Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy létezhetnek ilyen nők,...

Hogy létezhetnek ilyen nők, mint ő?

Figyelt kérdés
A történet a nyolcvanas évek végén kezdődik, az akkori barátnőm rávetette magát egy jelentéktelen csávóra, és már az első randin le is feküdtek, mikor a pasinak még vidáman tartott a kapcsolata. Aztán a pasit kitanultatta, szerzett neki protekciót itt-ott, karriert csinált neki. És hogy ezt a pasi mivel honorálta? Azzal, hogy 15 éve folyamatosan csalja őt, a barátnőivel, kollégáival, krvákkal, és gyakorlatilag mindenkivel. A nő tudott ezekről, de mindig megbocsájtott neki, sőt még ezek ellenére is hozzáment és szült neki három gyereket. A férfi azóta is csalja (kutyából nem lesz szalonna) de valahogy mindig rá is jön szegénykém, de a gyerekek miatt nemhogy nem rúgja ki, hanem mindig visszafogadja, és újra meg újra bedől neki. Annyit tudok még,mert elmesélte, hogy ő is szerelmes volt az évek alatt más férfiakba, még is hűséges maradt a párjához. És azt is elmondta, hogy lehetett volna még két gyerekük, de a párja kérésére elvetette őket, pedig anyagilag nem állnak rosszul, mindkettőnek két állása van. A nő már csak a gyerekeinek él, depressziós lett, a kapcsolatom is megszakadt vele, pedig egy időben akartam volna neki segíteni. Mindenért magát okolja, egy roncsnak tartja magát, és amennyire én ismerem, élete végéig tűrni fog, minthogy elváljon. Nem értem őt, és nagyon sajnálom, hogy hagyhatta hogy ennyire kihasználják? Nem találok rá semmilyen elfogadható magyarázatot.
2010. jan. 28. 14:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az előttem szólók évszázados mondásait, hogy mindenki azt kapja amit érdemel (meg amiket még írtatok).


A problémát én abban látom, hogy a nő nem látja a problémát. Neki így kerek a világ, így volt jó, ahogy a döntéseit meghozta. Ő ebben hisz.

És hogy mégsem jó döntéseket hozott? Hát most jönnek ki a jelek: depressziós, külön él, roncsnak tartja magát és így tovább. Azaz: észrevette, hogy valamit elrontott.

Ami az életéből hiányzik neki, az az, hogy valaki tükröt tartson neki. Gyanítom ő nem látott jó példát (erős, működő kapcsolat), így inkább a szívére és a túlélési ösztöneire támaszkodott - amik ugye a "normális" életnek még csak egyes építőkövei, de nem jutott fentebb. A szembesítés önmagával számára egy szörnyűnek tűnő, megrázó élmény lenne, de benne van a felismerés lehetősége is, hogy észrevegye, hogy másképp is lehet élni - és megélni az életét. Ha ezen az "élményen" túljutott, sorra fel fogja tudni építeni önmagát, önbizalmát, önbecsülését, és az életét. Sose késő.

2010. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
65%
az asszonyság sztem szimplán dependens személyiségzavarral küzd. vagy inkább él együtt. már korábban el kellett volna kezdeni kezelni.... ha nem ettől, akkor egy másik bunkótól függne, és imádná ok nélkül.
2010. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Te is lehetsz szemellenzős, végül is a volt barátnődről van szó.
2010. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!