Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves vagyok, és félig...

19 éves vagyok, és félig cigány, a barátom, magyar. Mi lesz így a jövőben? (Rasszista kommenteket nem kérek)

Figyelt kérdés

Sziasztok! A barátommal 4 éve vagyunk együtt.

Ő teljesen magyar, én félig cigány vagyok... Amikor megismerkedtünk az anyukája teljesen próbálta őt lebeszélni erről az egészről , közénk állt stb.. A barátom családjának nem merték elmondani a nevem, mondhatni szégyelltek.. Fél év után mikor rájöttek hogy nagyon rendes és normális vagyok, ápolt, szüleim becsületesen dolgoznak, jó tanuló vagyok azóta nagyon jóba vagyunk. Voltunk együtt nyaralni stb.. De ha a jövőre nézek, akkor hogy lesz majd egy 3-4 év múlva ha esküvő ha az elején emiatt ennyire elítéltek? Még 4 évvel ezelőtt az elején azt mondta , ha hosszú lesz a kapcsolat nem tudja elképzelni hogy az esküvőn az ő magyar családjuk meg az én ..... családom... Az ő családjukban én vagyok az első ilyen... 12.-es vagyok , 9.es voltam amikor megismertünk. Szerintetek aki először így érzett , az változhat? (rasszista kommenteket nem kérek..)


2014. nov. 15. 21:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Valtozhat persze,mar valtozott föleg hogy irtad is hogy most mar jobban viszonyulnak hozzad. Arra gondolsz hogy ez a jobb hozzaallas nem lesz ma ha összehazasodtok? Attol felsz nem akarjak hogy ennel közelebb kerülj hozzajuk?
2014. nov. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha azóta jóban vagytok, és tényleg látják hogy normális vagy te és a családod is, akkor tuti nem lesz semmi gond.Végülis nekik a fiúk boldogsága a legfontosabb, és ha ő boldolg veled akkor ők is boldogak lesznek :)
2014. nov. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%

Pontosan nem tudom. Max. matematikailag tudnám megközeliteni. Pl. ha félig zsidó lennél akkor a gyereked max. háromnegyed disznót ehetne meg egyszerre de egy egészt már nem.

Viszont a te esetedben nincsenek ilyen mélyreható ismereteim.

2014. nov. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Első válaszoló! Attól félek, ha eleinte nem akartak volna a későbbiekben egy olyan esküvőt amin én és a családom akik és én .... vagyunk, és az ő fiúk , és a családja, aki magyar.. Múltkor mondta a barátom anyukája,hogyha a fiam akarja majd, akkor ő is. Magyarul, akkor ő csak azért akarja, mert a fia is, és a véleménye nem változott? :( Bocsánat, csak olyan letört vagyok, és elkeseredett..

Köszönöm a válaszod!

Második válaszoló neked is köszönöm, úgy legyen! :)

2014. nov. 15. 21:52
 5/25 A kérdező kommentje:
Hármass válaszoló neked is köszönöm a válaszod, igazad van,hogy nincsenek mélyreható ismereteid.
2014. nov. 15. 21:53
 6/25 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Elírtam. *Hármas
2014. nov. 15. 21:53
 7/25 anonim ***** válasza:

Szerintem változhat, de én pont az ellenkezője voltam.

A párom apukája volt cigány, az anyukája magyar és én teljesen magyar családból származom. Az elején tök jól álltak hozzám, bár akkor is idegenek voltak és 3 év után a magyar anyukája áskálódott, amikor kezdte azt érezni, hogy komoly is lehet ennyi idő után. Cigány összejövetelekre küldte a fiát, cigány barátai voltak a családnak és olyan könyveket kapott mindig tőle, ami a cigányságról szól valamilyen módon.

Én menekültem el végül, pedig sokáig azt gondoltam, hogy ez működhet, de nem ment :(

2014. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Magad mondtad, hogy amikor rájöttek, hogy normális életet élsz, változott a helyzet, és jóban vagytok. A barátod családja ezek szerint demonstrálta, hogy képesek a véleményüket megváltoztatni, így nincs félni valód a jövővel kapcsolatban.
2014. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi, nyugi.

Én is félig cigány vagyok, ez van. Ezen változtatni nem lehet, csak azt teheted, hogy minden élethelyzetben bizonyítod, hogy rád nem igazak a sztereotípiák, és hogy tiszta vagy, szorgos, rendes.

Akik ismernek téged, tudni fogják, hogy így van, és idővel el is felejtik az amúgy teljesen irreleváns származásodat.

2014. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Hetes válaszoló, sajnálom hogy így történt! :( Remélem azóta megtaláltad az igazit!

Nyolcas válaszoló! Igazad van,hogy elfogadták, az én családom nagyon szereti a párom, és én is sűrűn találkozom a barátom szüleivel , nagyon jóban vagyunk, csak félek, ha 4évvel ezelőtt nem tudtak volna elképzelni egy ilyen esküvőt, akkor pár év múlva sem..:(

2014. nov. 15. 21:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!