Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a 17 éves lányommal?

Mit tegyek a 17 éves lányommal?

Figyelt kérdés

Nem akar iskolába járni, az első suliban megbukott, pótvizsgázni nem ment, ujra kezdte, megint megbukott, múlt szeptembertől egy másik iskolába kezdett, azt is otthagyta.

Kétségbe vagyok esve, mi lesz belőle ? Egyedülállóként nem mindegy még az sem sajnos, hogy kapunk-e családi pótlékot, mert nagyon szükösen élünk, semmi magyarázatot nem akar adni, hogy miért. A tanárai azt mondják értelmes, érettségizhetne, tovább tanulhatna felsőfokon, de hogyan ??????? Mit tegyek??????

A kapcsolatunk sosem volt rossz, mindent meg tudott velem beszélni, nyitott vagyok bármire vele kapcsolatban, de tönkre fogok menni az idegeskedéstől. Rossz példát sem mutattam neki, mert én mindig dolgoztam, másodállás is, stb., hogy neki meg legyen apa nélkül is mindene.

Psychológushoz vinném, de nem jön el velem, családsegítőről, gyámügyről hallani sem akar. Mit tegyek ????


2010. jan. 28. 09:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek, hogy nem tud beilleszkedni, kellemetlenül érzni magát a tanárok, vagy a diáktársai mellett, csak nem meri bevallani. Lehet, hogy meg kéne próbálni a magántanulást, mert akkor lehet, hogy jobban menne neki. Vagy esetleg elküldeni diákmunkára egy gyárba, hogy megtudja, hogy milyen az, ha nem tanul, hogy egész életében egy gyárban kell halálra dolgoznia magát, csengőszóra pisilni, 12 órában, vagy esetleg 3 műszakban, 65 ezer forintért. Lehet, hogy ebből tanulna. Remélem tudtam segíteni. Sok sikert!
2010. jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó lenne neki a magántanulóság vagy inkább az esti tagozat. Elküldhetnéd dolgozni, hogy megtanulja milyen az, hátha észbe kap...
2010. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem akarja, akkor nem tudsz mit tenni. Kérdezd meg mit szeretne!? Ez a kor nagyon nehéz, lehet, hogy magát hibáztatja, az apja miatt, azért, mert neked kell megdolgoznod mindenért.


Le lehet érettségizni később is. A helyedben hagynám, hogy tanuljon egy kis élet. Magától fog visszapucolni suliba.

Ha dolgozni szeretne, engedd meg neki. Nem egy rossz ötlet!


Türelem, jó a kapcsolat köztetek, ha egy kicsit elengeded, hálából megnyílik majd. Lesznek céljai, amikért érdemesnek látja, hogy tanuljon.


Nehéz lehet egyedül, hagyd, hogy az ő problémáit maga oldja meg. Szüksége van rád. Támogasd.

2010. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Életet, bocsi
2010. jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Van valaki a csaladodban aki tud vele beszelni akire a lanyod felnez es hallgat? Kerd meg, hogy beszeljen a lanyoddal!

Egy sima szakmunkaskepzot sem tudna elkezdeni? Ahhoz sincs kedve, nem akar fodrasz vagy varrono lenni? Mi erdekli a lanyodat?

Az apja jon hozzatok? O mit mond?

2010. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Hát nekem úgy tűnik, hogy valamit nagyon elrontottál a nevelésével kapcsolatba. Ha tényleg annyira jó a kapcsolatotok ahogyan leírtad, akkor mindez nem történt volna meg. Nyugodtan le lehet pontozni és meg lehet sértődni, de ez az igazság. A bukás még nem egy nagy dolog, bármelyik családban megtörténhet, de az, hogy nem megy el pótvizsgázni és otthagyja az iskolát, az igen is a te felelősséged!
2010. jan. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ismerősöm, aki 17 éves (lány) és nem hajlandó iskolába járni, az anyját abszolút nem érdekli, de most azzal van gondban a csajszi, hogy nem tud menni diákmunkára mert nem kap iskolalátogatásit... De idővel rá fog jönni, ha nem küldöd magántanulónak, vagy esteleg az sem tetszene neki, akkor küld el dolgozni! Majd megtanulja! Én ennyi idősen ugyanígy voltam, buktam össze-vissza,bár én nem voltam jóban a szüleimmel, el is költöztem, suli helyett dolgozni mentem, alig kaptam egy kis kevés pénzt, alig tudtam megélni, ekkor jöttem rá, hogy iagázból mennyire fontos a tanulás, hogy jó munkám legyen, mert nagyon meg kell dolgozni a pénzért, és nagyon hamar elmegy. Főleg ebben a mai világban.
2010. jan. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
Hát én egy jó nagyot ráhúznék a seggére. Ez tömény hiszti. Kamaszodik, de ezt kordában kell tartani. Én biztos, hogy szigorral valamilyen ultimátumot adnék neki. Lehet, hogy gyerekkorában túl sok mindent ráhagytál, most meg a fejedre nő. Szerintem szimplán nem akar tanulni, suliba járni. Én biztos, hogy mondanám neki, hogy oké, nincs suli, de holnap mész állást keresni. Lehet, hogy rájön, hogy mennyivel könnyebb tanulni, mint dolgozni.
2010. jan. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

én a figyelmetekbe ajánlanám az alternatív sulikat, amiket direkt a problémás fiatalok részére találtak ki. Például a zöld kakasról nagyon sok jót hallani, de van még sok ilyen is. A lényeg, hogy egyéni tanrend alapján lehet tanulni, osztályzás sincsen, mentorok segítenek felzárkózni. Sokkal kiegyensúlyozottabb és nyugisabb egy ilyen suliban, mint bármilyen gimiben, szakközépben! Én is mindig tehernek éreztem a gimnáziumot és nehezebben is tanultam. Aztán felvettek egyetemre és kész felszabadulás, ugye pont a szabadon összeállítható orarend miatt, meg, hogy "csak" vizsgázni kell! Az egyetemen tanultunk ezekről az alternatív elvekre épülő iskolákról, és szerintem annak idején nekem is ez lett volna a jó megoldás, meg még nyilván sok más problémás fiatalnak is...

Keress rá az interneten, a zöld kakas Budapesten van, de vidéken is vannak alternatív iskolák, általában waldorf vagy montestori elvre épülnek. Vagy még a Buratinót is sokan dicsérik.

szerintem a honlapukat mindenképp megéri megsasolni, aztán döntötök a lányoddal közösen.

2010. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd hogy tegye amit szeretne, válasszon munka vagy tanulás (harmadik lehetőség nincs!!!) Ha nem tanul, te sem vagy köteles eltartani, mert a gyerek kötelessége a családban a tanulás. Ezt nekünk is így tanították szüleink. Ne ess kétségbe, ne idegeskedj, ezt magyarázd el neki és kész. És a szeretetedet, odafigyelésedet mindig nyilvánítsd ki, érezze, hogy számíthat rád, de nem anyagilag!!! Nekem is van egy 16 és egy 17 éves lányom, ők tanulnak, holott sosem nyaggattam őket, egyik kettesekkel tengődik, a másik érdekes módon állandóan tanul, mint az állat. Nem egyformák, hiába vannak ugyanabban a környezetben.
2010. jan. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!