Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van it, aki család, háztartás...

Van it, aki család, háztartás mellett napi 11 órát dolgozik? Hogy lehet bírni?

Figyelt kérdés

Van egy munkalehetőség, napi 11 óra bolti meló lenne.Napi 5000 Ft fizetés.Maga a munka jó azt leszámítva, hogy egész nap talpon kell lenni, ebédszünet csak papíron van, de nem illik kihasználni.Aki éhes, lopva bekap egy falat szendvicset a raktárban(guszta...).

Papíron persze minden kevesebb.Szabálytalan, gusztustalan rabszolgameló, de talán átmenetileg jó lenne, csak nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán bírni a 11 órákat egy nőnek folyamatosan?


2014. szept. 9. 09:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

ha nagyon kell a pénz, akkor próbáld meg, ha nem bírod akkor otthagyod


háztartást meg a pároddal közösen csináljátok, nem?

ha ő kevesebbet dolgozik, akkor több dolga lesz

2014. szept. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

A férfiak jobban kezelik az időt? Vagy miért bírnák jobban a 11 órázást?


Nem tudom az ilyen munkák hátterét vagy feltételeit, így sajnos nem tudok reagálni erre, ezért csak egy kérdés: Miért a nő vezeti a háztartást? Vagy nem értem, egyedül lakik? Mert ha egyedül, akkor próbáljon nem nagyon mocskolni otthon:) Ha pedig nem egyedül, akkor mi a kérdés?


27n

2014. szept. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégén is? Ki lehet bírni mert anyukám évekig így dolgozott és bizonyos hétvégéken szombaton, vasárnap is ha rá került a sor.
2014. szept. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet birni, igen, csak akarat kell hozza. En hétköznapokon 12, szombatonként 6 órát dolgoztam, csak a vasarnap volt szabad. A háztartást meg oldottuk ketten, gyerek meg nem volt. 5 évig ment igy, akkor sikerült váltani.
2014. szept. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútàvon lelkigyilkos , ez tapasztalat, de akkor lehet rövidtàvon is bìrni ha otthon besegìt a férj. Nekem legalàbbis ìgy bìrhatò volt egy ideig.
2014. szept. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Reggel 9-este 8 ig.Állítólag havi 15 nap(papíron) de amúgy több.A bizonytalanság egyáltalán nem vonzó.Egyedül élek, párom nincs, csak a felnőtt lányom, de ő meg tanul.

a háztartás még csak megoldható.Csak a munkaidőtől félek.Félek, hogy nem bírnám.Még ha van rendes ebédidő és néha lehet ülni, úgy talál túlélhető...

2014. szept. 9. 10:06
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgoztam 12 órában. Ki lehet bírni, de nagyon megterhelő. Én 2 hónap után idegroncs voltam.

Nem is a sok munka borított ki, hanem az, hogy 4 órára voltam bejelentve, nem volt szabadnapom, de még csak szabad órám se. Emberekkel dolgoztam (ahogy te is fogsz), és az nagyon kimerítő. Nehéz a 12-ik órában is mosolyogni a vevőre. Ezt leszámítva, ha kell a pénz ki lehet (ki kell) bírni.

2014. szept. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Papíron gondolom azért havi 15 nap, mert egyszerűsített munkavállalóként vesznek fel, viszont papíron azokra a napokra 12 órára fognak bejelenteni, hogy kompenzálják a nem bejelentett napokat. Ilyenkor majd jelenléti ívet kell majd aláírnod azokon a napokon amikor hivatalosan be vagy jelentve.

Egyébként ki lehet bírni a 11 órát, előbb-utóbb hozzá fogsz szokni, de biztos nehéz lesz az elején ha nem csináltál még hasonló munkát. Írod, hogy boltban fogsz dolgozni..azért nem hiszem, hogy 11 órában robotolsz majd megállás nélkül, ha csak nem egy nagyobb boltról van szó, és attól is függ, hogy milyen munkát végzel majd. Pénztáros, raktáros, húspultnál, zöldségesnél leszel? Meg fogod látni hogyan bírod és ha nem megy, otthagyod. Egyedül élsz, és mivel 11 órát nem is leszel otthon reggeltől-estig, ha csak este nem csinálsz kupit, nem is kell nagyon pakolnod. Ja, és ha tényleg egyszerűsítettel leszel, akkor akár másnap mondhatod azt, hogy köszönöm ennyi volt, és nem is kell bemenned. Más kérdés, hogy ez nem szép dolog, csak jó ha tudsz róla ha valóban kikészülnél.

2014. szept. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Egy frászt fognak 12 órára bejelenteni!Sőt, megmondták, hogy napi 11 óra robot, de papíron csak 8-at szabad beírni, mert a napi 11-ből gond lenne ellenőrzésnél.Minden munkanap után kifizetik(remélhetőleg) az 5500Ft munkabért, tehát napi fizu van.De szünnap meg majd...valamikor, mikor épp úgy adódik.De a 15 nap is csak papíron annyi, megmondták, hogy valójában több.
2014. szept. 9. 14:46
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hangzik túl jól, főleg hosszú távon. A pénzt is kevésnek tartom. Ha a felnőtt lányod segít az jó, de én ha elvállalnám, akkor azzal a tudattal tenném, hogy csak átmeneti megoldás és esténként küldeném az önéletrajzokat... Pár hónap alatt biztosan találsz egy kedvezőbb állást.

Én nő vagyok, évekig 12 óráztam és járni-állni kellett közben. Meg lehet szokni, egy idő után rutinná válik. Azért több pénzért jobban hangzana ez a munka.

2014. szept. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!