Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki lehet bírni 1 évet távkapcs...

Ki lehet bírni 1 évet távkapcsolatban?

Figyelt kérdés
A párommal 3 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt is élünk. Neki van itthon egy nagyon jó munkája, amit semmiképp nem adna fel. Én meg kaptam 1 lehetőséget, elég messzi Magyarországtól, 12 hónapra. Sajnos a 12 hónap alatt nem jöhetnék haza sem. Nekem mindig is egyik vágyam volt abban az országban élni, de félek, hogy milyen hatással van egy kapcsolatra, ha 1 évig nem találkoznak a felek. Pedig nagyon jó a kapcsolatunk, de bele sem merek gondolni, hogy hogy bírnám ki. Volt valaki hasonló helyzetben?
2014. nov. 14. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk én még fiatal vagyok, de 9 hónapja vagyok együtt egy fiúval. Cserediáknak jöttem ki külföldre, nem mehetek haza egyszer sem az évben. Barátom is max 2x jöhet ki hozzám, mert az anyagiak többet nem engednek. Skypeon megoldható a kapcsolattartás, de az elején nagyon nehéz. Ha viszont van egy terv, hogy mikor, mennyit skypeoltok, illetve megbíztok egymásban és nincs féltékenykedés, akkor szerintem ki lehet bírni. Főleg, hogy már 3 éve együtt vagytok:) Szerintem egy próbát mindenkép megér.

17/L

2014. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj. Ha nagy a szerelem, akkor próbatétel, ha nem nagy, akkor elmúlik. Mindenképpen jól jársz.
2014. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbatétel?:)) szerintem korántsem az.


Leirom nálunk mi VOLT (már nem vagyunk együtt), ő kiment tanulmányait végezni, csak én két évet kellett volna várjak rá, ebből másfelet birtam, és kb a limitánál adtam fel mert ő ott kinnt totál megváltozott.

Ez rontotta el nagyjából mert előtte semmi problémánk nem volt, de semmi.

Az ottani mentalitás, emberek nagyon megváltoztatták, nagyon motivált lett amivel nincs is semmi gond, de annyira rám akarta erőltetni azt hogy szó szerint gyomoridegeket kaptam mikor meséltem neki mert tudtam hogy kötekedni fog bele... Mindig veszekedés lett a vége persze. Aztán lassan a kommunikációnk is tönkrement, ezáltal már semmi boldog perc nem volt a kapcsolatunkban.


Én még munka miatt sem mennék, vagy megoldanám hogy párszor kijöjjön ő hozzám oda, azért igy mégis könnyebb átvészelni azt a 12 hónapot.

Úgy néz ki párkapcsolatom lesz, én meg nyáron elterveztem hogy Angliába megyek ki dolgozni, de őszintén, nem tudom hogy igy a megvalósulás mennyire fog összejönni...

2014. nov. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A legjobb az lenne, ha a párod is veled tarthatna. Ha ez lehetetlen, viszont neked kihagyhatatlan lehetőség, akkor úgy néz ki, hogy egymás nélkül kell megoldanotok ezt az egy évet. Majd most kiderül, mennyit ér a szerelmetek. Ha erős a kapcsolat, akkor simán kibírja. Ha csak egy kapcsolat a sok közül számotokra, akkor valószínűleg vége lesz.

Voltam távkapcsolatban régebben, 2 havonta tudtunk átlagban találkozni egy hétre. Pár évig jól működött, aztán mégis eltávolodtunk egymástól, mások lettünk. Vagy emiatt, vagy amúgy is ez lett volna... nem tudom. Azt gondolom két erős ember akik tényleg szeretik egymást, azoknak ki kell bírniuk 12 hónapot!

2014. nov. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem jöhetnél haza?
2014. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem 18 éve nem volt párkapcsolatom senkivel, ami szerintem rosszabb, mint távkapcsolatban élni 1 évet.

Úgyhogy igen, ki lehet bírni.

2016. ápr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát nem mentem :)

Nem csak a párom miatt, hanem mert találtam itthon munkát, és elvállaltam azt.

Azóta már a férjem a párom, és boldogabb vagyok mint valaha, megvan itthon mindenünk, lassan jöhet a baba :) Nem bántam meg, hogy nem mentem el, ki tudja mi lett volna...

2016. ápr. 29. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!