Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben milyen nevet...

Ebben az esetben milyen nevet érdemes választani?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy kisfiunk és férjemmel(kínai) próbálunk közös nevezőre jutni névválasztás terén. Én szeretnék neki magyar nevet adni, ha már egyszer itt élünk, de férjem az ellentétét akarja. Véleményem szerint a kínai és magyar név egyben nem hangzana túl jól. Gondoltam olyanra is, hogy olyan nevet kéne választani, ami mindkét nyelven hasonló, de ugye ilyet nem sűrűn találni.
2014. nov. 15. 23:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Miért ne hangzana egyben?

Nekem van egy kínai-magyar ismerősöm, Kovács Gyula Mitsuki a neve.

2014. nov. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom óvódástársa volt kínai vezetéknevű és Veronika volt a keresztneve.
2014. nov. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1., az biztos érdekes, lévén, hogy a Mitsuki japán név...


A kérdésre válaszolva, ha az édesapja kínai én szívesen adnék neki ilyen nevet. Van rengeteg egyszerű kínai név, ami magyarok számára is érthető, írható, kiejthető.

2014. nov. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Miért nem kap 2 nevet?
2014. nov. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Milyen kínai nevek jöttek szóba eddig? Hátha van olyan, ami itthon is megállná a helyét. :)
2014. nov. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

Kagome. Sakura. Tsuki. stb

Az animék terjedése miatt ezek nálunk is ismertebbek, bár szokatlan nevek. Én a helyetekben keresnék valami átmenetet, ami kicsit "nemzetközi" is, nem csak kínai, vagy magyar.

2014. nov. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tesóméknál vegyes házasság van, úgy oldották meg a gyerekeknél, hogy a külföldi név a második keresztnév.
2014. nov. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát ez pont az a kombináció, amiből nehéz olyat választani, ami összepasszol, vagy ami mindkét nyelvben megtalálható. Nekem speciel egy sem jut eszembe. Ebben az esetben én nemzetközi nevet választanék, aminek mindkét országban ismerik valamilyen változatát (akár pl. Peter), és mindkét nyelvben ki tudják ejteni és le tudják írni. Mivel külföldi a férjed, ha jól tudom, téged nem kötnek a magyar névadási szabályok.
2014. nov. 16. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a Lian jó kínai fiúnév (azt jelenti: becsületes)

a Lien pedig lótusz virág, nekem pl ez is tetszik


vagy válasszatok valamit ami angolosan hangzik, mert ugyanúgy írják (- ékezet persze) mint a David vagy a Peter

2014. nov. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a ferj vezeteknevet kapja, akkor ahhoz pont a mgyar nem fog annyira passzolni....
2014. nov. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!