Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen divatos kifejezés...

Miért ilyen divatos kifejezés mostanában ez a "lelkibeteg" dolog? Különösen ebben a kategóriában.

Figyelt kérdés

Definiálhatná is nekem valaki, hogy ez pontosan mit takar.

Ebben a kategóriában mindenkire ráfogják. Lelkibeteg lesz aki gazdag családban nő fel, akinek nincs testvére, akinek van, akinek elváltak a szülei, akinek abortusza volt, a megcsalt fél, a megcsaló fél, stb-stb.

Oké hogy vannak dolgok amik hosszabb-rövidebb időre megviselik az embert. De ezt a "lelkibeteg" dolgot mindig úgy írják, mintha az adott személy csak valami megvetendő aljadék lenne.


2014. nov. 16. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyire is meglepő, ebbe a kategóriába olyan emberek írnak, akiknek többnyire súlyos családi problémáik vannak. Agresszióval, mániákkal, hangulatingadozásokkal, függőséggel, stb. problémákkal küzdő emberekről van itt szó. A "lelkibeteg" egy összefoglaló kifejezés azokra a problémákra, amik LELKI eredetűek, tehát valahol a személyben magában és a gondolkodásában, életében, felfogásában van a magja, azaz pszichés eredetű idegen szóval. Ide tartozik a depresszió, szorongás és egyebek is.
2014. nov. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Taps az előzőnek! Ehhez többet nincs mit hozzá fűzni.
2014. nov. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szépen összefoglaltad 1es, de szándékosan tettem idézőjelbe. Arra akartam kilyukadni, hogy mostanában szinte szitokszó lett. És ezt nem értem.
2014. nov. 16. 23:31
 4/10 anonim ***** válasza:

pont reggel gondolkodtam azon, hogy kiírom ezt a kérdést, de megelőztél, kérdező :)


pár napja kiírtam egy másik kérdést, ami gyerekekről szólt, erre jöttek a "gyerek lelki beteg lesz" válaszok

szerintem, sokan nincsenek tisztában a szó jelentésével, vagy esetleg a saját nyomorukat akarják másokra kivetíteni

2014. nov. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ezt még nem láttam, de vicc nélkül, a "divatos" szót lett divatos megvetően használni. Mindenki, aki tudatni akarja veled, hogy lenéz valamit, azt mondja, hogy az "divatos".
2014. nov. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az, hogy "divatos kifejezés lett", az még hagyján, a nagyobbik baj, hogy 100%-ban fedi a valóságot, a magyar társadalom majd felénél kimutathatók pszichológiai természetű zavarok, és ez már a gyermekkorúakra is igaz - és zömmel így van ez az összzes "civilizált" társadalomban.

Az alapja valszeg a civilizációs ártalom, már, hogy az ember biológiai fejlődése korántsem tud lépést tartani a társadalmi fejlődésével, ezért azután az életünk nagy része arról szól, hogy olyan helyzetekhez alkalmazkodjunk, amire a biológiánk nem készített fel, vagy épp ellentétes vele.

Hogy egyszerű példát mondjak, a "civilizált népeknél" a pszichés eredetű impotencia kb 40%-ban érinti a férfiakat életük valamely szakaszában, a természeti népeknél meg ismeretlen.

2014. nov. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lelki betegség = mentális betegség. Nem gyakoribb szerintem. Csak míg régen elintézték annyival még az orvosok is, hogy hiszti, rosszkedv, érzékeny stb, addig ma már egyre több mentális problémát tudnak azonosítani, kezelni. Hogy miért lett szinte szitok szó? Egyszerű. Ha valaki féllábú, azt látod, érted mi a baja. A mentális betegség nem látható, megfoghatatlan, sokan még ma is hipochodereknek tartják őket.
2014. nov. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De miért mit írjanak, ha tényleg lelkibeteg a legtöbb ember? Komolyan én csak pár olyan embert tudnék felsorolni, akire azt mondom, hogy ő teljesen rendben van lelkileg (én sem vagyok). De ez nem csoda, a gyerekek úgy nőnek fel, hogy szinte semmit nem törődnek velük, mert ha a főnök azt mondja, hogy 8 helyett 12 órát fogsz dolgozni vagy elfogadod, vagy mehetsz, amerre látsz és kereshetsz munkát gyerekkel. Kevesen válogathatnak. Amikor meg a gyerekkel vannak a frusztrációjukat élik ki rajta, ugye a gyerek kiszolgáltatott, őt lehet szívatni, lehet vele ordibálni és a nemtetszését ki sem mutathatja, mert akkor meg kapja büntetést. A gyerekek úgy nőnek fel, hogy nincs egy normális családjuk, támaszuk, nem csoda, ha felnőtt korukra lelki betegek lesznek. Vagy a másik véglet, hogy mindent szabad és a kis manóka szabad lelkecskéjét nem szabad korlátozni, hadd rohangáljon üvöltve a buszon ha neki épp ahhoz van kedve. Na az ilyen gyerekekből sem lesz normális felnőtt az biztos.
2014. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 homo ludensz ***** válasza:

Az is nagy probléma hogy az emberek nagy többsége már el sem tudja képzelni hogy ne melegben ébredjen télen,ne nézze a tv.-t míg készülődik, ne legyen ott a bekapcsolt mobil. Ne tudjon ripsz-ropsz beülni az autójába.... és esetleg csak egy szelet kenyér legyen a reggelije. Minden legyen és minden működjön úgy ahogyan ő belenőtt az évek során.

A lelke mélyén tudja hogy bármikor ez borulhat ha jön egy betegség vagy megszűnik a munkahelye. Itt nálunk tapintható a létbizonytalanság. Az öröklött értékek és társadalmi normák szétfoszlottak vagy átértékelődtek. Ez tudat alatt mindenkiben benne van hiszen a munkahelyén a bevásárláskor esetleg a villamoson ha van füle meghallja s nem tudja mikor fog szembesülni bármelyik tényezővel. A fonákja ennek hogy sokkal de sokkal kevesebb anyagi forrásból megélni kényszerült emberek derűsebben szemlélik a világot,vidámabbak és talán nem is tudják a lelki beteg szó jelentését.

2014. nov. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a lelki betegség nagyon nem egyenlő a mentális betegséggel. Velem pl. itthon nem foglalkoznak, úgy érzem nincs egy biztos pontom, emiatt néha eltörik a mécses. Szeretnék boldog családban élni, azért látni erre is példákat. Viszont ha valaki kattant, vagy skizofrén vagy nem tudom, az már inkább mentális betegség SZERINTEM. Van olyan dolog, amit gyógyszerekkel lehet kezelni vagy szinten tartani, és van, amit szeretettel és törődéssel mondjuk.Ez csak az én véleményem. Én is lelkibetegnek tartom magam, de abban bízok, hogy a saját családom majd olyan lesz, amilyennek én szeretném!
2015. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!