Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet meghosszabbítani...

Hogyan lehet meghosszabbítani a vezetöi engedélyt? , aminek lejárt az orvosija, és most jön a lényeg, nem csinálja meg az orvos, mert magyarországon nincs TB fizetve 5 éve, külföldi munkavegzes miatt. Kosz elore is a kommenteket

Figyelt kérdés

2012. ápr. 5. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Befizetsz 1 havi TB-t, és így járt az orvos /tavaly 2400.- Ft volt, hogy biztosított legyél/.

Amúgy nem értem az orvost, mert fizetős szolgáltatás, nem a TB álja!

2012. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Vagy hívd fel a szomszéd körzet orvosi rendelőjét, hogy megcsinálja-e neked úgyis ha nincs érvényes biztosításod.
2012. ápr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Az egy havi TB (most 6300ft) befizetése a megoldás.
2012. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Érdekes dolgot írtál!

Meg is kérdezted a dokit, vagy csak találgatsz?

A vezetői engedélyhez szükséges orvosi igazolás nem TB támogatott, rendesen ki kell fizetni!

40 éves korodig 6800 Ft-ba kerül 10 évre.

2012. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Szóval 6300 ft. csekken befizetve a TB felé és mehetsz a dokihoz.

Nem az igazolás "TB támogatott" hanem maga az orvosi vizsgálat ami szemészettől vér-vizelet laborig igen sok rétű.

TB nélkül is megoldható de többe kerülne mint egy új jogsi.

:p))

2012. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

Még egy adalék.

2012 január 1.-től tették kötelezővé a TB fizetést az addigi elmaradást megúsztad.

egymásikkülföldis

:D

2012. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

hello egymásikkülföldis,


köszi szépen a gyors és szalszerü választ, mindamellett én azt nem értem, hogy mindenhol azt mondják hogy egyidejűleg csak egy eu országban lehetsz biztosított TB szempontból, és ezért nem is fizettem magyarországon mert külföldön fizetem.

A másik meg az hogy ha ezért még fél napot rohangáltatnak különböző orvosokhoz, mint anno a hivatásos katonai viszgálaton, akkor inkább hagyom az egészet, többször megállított már rendőr külföldön (német/osztrák) nem volt gond, mert ott nincs orvosi, itthon meg nem vezetek, ennyi

2012. ápr. 6. 17:23
 8/14 anonim ***** válasza:

"az orvosi vizsgálat ami szemészettől vér-vizelet laborig igen sok rétű."


Na te se voltál még vezetői engedélyt hosszabbítani!


Kb. így zajlik:

(Miközben a családorvos tojik a TB kártyára. Utoljára 3 éve ellenőrizte, amikor kiszámolták a fejpénzét.)


-Jó napot, lejárt az orvosim!

-6800 lesz.

-Tessék 7000, ne bajlódjon az apróval!

-Lát?

-Igen.

-Vérnyomása rendben?

-Nem tudom.

-zokott szédülni?

-Nem.

-Jól van, itt az igazolás, mehet az ocsmányirodába!

-Viszlát!


Vér-vizelet-kisrutin-nagyrutin mi? Persze az amerikai filmekben!

:D

2012. ápr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves Ucsó mint Mr. Irónia !

Sajnálom,hogy valami lelkiismeretlen dilettáns a háziorvosod,ideje váltanod,remélem sikerül jót találj mielőtt infarktus közelbe érsz.

2012. ápr. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Késő, már túl vagyok az első infarktusomon! (Ez nem irónia, mint ahogy a vizsgálat menete sem volt az!)

Az infarktus se a családorvos bűne: én dolgoztam rajta 30 éven keresztül, mire összejött!


Azt is elfelejtettem odaírni, hogy természetesen jó magyar szokás szerint soha nem adott még nyugtát egyik orvos sem a befizetett összegről, pedig nem egynél voltam már, és nem is egyszer jogsit hosszabbíttatni!


A lelkiismeretességről meg annyit, hogy van olyan állam, ahol annyi a vizsgálat, hogy a hivatalnok mögötti táblát kell elolvasni...

2012. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!