az is lehet nem tudott ezzel mit kezdeni. Bár hozzáteszem én elég élénk fantáziával voltam már akkoriban is megáldva.

De egy biztos, talán ebből kifolyólag is én a gyerekeim nevelésénél, nagy gondot fordítottam illetve a mai napig fordítok,(pedig már felnőttek!)hogy ha lelki problémájuk adódik, azt a lehető leghamarabb öntsék szóformátumba!

2014. nov. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémeket már az megviseli, hogy nem én viszem-hozom őket oviból, suliból. Pedig mire hazaérnek, általában itthon vagyok. De mégis szinte ünnepnap nekik, ha én megyek értük. De sajnos ilyen az élet, dolgozni kell, a munkaidőt pedig nem mi szabjuk meg. Sok esetben örülhetünk, hogy meg tudjuk oldani segítséggel az elvitelt, hazahozatalt, és a gyerekfelügyeletet. A gyerekek meg kénytelenek ehhez alkalmazkodni.
2014. nov. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha az együtt töltött időt (este 2-3 óra és a hétvégék)jól kihasználjátok, akkor nem lesz gond. A lényeg, hogy nem a tv elé kell leültetni bambulni a gyerekeket, hanem együtt játszani, mesélni, beszélgetni, mókázni, tehát 100%-ban közösen csinálni jó dolgokat. Így érzik, hogy fontosak neked, figyelsz rájuk, szereted őket. Ezek mellett nem hiszem, hogy elhanyagolva éreznék magukat.
2014. nov. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az együtt töltött idő minőségétől függ.
2014. nov. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16%
Akárki akármit mond,igenis megviseli! Sajnos az a baj,hogy egy ennyit dolgozó anyukának már se kedve,se ereje a gyerekéhez,pláne ha még boldog párkapcsolata sincs!És akkor a KDNP azzal foglalkozik,hogy ne legyenek nyitva a boltok vasárnap,meg a kényszerházasítással! Komolyan a bicska nyílik a zsebemben!
2014. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 5 eves a gyerekem,egyedul nevelem es dolgozok,nagyi hozza ovibol. Kb ugy vagyok mint te este latom csak. Eloszor jol viselte de kesobb erezhetoen megvaltozott. Reggel mindig rohanas van,este meg faradt vagyok mar sokat jatszani. Nem csak neki,de nekem sem jo. Tudom muszaj dolgozni de a hetveget csak vele toltsd.
2014. nov. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!