Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent a kifejezés "ősanya...

Mit jelent a kifejezés "ősanya"? Miért merül fel itt a gyakorin, hogy ha egy nő szereti a gyerekeket, akkor "ősanya"? Miért ez a lekezelő, fölényes ősanyázás?

Figyelt kérdés
Nem az számít, hogy van-e gyereke, és ha van hány, hanem ettől függetlenül olyan szövegkörnyezetben jött elő többször, mintha azokra értenék, akik szeretik a gyereket. Nem az a természetes, hogy a gyerekeket szeretjük? Nem döbbenetes?

2014. ápr. 10. 20:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
Itt még nem használtam, de szóban akkor szoktam, mikor valaki túlságosan is majmolja a gyerekét. Tehát kb. félistent csinál belőle, és aki ezt nem fogadja el, az hülye. Egyébként ez a túlzásba vitt szeretet nem is tesz jót a gyereknek.
2014. ápr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
91%
Az, hogy mindenki szereti a gyerekét az természetes az nem ősanyaság. Amikor túlzásokba esik esik az anya na a az.
2014. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%

Nem azokra használják, akik szeretik a gyereküket.

Hanem akik szabályosan szerelmesek belé. Csak a gyerekkel tudnak létezni, sehova nem mennek nélküle, szabályosan bűnnek tartják, ha esetleg más babákra vigyáz az apukájuk vagy beadják őket bölcsibe vagy esetleg egy hétvégére a nagyi vigyáz rájuk.

A gyereküknek élnek, csak a gyerekről tudnak beszélni, magukat valami szentnek tartják, mert kipottyantották a bébit.

Más nem nyúlhat a gyerekhez, megfogni nem lehet, felvenni nem lehet, csak anya, senki más.

Akik a gyerek születése után lesz/rják a férjüket, mert ők anyák most már, nem feleségek meg szerető társak, ők ANYÁK és minden körülöttük meg a gyerek körül forog. Apa csak hordja haza a pénzt aztán kuss a neve. Semmi romantika, kettesben levés, kedveskedés, mert a gyerek a legfontosabb, mindig vele kell törődni. Beteszi a közös ágyba is...

Na ezek az ősanyák.

2014. ápr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
itt nem a majomszeretetre alkalmazzák (ami nyilván káros, de miért lenne az "ősanyás"?)
2014. ápr. 10. 20:57
 5/36 anonim ***** válasza:
85%
De legtöbbször a majomszeretetre alkalmazzák.
2014. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk azt hívják ősanyának, aki otthon szül, hordoz, mosható pelenkát használ, hároméves korig vagy tovább szoptat, és egy ágyban alszik a gyerekkel ÉS EMELLÉ kínzóeszköznek tartja a babakocsizást, az eldobható pelenkát, a tápszert és a kiságyat. Általában három vagy még több gyerek van, anélkül nem érzi magát igazi anyának. Ha megengedheti magának, Waldorfba íratja a gyerekeket.


Hozzá kell tennem, ismerek egy tüneményes ősanyát, csupa szív és nagyon segítőkész, mellette a fentiek mind igazak rá.

2014. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Még mindig nem értem, miért "ős" a tkp. eltorzult, majomszeretettel ragaszkodó nő? Az "ős" nem lehetett ilyen, ez egy civilizációs ártalom és a szerencsétlen feminizmus következménye.

Ezt a lekezelő, degradáló kifejezést itt a gyk -n többször láttam, és biztos, hogy mindig NŐ mondja, sohasem férfi. (és meggyőződésem, hogy hosszú, festett körmű nő - mert ő nem ősanya - ennek a külsőn is kell látszódnia)

Igen ám, de a tudat alatt a férfi nem a hosszú karmokat érzékeli, hanem hogy alkalmas-e utód létrehozására, és szeretetteljes gondoskodásra. Ez akkor is így van, ha egyáltalán nem akar gyermeket, soha - ez fontos, mert az egy tudatos döntés. A tudatalatti nem racionálisan működik, más törvényekkel működik. A nő meg tudat alatt szeretne anya lenni, a teste természetesen felkészül 12 éves kortól erre rendszeresen. Akkor is, ha soha nem akar gyermeket, akkor is, csak akkor a teste és a szellrme nincs szinkronban.

Akkor mekkora megtörtség, tudathasadás mégis, hogy "ősanyázza" aki ezzel a tudatalattival tudatosan szinkronban van - és boldogan várja, hogy gyerekei legyenek. És miért várja a férfitól azt, hogy a tudatalatti nemzővágyával szinkronban válassza őt, tartós kapcsolatra, és ne csak egy festettkörmű némbert, egy alkalmi kielégülést lásson benne?

2014. ápr. 10. 22:01
 8/36 anonim ***** válasza:
84%
Hatos vagyok. Kétgyerekes, kétéves korig szoptattam mindkettőt. Használtunk hordozókendőt és babakocsit is. A gyerekek külön szobában alszanak. Mindent megteszek értük és büszke vagyok rájuk, de fontos a házasságom és a munkám is. Nem festem a körmöm és nem köpködök arra, aki máshogy él, mint én. Csak elmondtam, nálunk mit értenek ősanya alatt. :)
2014. ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
66%

"Nálunk azt hívják ősanyának, aki otthon szül, hordoz, mosható pelenkát használ, hároméves korig vagy tovább szoptat, és egy ágyban alszik a gyerekkel ÉS EMELLÉ kínzóeszköznek tartja a babakocsizást, az eldobható pelenkát, a tápszert és a kiságyat."


A hordozás és a mosható pelenkázás meg miért baj? :/ Most nem azért, de ha A+++ energiaosztályú, vegyszermentes mosással mos valaki pelenkát, ahelyett hogy kb. 2 tonna nem lebomló szemetet termel a gyereke, az nem ősanyás, hanem inkább környezetvédő. A hordozás pedig nagyon praktikus. Jöhet a lepontozás, úgyis megkapom :(

Megjegyz.: értem én hogy te másra értetted, hogy kínzásnak tartják az eldobható pelenkát, de szerintem az előtted lévők, a majomszeretettel inkább leírták az "ősanya" típust. Ezzel így egy kalap alá veszed az ősanyákat sok más típussal (spóroló, környezetkímélő, házias, régimódi).


(Üdv, egy nem anya)

2014. ápr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyerek szeretete egy anya részéről alap dolognak kell lennie. Csak ezt egyesek képesek túlzásba vinni, és akár a saját igényeiket túlzottan is alább adják a gyerek miatt. Pl egyáltalán nem járnak szórakozni a gyerek/ek nélkül. Pedig nem árt, ha az ember kicsit kikapcsol az anya funkcióból. Ráadásul az ilyenek nem képesek másról beszélni csak az ő szemükfényéről, az ilyenek posztolják teli a facebookot a kakis pelussal, meg az köldökzsinórvágással, meg úgy mindennel ami gyerekekkel kapcsolatos téma.

Nekem pl van nem egy ismerősöm, aki már anyuka, lett, van aki nagyon szolídan éli ezt meg közösségi oldalakon, néha posztol 1-1-et, és azok tényleg nagyon jók, de volt olyan, akit azért tiltottam le, mert napi 20-30 babás képet és cikket osztott meg, az már sok(k) volt.


Persze, majd ha nekem is lesz gyerekem, akkor nekem is az enyém lesz a legszebb, a legjobb, a legokosabb, csak azért van egy határ, amit nem szabad túllépni, mert akkor az embernek iszonyú hamar lecserélődik a baráti köre és csak a hasonszőrű ősanyákkal találja magát.

2014. ápr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!